Şimdi Ara

Yurt Dışı Yüksek Lisans Başvuru Rehberi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
153
Favori
56.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isvicresiz bilim adami

Master için fulbright veriyor bu sene mezun olup hemen gidecek olan biri için geç sanırım ama sonraki seneler için deneyebilirsiniz

fulbrightta ülkeye dönüş zorunluluğu var ama
  • o değil de MIT cs doktora programı için GRE istemiyor çok garip değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: heisenbeng

o değil de MIT cs doktora programı için GRE istemiyor çok garip değil mi

Eminmisiniz hocam, belki full skor istediklerinden dolayı yazmamislardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Eminim hocam, buyrun bakabilirsiniz isterseniz:http://gradadmissions.mit.edu/programs/eecs

Yalnız başvurmak için master gerekiyor, belki de ondan istemiyorlardır
  • quote:

Eminim hocam, buyrun bakabilirsiniz isterseniz:http://gradadmissions.mit.edu/programs/eecs

Yalnız başvurmak için master gerekiyor, belki de ondan istemiyorlardır

Hocam master gerekmiyor eğer master dereceniz yoksa ve basvuracaksaniz doktoraya başlamadan önce master derecesi alacaksınız diyor yani benim anladığım PhD programına Master olmadan başvurduğumuzda önce 2 yıl master derecesini alacağız sonra doktoraya başlayacağız.

Ama son cümleyi tam anlamadım : A terminal Masters degree is NOT offered.

• abi çok para vermeden güzel kaliteli eğlenceli ve güzel networklü bir sene yaşayamayacağız belli
    Kafalar karıştı şimdi, terminal degree en son alabilecek akademik derece imiş sanırım şimdi baktım da, herhalde sadece master alıp gitmek yasak diyorlar. Çözemedim.

• quote:

Kafalar karıştı şimdi, terminal degree en son alabilecek akademik derece imiş sanırım şimdi baktım da, herhalde sadece master alıp gitmek yasak diyorlar. Çözemedim.

bende öyle düşündüm galiba phd yi bırakmak yasak olabilir MIT de acaba stanford da bu şekilde mi yapıyor.

olurda MIT ve Stanford arasında kalırsam ben Stanford ı seçerim çünkü bulunduğu eyalet ve şehir çok güzel aksine boston çok soğuk biryer hiç bana göre değil

• Hocam inşallah stanford ve mit ten kabul alıp birini seçecek konuma gelirsiniz ben de stanford tercih ederdim büyük ihtimal, silikon vadisine yakınlığı falan. Bildiğim kadarıyla google ın kurucuları ve elon musk da oradan çıkma. Ama mit in okunuşu da çok iyi em ay ti ayrı bir karizma katıyor

Bu iki okula kabul alıp masterdan sonra çekip gidecek birisine ne desem bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heisenbeng -- 15 Mayıs 2017; 16:54:10 >
  • quote:

Hocam inşallah stanford ve mit ten kabul alıp birini seçecek konuma gelirsiniz ben de stanford tercih ederdim büyük ihtimal, silikon vadisine yakınlığı falan. Bildiğim kadarıyla google ın kurucuları ve elon musk da oradan çıkma. Ama mit in okunuşu da çok iyi em ay ti ayrı bir karizma katıyor

Bu iki okula kabul alıp masterdan sonra çekip gidecek birisine ne desem bilemiyorum

sizde hocam inşallah böyle günlere geliriz heralde bu okullara yılda 3-4 öğrenci anca gidiyordur türkiyeden

aynen öyle valla bu okullardan kabul alsam şahsen 5 yıl oturup o doktorayı alırım ama ortalama düzeyde bir okul için düşünürüm fazladan gidecek 3 yılıma değer mi diye.

Yani orası da var. Ama ABD orası hocam ya, değer bence. ama en iyisini hedeflemek lazım hep. Yani insanın hayali ortalama bi üni olmamalı sırf abd ye kapak atacağım diye.

• quote:

Yani orası da var. Ama ABD orası hocam ya, değer bence. ama en iyisini hedeflemek lazım hep. Yani insanın hayali ortalama bi üni olmamalı sırf abd ye kapak atacağım diye.

katılıyorum hocam.

sonuçta oralara farklı ülkelerden ve türkiyeden giden öğrenciler var yani imkansız değil. bence bunu daha fazla türk öğrenci hedeflemeli oralarda daha fazla türk olmalı. hindistanlıları örnek almalıyız

Hocam bizim millet hintliler kadar hayatını çalışmaya adamamış. Yani genelde 13 saat falan çalışıyorlardır herhalde günde siz kendinize yol çizdiniz mi, şöyle yapmak istiyorum vs. Diye?

• quote:

Hocam bizim millet hintliler kadar hayatını çalışmaya adamamış. Yani genelde 13 saat falan çalışıyorlardır herhalde günde siz kendinize yol çizdiniz mi, şöyle yapmak istiyorum vs. Diye?

aynen hocam bizim millet ancak şikayet eder birşeyler yapmak isteyenlere de sen kimsin de bunu yapacaksın der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 15 Mayıs 2017; 18:47:11 >
    Hocam sizde kendimi gördüm. ben de koç cs istiyorum akademik kadro az ama baya kaliteli yerlerde doktora yapmışlar. Ben de araştırmalara falan katılıp yüksek not ortalamasıyla iyi ünilere başvurmayı düşünüyorum. Zor ama hiç denememekten iyidir. bu hedefimi söylediğimde gülüyorlar açıkçası heves kırıcı. Ama bizim diğerlerinden eksiğimiz ne? Türkiyede okumak dezavantaj ama çalışarak olmayacak şey değil.

• quote:

Hocam sizde kendimi gördüm. ben de koç cs istiyorum akademik kadro az ama baya kaliteli yerlerde doktora yapmışlar. Ben de araştırmalara falan katılıp yüksek not ortalamasıyla iyi ünilere başvurmayı düşünüyorum. Zor ama hiç denememekten iyidir. bu hedefimi söylediğimde gülüyorlar açıkçası heves kırıcı. Ama bizim diğerlerinden eksiğimiz ne? Türkiyede okumak dezavantaj ama çalışarak olmayacak şey değil.

banada gülüyorlar sırf bunun için bu yıl mezuna kalıyorum ben. bu ay başladım seneye için çalışmaya neden olmasın diyorum bu yıl hiç çalışmadan girdim ve saçma sapan bir sonuç getirdim.

hocam koçun kadrosu diğerleriyle karşılaştırınca en iyisi olduğunu söyleyebilirim. 2 tane MIT doktoralı hocası var hatta bir tanesi lisansını bile MIT de yapmış. sonra yanlış hatırlamıyorsam 4 tane university of california doktoralı hocası var (berkeley, san diego, santa barbara) illionis doktoralı hoca da var bu da çok iyi bir üniversite.

yani anlayacağın içerisi şampiyonlar ligi gibi umarım bu hocalarla çalışma imkanı buluruz özellikle MIT li hocalarla çalışıp daha sonra phd için bu hocalardan referans alırsak stanford mit gibi okullardan kabul almanın kapısı açılır.

• quote:

Hocam inşallah stanford ve mit ten kabul alıp birini seçecek konuma gelirsiniz ben de stanford tercih ederdim büyük ihtimal, silikon vadisine yakınlığı falan. Bildiğim kadarıyla google ın kurucuları ve elon musk da oradan çıkma. Ama mit in okunuşu da çok iyi em ay ti ayrı bir karizma katıyor

Hocam Elon Musk Stanford'da sadece 2 gün okuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

quote:

Hocam Elon Musk Stanford'da sadece 2 gün okuyor

Adamın ihtiyacı yokmuş demek ki

• turist vizesiyle stanforddan ders alınabiliyormuş.

güzel bir tatille okumalı falan yapılabilir aslında ama işte paraaaaa
  • Daha önceden soruldu mu tam hatırlamıyorum fakat benim sorum okul hayatıyla ilgili. Ben şu anda iyi bir üniversitede 1.sınıf öğrencisiyim. Matematik dersi için Learning assistant'lık şansım var. Sizce bu pozisyon yurtdışı master başvurularında beni ne kadar öne çıkartır ya da çıkartır mı? Bilen aydınlatabilir mi?(bölümüm CS)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.