Şimdi Ara

Yurt dışı alışverişlerinde gümrük vergisi sınırı bir kez daha düşürülüyor (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
7
Favori
74.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
230 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 355GTS

Madem konuyu güncellemişsiniz en güncel bilgiyi verelilm, muafiyet sınırı falan yok artık tüm paketler vergiye tabi.

Alıntıları Göster

Yahşi batı filminde bi sahne vardı vardı kızılderililier ikinci soygunu yapmak üzereyken...

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

naifçe cevapları kaale almayın.

Türkiye'de ÖTV uygulanarak satılan ürünler, yurt dışından posta veya kargo yoluyla getirildiğinde de %20 oranında ÖTV alınmaktadır.
    mesela android tv box aldın diyelim:

Sipariş Tutarı: 300,00 TL
    Gümrük Vergisi (%20): 60,00 TL
    Özel Tüketim Vergisi (%20): 72,00 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti: 8,00 TL
    Damga Vergisi: 0,80 TL
    Toplam Vergi ve Masraf Tutarı: 140,80 TL
    Siparişin Toplam Maliyeti: 440,80 TL

hatta trt payı bile ekleniyor olabilir.

yüzde 50 gibi bir vergi. nasıl ama? %100 vergi yapsalar kim ne diyecek ki?

18 Euro TRT katkı payınıda ekleyiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emirayso E kullanıcısına yanıt
    baktım da harbiden 18 euro dayamışlar. vay canısını sayın seyirciler. eller havada geziyoruz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 3 Mart 2021; 18:12:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben artık tc ve vergilerinden bıktım

• bu vergileri çıkaran hükümetlere bağıran muhalefetler vardı bu bağıranlar da geçti başa ama vergiler kalkmadı kısaca kim başa geçtiyse bu vergiler kalkmadı aksine katlanarak büyüdü. Sadece haram zıkkım olsun diyorum çünkü başka yapacak bir şeyim yok 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mart 2021; 2:25:49 >
  • 7 Dolarlık telefon cam koruması aldım 15 tl vergi aldılar evet 7 DOLARLIK ÜRÜNE 15 TL VERGİ

• Bir de bizi yiyorlar.
    Yok ab uyum yasaları yok ab.
    Bu kafayla mı Ab ye gitmeye çalışıyorsunuz.

E oldu da ab ye girdin. (sokmazlar orası ayrı)
    Ne yapıcan.

• quote:

Orijinalden alıntı: insafsızherif

7 Dolarlık telefon cam koruması aldım 15 tl vergi aldılar evet 7 DOLARLIK ÜRÜNE 15 TL VERGİ

eksik alinmis 7 dolarin %20 1.4 usd yani yaklasik 10 tl arti 8 tl gumruge sunma ucretti olmasi gerekirdi damga vergisi ile yaklasik duz rakam 20 tl

• insafsızherif kullanıcısına yanıt

Yanlış söylemişim 8 dolar ama kargosu da içinde olduğu için az almışlar ama yine de ptt görevlisi geldiğinde benden az para alıyorsunuz diyip fazla fazla veriyim hakka girmeyelim dimi

• Haberi tekrar görünce herhalde eksiye düşürdüler artık almadığımız şeyler için de vergi vereceğiz diye düşündüm.

• Yedaself kullanıcısına yanıt
    geçmediğin köprüye para ödüyorsun da, bu dediğin olmaz mı sandın? eli kulağındadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bu vergileri çıkaran hükümetlere bağıran muhalefetler vardı bu bağıranlar da geçti başa ama vergiler kalkmadı kısaca kim başa geçtiyse bu vergiler kalkmadı aksine katlanarak büyüdü. Sadece haram zıkkım olsun diyorum çünkü başka yapacak bir şeyim yok 

hocam her türlüsünü denedik hepsi tek başına iktidar olup tam yetki ile ülkeyi yönettiler ve aynı..

bir kesim hariç, o kesim tam 70 yıldır ülkeyi tek başına yönetmiyor, yani deneyemedik bir türlü onları..

not:

sadece kısa süreli koalisyonlarla denedik sandık öyle gibi gösterdik..

• Fazla uzatmayın işte.. 2 sene sonraki seçimlerde bunlar defolup gittiklerinde yeni iktidar elbetteki burdaki pisliği temizleyip normal hale getirecektir.. 2-3 sene daha sabredin

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt

O yüzden garipsemedim zaten.  

• dekareme kullanıcısına yanıt

bunların yarattığı pislik, borç, yandaş garantileri devam edecek. araç ötv kaç kez arttı. elektrikli araca ötv koydular. ek gümrük vergileri koydular. delik çok büyük. kolay kolay giderileceğini sanmıyorum. iktidar değişse de, gelen iktidarın bu pisliği temizlemek için, herhangi bir vergi indirimine ya da muafiyet sınırını falan yeniden getirebileceklerini düşünmüyorum. ha ama en azından herhangi bir artışı, ek vergi getiremezler.

• raziel82 kullanıcısına yanıt

Düzelir merak etmeyin. Şu an bizim vergilerimizin yetmeme sebebi, bütün paraların birileri tarafından iç edilmesidir.

Örneğin Ankara... O kadar büyük bir borcu vardı ki, kimse düzeltemez diyorlardı. Mansur Başkan geldi, yavaş yavaş düzeltiyor her şeyi. Üstelik iktidar yanlısı böcekler tarafından sürekli engellenmesine rağmen düzeltiyor Ankara'yı.

Keza İstanbul'da aynı şekilde. O kadar engellemeye rağmen yurt içinden bir kuruş kredi vermedikleri halde yurtdışından kredi alıp raylı sistem yapımına devam ediyor.

İyi bir hükümet gelirse düzelir her şey. Damat denen ....... (nokta nokta yerler küfür olacaktı) yüzünden orta direk battı. Fakir zaten batıyordu ama Kayınbaba destekli damat yüzünden orta direk battı. Bunun sonuçları çok kötü olacak.

• Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt

umarım. tüm isteğimiz o yönde zaten

orta direk fakir oldu, fakir daha fakir. zengin ise daha zengin. aradaki uçurum arttı. yalandan enflasyon rakamları. damadın adının geçmesi güzelleme yapılması bile dövizi 50 kuruş yukarı çekti. açtığı yaralar çok derin

• quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

bunların yarattığı pislik, borç, yandaş garantileri devam edecek. araç ötv kaç kez arttı. elektrikli araca ötv koydular. ek gümrük vergileri koydular. delik çok büyük. kolay kolay giderileceğini sanmıyorum. iktidar değişse de, gelen iktidarın bu pisliği temizlemek için, herhangi bir vergi indirimine ya da muafiyet sınırını falan yeniden getirebileceklerini düşünmüyorum. ha ama en azından herhangi bir artışı, ek vergi getiremezler.

bunların sebep olduğu pislik, borç, yandaş garantileri devam edecek mi görecez veya kamulaştırılıp adam edilecekler.. Kaynak var ama doğru kullanılmadığı için tüm bu vergiler var.. Bunlar defolup gittiklerinde yeni iktidar kaynağı doğru kullandığında aynı biden'ın gelir gelmez trump un icraatlerini teker teker sildiği gibi, bunlarda öncekilerin pisliklerini teker teker silip temizlerler diye düşünüyorum

• dekareme kullanıcısına yanıt

yeni gelenin kaynakları doğru kullanacağına eminim. ama kamulaştırma zor olur gibi. eminim sözleşmeler vs çok sağlamdır.

Kütahya-Afyon-Uşak için yapılan zafer havalimanına 2020 için 1 milyon 279 bin 352 yolcu garanti vermişler. yolcu sayısı ise 7 bin 235. yazıktır günahtır. bu muhalefetin parası olduğu kadar, akpye oy verenlerin de parası. ama bunu görmüyorlar. umarım artık herkes 2023 de görür de. kurtuluruz bunlardan ve pisliklerinden

• quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

yeni gelenin kaynakları doğru kullanacağına eminim. ama kamulaştırma zor olur gibi. eminim sözleşmeler vs çok sağlamdır.

Kütahya-Afyon-Uşak için yapılan zafer havalimanına 2020 için 1 milyon 279 bin 352 yolcu garanti vermişler. yolcu sayısı ise 7 bin 235. yazıktır günahtır. bu muhalefetin parası olduğu kadar, akpye oy verenlerin de parası. ama bunu görmüyorlar. umarım artık herkes 2023 de görür de. kurtuluruz bunlardan ve pisliklerinden

Pandemi döneminde ne yolcusu bekliyon Allah aşkına..

Ucuz siyaset yapmak için konuyu hortlatmışsınız bir de... 

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.