Şimdi Ara

YURT DIŞI GAMİNG LAPTOP TAVSİYE EDEBİLİR MİSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doların arttığı şu günlerde almak ne kadar mantıklı bilmiyorum, doların yıl başına doğru 8 lira civarlarına düşeceğini düşünüyorum. Şu haliyle bile yine de ufak fark ödeyip alabilirim.

MSI GL 75 2070 10750H'lı makineyı Newegg'den 12750 liraya almıştık, makinedan MUX Switch'i olmaması dışında genel olarak memnundum hatta tekrar bu fiyattan bulsam alırım sanırım. Kardeşim üniversiteye başladığı için bilgisayarı ona verdim, bir bilgisayara daha ihtiyacımız var şu anda. Masaüstü de toplamayı düşünüyorum ancak GPU fiyatları hiç aklıselim gelmediği için bulaşmıyorum, diğer komponentler de almış başını gitmiş. İl dışına sürekli giden gelen birisi değilim ancak ilerleyen yıllarda taşınmayı planlıyorum ve belki iş için taşıyabilirim. Bu yüzden laptop daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor. Ayrıca ileride oyunlar için ekstra olarak monitör + klavye de alabilirim, bu şekilde azcık daha pahalıya aynı şey olmuş oluyor tabii.

Makinayı 5 yıl+ bir süre kullanmayı planladığım için eli ayağı düzgün bir şey almak istiyorum ama fazla uçmak ta istemiyorum. Başlıkta yurt dışı dememin sebebi, Türkiye'den almanın mantıksız gelmesi. Keşke yurt dışına gidip gelme imkanım olsa vergiden de yırtardık. Çok güçlü bir makineye ihtiyacım var mı? Hayır yok 2070'li bir makine aynı şekilde F/P olduğu sürece işimi görecektir.

www.newegg.com
    MSI GE75 Raider 10SF-484 Gaming Laptop Intel Core i7-10750H 2.60 GHz 17.3" Windows 10 Home 64-bit - Newegg.com
    https://www.newegg.com/global/tr-en/aluminum-black-msi-ge-series-ge75-raider-10sf-484-gaming-entertainment/p/N82E16834155931

linkteki makineyı düşünüyorum, bizim makinenın kasası biraz daha iyi olan versiyonu ancak doların artmasıyla beraber fiyatı 15.644 liraya geliyor. Buna bu parayı vermek mantıklı mı? Doların artışını göz önünde bulundurunca ve Leopard yerine Raider serisi olduğunu düşününce eyvallah denilebilir gibi geliyor. Yanına bir fare alıp yola devam etmelik.

Bir üst model ekran kartına geçtiğimizde Leopard model 512 GB SSD'li HDD'si olmayan 2070 Super'li model bizi karşılıyor; 

www.newegg.com
    MSI GP75 Leopard 10SFSK-481 Gaming Laptop Intel Core i7-10870H 2.20 GHz 17.3" Windows 10 Home 64-bit - Newegg.com
    https://www.newegg.com/global/tr-en/aluminum-black-msi-gp75-leopard-10sfsk-481-gaming-entertainment/p/2WC-000C-03ZG9

Her şeye rağmen ucuz olduğu için 2070'li model işimi görür diyorum, ekstra olarak HDD masrafı yapmayacağım için oda ayrı bir artı oluyor. Tabi 2070S'li modeli alırsam 2TB HDD takacağım ayrı konu.

Bu iki makine da iyi kötü alınabilir gibi geliyor, 3070'li makinenın da ortalama getirisi 2070'e göre 20FPS, tabii fiyat farkı ortalama +5000-10000 TL. Elbette, keşke 3070'li makine alabilsek diyorum. 3060 'lı modeller de olabilir ancak 130W 'lık 3060 'ımızın olması önemli ve tabi ki minimum i7 10870 işlemci olmalı.

Bu iki makine da şu anda aklımda ancak bu makineda da yanılmıyor isem iki modelde de MUX Switch yine yok, yani yine saçma sapan biçimde tonla para ödediğimiz halde yüksek FPS değerlerine çıkmaya zorlanan bir makinemız olacak. Bundan dolayı biraz soğuk kalıyorum. Sizce hangi makine alınmalı veya alternatif makinelar nelerdir? Ben maksimum 20 bin lirayı gözden çıkarttım şu saçma sapan piyasada...

Bu makina son derece mantıklı geldi ama stokta yok ve mux switch 'i yok; 

www.newegg.com
    ASUS ROG Strix G17 (2021) Gaming Laptop, 17.3" 165Hz IPS Type WQHD Display, NVIDIA GeForce RTX 3070, AMD Ryzen 9 5900HX Processor, 16GB DDR4, 1TB PCIe SSD, RGB Keyboard, Windows 10, G713QR-ES96Q - Newegg.com
    https://www.newegg.com/global/tr-en/eclipse-gray-asus-rog-strix-g17-g713qr-es96q-gaming/p/N82E16834235940

Saçma sapan markalar dışında marka takıntım yoktur. Tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılarımla.

• up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.