Şimdi Ara

Yunanistan gezisi için bilgi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edirne'de yaşıyorum.Birkaç hafta sonra bir arkadaşımla beraber 4-5 günlük bir Yunanistan gezisi yapmayı planlıyoruz.Gezeceğimiz yerler öncelikle Alexandropoli(dedeağaç),Kavala ve Selanik dönüşte de fırsat bulursak Gümülcine(Komotini) ve İskeçe(Xanthi) şeklinde olacak. Benim merak ettiğim buralarda özellikle yapmadan gelme dediğiniz yerler var mı? Ve de uygun fiyatlı konaklama otel,hostel vb konaklama önerileriniz nelerdir? Ulaşım ile ilgili bilmemiz gereken ne var? Bilenler cevaplarsa sevinirim.teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etzel_13 -- 31 Mart 2013; 16:58:07 >

• Selanik'e 3-4 kez gittim 1 gün içerisinde gezilebilecek bir şehir. Diğer şehirlerde çok fazla bulunmadım ya 1 saat kaldım ya da içinden geçip gittim. Benim tavsiyem Yunanistan'a bu kadar yakınken ve 4-5 gün gezme fırsatı varken güneye inmeniz yönünde. Otobüsle direk Atina'ya gidip oradan başlayarak kuzeye doğru çıkabilirsiniz. Kendi aracınızla giderseniz çok daha güzel olur. Konaklama işini booking.com'dan halledebilirsiniz.
    Selanik'te Beyaz Kule'nin bulunduğu sahildeki barların birinde oturup gün batımını izleyin.
    Biryerlerde Gyros (döner) yiyin.
    Atatürk'ün evini ziyaret etme gibi bir fikriniz varsa aklınızda bulunsun sadece sabah 9-12 arası ziyarete açık eğer değişmediyse.
    Yanınızda şemsiye bulundurmak iyi olabilir. Kuzey Yunanistan bu mevsim çok yağmurlu oluyor.
  • Anladım.Plan da Atina yoktu fakat güneyde tavsiye edebileceğiniz doğal ve turistik anlamda güzel yerler var mı?(Kendi aracımız yok maalesef)
  • 7 yıldır forumdayın ilk kez bu bölüme geliyorum

bende yunanistanı gezmek isterim...bakalım kızmet olacak mı bize....
  • Selanikte üniversite tarafında ucuz bi esnaf lokantası var oraya gidin Atatürk'ün evine de yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: protar50

Selanikte üniversite tarafında ucuz bi esnaf lokantası var oraya gidin Atatürk'ün evine de yakın.

Kardes nevsehirli misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksenhops

quote:

Selanikte üniversite tarafında ucuz bi esnaf lokantası var oraya gidin Atatürk'ün evine de yakın.

hayır neden ki ?
  • quote:

quote:

quote:

hayır neden ki ?

Nickinde 50yi görunce hemsehrilik duygularim kabardi kusura bakma :D

• hee tamam :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hayır neden ki ?

Amanın aynı şeyi ben de düşünmüştüm Sen neresindensin ksenhops?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazisaltuk

quote:

quote:

quote:

quote:

hayır neden ki ?

Amanın aynı şeyi ben de düşünmüştüm Sen neresindensin ksenhops?

Narlıyım hocam ben, sen neresindensin ?

• Kavala'da kaleye çıkabilirsin. Biz yürüyerek çıkmıştık, biraz zor oluyor. Ama değer. Kaleye çıkarken sağda solda Osmanlı mimarisi evler görebilirsin. İmaret var açıksa orayı gezebilirsin. Kaleye yakın Halil bey camii var orayıda görebilirsin. Onarım yapıyorlar. Kaleden manzara güzel, fakat saatleri bilmek lazım. Biz çıktığımızda kapalıydı.

Aşağıda sahilde güzel kafeler var frappe içebilirsin. Yaz olsaydı feribotla thassos adasına git derdim, fakat bu mevsimde çok çekici olmayabilir. Denizi çok güzeldir.
    Restaurant'larda genelde Türkçe biliyorlar. Dil sorunu yaşamazsın. Yaşlı nüfus Türkçeye hakim, genç nüfus bilmiyor.

Diğer yerlerde en fazla 1-2 saat kaldığım için çok detaylı bilgi veremeyeceğim. Fakat Atina'yı mutlaka görmelisin. Vaktin varsa Akropolis, Syntagma meydanı.

Aklıma gelen bunlar.
  • quote:

Narlıyım hocam ben, sen neresindensin ?

Ben de Ürgüplüyüm.Özelden mesaj at da konuşalım

Maranello,çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etzel_13 -- 14 Mart 2013; 16:58:31 >
  • benim de görmek istediğim yerlerin başında yunanistan geliyor umarım bir gün ben de hayalimi gerçekleştiririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.