Şimdi Ara

Yurt Dışı Yüksek Lisans Başvuru Rehberi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
153
Favori
56.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Almanya'nın en önde gelen teknik okullarından birisi. Öne çıkaran etmen olarak başka bir şey söylemeye gerek var mı? Mühendislik okuyor olsaydım oraya yönelirdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam adamlar oraya open admission yazmış. No nc yazmışlar bir de. Normalde sizin dediğiniz gibi gpa önemli oluyo ama aachen da bazı bölümlerde bu geçerli değil herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Ben kendi tecrübemden bahsettim. RWTH'a giden tanıdığım yok ama TUM'a başvuran bir arkadaşımın da 3 civarı ortalaması olmasına rağmen başvurusu reddedilmişti. Bu arada ben İngilizce bölümlerden bahsediyorum. Almanca için sorun olmaması lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Ben Veteriner Fakültesi 4.Sınıf öğrencisiyim. Eğitimimiz 5 yıl ve bu dönemde dahil olmak üzere 3 eğitim dönemimiz daha var. Son yılın son dönemi intörnlük sadece. Şu an not ortalamam 2,61. Maalesef üniversitemin ilk yılında zorlu adaptasyon ve başka kişisel sebeplerden dolayı ortalamam çok kötüydü. Kalan dönemlerde yüksek notlarla 2,80 civarına çekip mezun olacağımı düşünüyorum. Yurtdışı için özellikle ilk tercih olarak Almanya'da 2,80 ortalama kabul edilir mi?

Birde bizim fakültede maalesef ingilizce eğitim yok. İngilizcem fena değil. Mezun olduktan sonra IELTS sınavına hazırlanmak istiyorum da. Bu koşullar gerçekleşirse sizce bir oluru var mıdır? Teşekkür ederim :)

• Başvuru yapacak arkadaşlar, referans mektubu işlerini nasıl hallediyorsunuz?

• yurtdışında doktora için güncel bilgiye sahip olan, yerinden bilgi verecek var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: uwewee11

Bu mesaj silindi.

Aslında düşünürdüm. Özellikle ilgimi çeken alanlar konusunda uzmanlaşmayı çok isterdim. Ancak bu konuda gelişmeler oldukça belirsiz ve yavaş gibi. Umarım bu konuda hızlı ve güzel gelişmeler olur :)

• rasko1912 kullanıcısına yanıt

Amerika ve STEM ozelinde sorulariniz varsa ben cevaplayabilirim.

• Master Splinter M kullanıcısına yanıt

pm attım  

• Merhabalar,

Arkadaşlar ben kanada veya başka bir ülkede yüksek lisans yapmak istiyorum. Ama şöyle bir durum var AGNO 2.73 çoğu yerde baktım 3 olması lazım diyor. Bu şekilde her hangi bir okuldan kabul alamam mı bilgisi olan var mı bu konuda. Yurt dışında eğitim için bana yardımcı olacak var mı? Aklımda çok fazla soru varda.

• fatih19uyar kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum ama başvurmakta fayda var.
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Başvuru yaptıktan sonra Ielts sonucunu göndersek oluyor mu bilginiz varmı bu konuda?

Maalesef, herhangi bir bilgim yok.

Kimi okullar pandemi sebebiyle başvuru esnasında yüklemeseniz bile sınav tarihini istiyor olur da kabul edilirseniz, o zaman belgeyi sunmanız isteniyor. Nereye başvuruyorsunuz?

• Gereon Rath kullanıcısına yanıt

Waterloo üniversitesi

Biraz baktım web sitesine ama bulamadım öğrenci işlerine mail atın umarım dilediğinizce olur hocam

• Gereon Rath kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam

• merhaba ben yüksek lisans düşünüyorum ülke üniversite farketmez önceliğim ucuz ve kalite oranı yüksek bir yer olması bu konuda 0 bilgiye sahibim bana yardımcı olur musunuz EĞİTİM DANIŞMANLARI HARİÇ

• Merhaba, konuda Amerika'da doktora yapan kisilerle iletisime gecmek isterim. Ben Avrupa'da doktora yapiyorum, 6 ay external stay periodum var. Iki yer arasinda kaldim, ikisi de kesin. Birisi Amerika. Dolayisiyla bazi sorularim var.

• Herkese iyi akşamlar, Bu sene tahmini olarak 2.90 3.10 arasında bir ortalama ile İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olacağım.1 sene burada çalışıp yurt dışında data science alanında yüksek lisans yapmayı hedefliyorum(Bu sırada IELTS sınavını halledeceğim).Bu ortalama ile hangi ülkelerden kabul alabilirim? Benzer bir yol izleyenler cevaplarsa çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.