Şimdi Ara

Yunusun gereksiz hakareti (Sinir içerir) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
9.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: causeandeffect

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Yunuslar şiddet bile uyguluyorlar, kaç kere şahit oldum.
    Bunlar ile nasıl baş edicez bilmiyorum, illa bir kodamanın çocuğu olmak gerekiyor bu memlekette.

katılıyorum,yukardan azar işitme riskini görürlerse bu zihniyette olanları aracınıza eskortluk bile yaparlar yolda.
    veya rütbeli asker olacaksınız,hakaret bile etseniz kalkıp da kelepçe vuramaz.

polislik herkesin kaldırabileceği bi meslek değil maalesef,kimileri o üniformanın kendisine şahsi ayrıcalıklar tanıdığını zannediyor.

oda sana hakaret eder rütbeli asker olsan sende ona bişey yapamazsın:D
    +
    eskisi gibi değil polis gerekli durumlarda askeri inzibat gelene kadar kelepçeler(hakaret,darp,çevreye rahatsızlık)

bu olayda arkadaş bi talihsizlik yaşamış sorunlu birine denk gelmiş ama o sorunluda şanslıymış ki sizin gibi sakin ve efendi birine denk gelmiş yoksa o tavrı yüzünden başına büyük belalarda açılabilirdi.

ayrıca bu durumlar tek vatandaşın değil polisinde başına geliyor polis oldugunu söylemesine rağmen bu yunusların böyle davranışları devam ettirmesi garip.artık okadar çok polis varki polis polisi sallamıyor.

• Talihsiz bir durum .Bunların vatandaşa efendim diye hitabetmeleri gerekirken '' ulan'' lı konuşmaları affedilir gibi değil.Kendi halinde olan vatandaşı da soğutur bunlar .

Sicil numarasını direk istemek lazım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

hakaretten kastım karşılıklı aynı tonda atışmaktı,taşkınlıktan falan bahsetmiyorum yani taşkınlık durumunda gereken yapılır ama küçük atışmalarda sanmıyorum ki büyüsün olay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

hakaretten kastım karşılıklı aynı tonda atışmaktı,taşkınlıktan falan bahsetmiyorum yani taşkınlık durumunda gereken yapılır ama küçük atışmalarda sanmıyorum ki büyüsün olay.

normal bir polis memuru ztn böle durumlarda uzatmaz ama mevzu yunus gerçekten artist oluyorlar sebebi ise kullandıkları malzemelerin havalı olması kendilerinide öyle bir havaya sokuyor dedim ya polis oldugunu söylesen bile artistlik yapmaya devam ediyorlar.
    bide bazı arkadaşlar sicilini istemek lazım diyor allah aşkına şu tavrı sergileyen bi insan size sicilini verirmi:D

• Adamlarda her an bir manyak bir piskopatla karsılasıyorlar boyle davranmaları normal gibi gelmeye basladı bana :D Size yanlış olmus ama belki o anki psikolojileri nasıl onu da bilmek lazım. Geçenlerde de kaza olmus motorlu bir yunus vefat etmişti ankarada. Sinirler oldukça gergin.. O anki psikolojik durumlarına vermek gerekli sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: S0KRATES

sıkmayın canınızı hocam. yunusların yüzde 90 ı mesleğe yeni başlamış, toy, genç ve kendilerini üstün gören egolarını, tatmin edememiş ve bu zamana kadar ezilmiş tipler. devletin onlara verdiği araçlar ve kıyafetler birleşince bunun üzerine de yetki ve silah eklenince akıl almayacak bir havaya bürünüyorlar. bunların tek nedeni de eğitim, cahillik yada gençlik değil. asıl nedeni karakter. benim bacanağım da yunus, ankara da görev yapıyor. o bile bu durumdan hoşnut değil ve olabildiğince yeni katılanları eğitmeye ve yola getirmeye çalışıyor.

Katılıyorum. Tamamen karakterle ilgili bir olay. Kendi kurumlarında laflarının geçerliliği bir yana, lafları dinlenmeyen bu kişiler, vatandaşın veya astlarının karşısında kendilerini birşey sanıyor.

Böyle durumlarda en güzeli şikayet etmek. Yazılı şikayete hiçbir şekilde işlem yapmama şansları yok. Resmi kurumlar böyle işler...

• Bazen de :
    -Bu bu buyyrun efendim iyi yolculuklar...
  • şikayetlerinizi sözlü olarak değil dilekçe şeklinde yazılı olarak yaparsanız sonuç alırsınız...
  • aslında hakaret ettikten sonra gazlayıp gitmişler ya sende gazlayacan gidecen motorun kıçına dokunduracan aklı başına gelecek
  • Tek bir insanla , tüm bir grubu suçlamayı çok iyi biliyoruz..

Düğünüm bitti, gelin arabasıyla avrupa yakasından anadoluya geçiyoduk, tam boğaz köprüsünde ters bir yöne girdik ve o ters yön bizi tekrardan avrupa yakasına yönlendiriyordu. Bizde durup geri geri gitmeye çalıştık tabi ne yapalım. Tam o sırada yanımızdan bir yunus geçiyodu, napıyosun sen dedi aracı kullanan arkadaşıma , yanlış girdik dedi bizimkisi, yunusta olmaz dedi ama bi anda arkada ben ve eşimi gördü gelinlik , damatlıkla, bi anda gülümsedi ve beniğ takip edin dedi..

Boğaz köprüsünün altında sağdece polislerin kullandıgı bi dar yol var, köprünün altından geçiriyor ve yolun diger tarafına alıyor yol sizi, ordan bizi geçirdi. Hatta tam o tek şeritlik daracık yolda , karşıdan başka polis aracı geliyordu ve onlara korna çaldı, durdurdu onları ve bizi geçirdi. Çok sevindik, şaşırdık ve hayatım boyunca bir daha kullanmamın mumkun olmadıgı bir yoldan , yunus sayesinde geçmiş oldum..

Ben o yorgun halimle, çünkü düğün çıkışı , evliler bilirler yorgunluktan ölüyo insan, tekrar bizi bogaz trafigine sokturmadan ordan geçirdigi için, kaç kere Allah razı olsun dedim o adama..

Evet yunuslar genç ve heycanlı, kimisi de artis ama münferit olaylar , tüm bi cemiyeti etkilememeli...

• Polis devleti olduk alışın artık bu tarz şeylere..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

Tek bir insanla , tüm bir grubu suçlamayı çok iyi biliyoruz..

Düğünüm bitti, gelin arabasıyla avrupa yakasından anadoluya geçiyoduk, tam boğaz köprüsünde ters bir yöne girdik ve o ters yön bizi tekrardan avrupa yakasına yönlendiriyordu. Bizde durup geri geri gitmeye çalıştık tabi ne yapalım. Tam o sırada yanımızdan bir yunus geçiyodu, napıyosun sen dedi aracı kullanan arkadaşıma , yanlış girdik dedi bizimkisi, yunusta olmaz dedi ama bi anda arkada ben ve eşimi gördü gelinlik , damatlıkla, bi anda gülümsedi ve beniğ takip edin dedi..

Boğaz köprüsünün altında sağdece polislerin kullandıgı bi dar yol var, köprünün altından geçiriyor ve yolun diger tarafına alıyor yol sizi, ordan bizi geçirdi. Hatta tam o tek şeritlik daracık yolda , karşıdan başka polis aracı geliyordu ve onlara korna çaldı, durdurdu onları ve bizi geçirdi. Çok sevindik, şaşırdık ve hayatım boyunca bir daha kullanmamın mumkun olmadıgı bir yoldan , yunus sayesinde geçmiş oldum..

Ben o yorgun halimle, çünkü düğün çıkışı , evliler bilirler yorgunluktan ölüyo insan, tekrar bizi bogaz trafigine sokturmadan ordan geçirdigi için, kaç kere Allah razı olsun dedim o adama..

Evet yunuslar genç ve heycanlı, kimisi de artis ama münferit olaylar , tüm bi cemiyeti etkilememeli...

inşallah bizde öyleleriyle muhattap oluruz çünkü bi kere azar işitsen veya küfür yesen durduk yere iyimserlik çok kolay olmaz bence o yunusun yerinde şansına başka yunus olsa sana orda eşinin yanında küfür etse aşağılasa sonra ceza yazıp uğraştırsa seni o günden sonra cemiyet memiyet tanımayabilirsiniz

keşke herkes sadece işini yapsa dünya günlük güneşlik olurdu hakikaten

• Fazla yetki can sıkıcı oluyor işte. Aldırma. He de geç, gidip mahkemeye versen sen daha fazla ceza alırsın emin ol
  • daha önce "yunuslar" konusunda yaptığım yorum silindiğinden yorum yapmayacağım... herkes kimin ne olduğunu biliyor zaten
  • İster bana kızın, ister laf söyleyin ama sevmiyorum ben polisleri, daha doğrusu işini iyi yapmayanı görevini kötüye kullananı

genelleme yapmak tabi ki yanlış polisler hakkında ama genel durum böyle

işten atılma korkusu yok, arkasında devlet desteği, tabi kafasına göre adam çevirirler

bulaşsan sen zararlısın

• Terör destekçilerinden şamarı yiyip oturuyosunuz, şekliniz bana mı lan? derdim ben olsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

Tek bir insanla , tüm bir grubu suçlamayı çok iyi biliyoruz..

inşallah bizde öyleleriyle muhattap oluruz çünkü bi kere azar işitsen veya küfür yesen durduk yere iyimserlik çok kolay olmaz bence o yunusun yerinde şansına başka yunus olsa sana orda eşinin yanında küfür etse aşağılasa sonra ceza yazıp uğraştırsa seni o günden sonra cemiyet memiyet tanımayabilirsiniz

keşke herkes sadece işini yapsa dünya günlük güneşlik olurdu hakikaten

Emin ol hiç bir polis, yolda geri geri gidiyosun diye veya ters yöne girdin diye, bağarıp , çağarıp küfretmez, bana yaptıgı gibi yardım da etmeyebilir, belki cezasını yazar, uyarır geçer... Senin bu dediğini , bizim vatandaşımız yapıyor .

Aslında hiç kendimizi görmüyoruz, mesela biri bu başlıgı açan arkadaş gibi yol vermese, önümüze kırsa bizde bagarıp cagarıyoruz, sövüyoruz hatta, el kol haraketi yapıyoruz, veya biri ters yönde gelse, hemen el kol haraketleri, bagarıp cagarmalar, yani ben günde onlar kez bunları görüyorum..

Kimse kimseye yol vermiyo, yol verilmeyen de yol vermeyene el kol haraketi bagarma sövme vs. Ha bu olaylar genelde aracın içinde bireysel yaşanıyor, o adam polis oldugu için , arkadasın da camı açık oldugu için ordan sölemiş, eger uzaktan el kol haraketi yapan bi vatandaş olsaydı, camları kapalı ana avrat sövüyor da olsaydı, gelip burda başlık açacakmıydı ??

Tabiki hayır , neden ? çünkü zaten sürekli yollarda birbirimize bağarıp, çağarıp küfürler savuruyoruz, sürekli ama.. Buna alışmışız, ama bir polis bunu yapınca , hem alışılmamış birsey oldugu için , hemde genel olarak bizim vatandasımızda polise bir düşmanlık oldugu için bu mevzu yapılıyor.

Hiç dönüp bi aynaya bakmıyoruz, biz hem en saygılı en iyi en mükemmel , trafikte bir melek, evde bir melek , iş yerinde bir melek, devlete vergisini verirken bir melek, ama bizim haricimizde , polis kelek , vatandaş kelek, hükümet kelek, asker kelek, medya kelek, dünya komple kelek... bi biz iyi değiliz veya biz aslında o kadar iyi degiliz, bırakın insanları suçlamayı da , biraz dönun kendinize bakın, vatandaşa bakın..

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

yunus denen şehir eşkiyaları benden kesilen vergilerle kafanıza göre yaşıyorsunuz bu memlekette. hiçbirinize hakkımı HELAL ETMİYORUM

Bazıları ileri derecede kötülemiş ama neye - kime bu düşmanlık? Unutmayın başınıza bir olay geldiğinde ilk sığınacağınız kişiler Polislerdir.

Yunus görevinde birkaç arkadaşım var inanın it köpekle uğraşıyorlar şöyle bir baksanız her meslekte olduğu gibi bunlarda da illa ki yetkiyi aşan davranışlarda bulunanları görebilirsiniz ama bu hepsini aynı kefeye koymanızı gerektirmez. Üstte bir arkadaşımız polisin kendisine eskortluk yaptığını belirtmiş bu durumla sık karşılaşıyoruz aslında hiçbir polis durup dururken can sıkıntısından vatandaşa gelip laf atmaz, bulaşmaz bunu yapıyorsa plakasını alıp gerekli yerlere şikayetinizi iletirsiniz ilgilenirler.

• Ayni olay benm başima geldi gecenlerde

avcılar mevkinde arkadan gelen ıkı motorlu yunus sagımda sıkıstıran opel astra vurmamak ıcın solaa yanaşmak zorunda kaldım

o esnada solumdan gelen ılk motorlu yunus durdu bana bakıs atmasıyla beraber yola devam etti arkasindaki yanımda durdu ve

aynan yok mu lan senin aynana baksana bunu nye buraya koymuslar gibi alayci kaba bi ifade

durumu izah etmeme ramen sinirlerime hakim olamayip sert konusmamla beraber sonrasinda bana cevabi

beni sinirlendirme lan arabani tek parca halinde alamazsin burdan

gülmeme dayanamayip basıp gitmesi benim şikayet etmemi engelledi çok yazik..
  • İpini koparan polise satasiyor. Yok bilmem bizim vergilerimizle maas aliyorlarmis yok artistlermis . Sen kimin vergisiyle maas aliyorsun ? Polis vergi odemiyor mu ? İsin dustugunde polis cagirmayi biliyorsun . Yalvarmayi biliyorsun. Boyle ipsiz sapsiz konusmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.