Şimdi Ara

Yunanistan eski ceza

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, schengen bölgesinde overstay'den doğan bir cezam var. Şu anki geçerliliğini bilmiyorum. Bilen biri yardımcı olabilir mi lütfen?

2011'in yazında interrail için avrupaya gittim. Vizeyi yunanistan'dan aldım, 1 ay için başvurdum. 2 ay, 15 gün oturma çıkmış. Ben 30 gün kaldım(15 gün olayından haberim yoktu). Çıkarken 600 euro ceza yazmış görevli. 10 yıl içinde düşer dedi. İnternette okuduğum her yerde 5 yıl yazıyor. O zamandan beri schengen bölgesine girmedim. Pasaportta deport damgası yok. Kırmızı bir damga var üzerinde

ΤΜΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΩ
    ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ ΛΙΜΕΝΟΣ

ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ ΗΡΟΣΤΙΜΟ
    ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΠΑΡΑΝΟΜΗ

ve altında #600# yazıyor.

Yunanistan konsolosluğuna gidip sormam mı gereklidir? Bilen kimse var mı? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan4550 -- 2 Şubat 2018; 19:44:35 >

• Konsolosluğa danışmak en doğrusu olur hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cezayı nerede yedin?
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    kos adasında
  • ozan4550 kullanıcısına yanıt
    Cezayı AB değil, üyesi Yunanistan kesiyor, takibi de Yunanistan'da.

Cezayı yediğin yeri sordum çünkü bu işin asıl takipçisi kesen yer, arşivlerinde kayıtlarında vardır diye.

7 sene çok uzun bir süre o yüzden takibi veya kayıtlardan bulmaları zor olacaktır. Şöyle söyleyeyim Schengen bölgesi ülkelerin ortak kullandığı sisteminde bile (VIS) bilgiler 5 sene duruyor.

Sana şunu öneririm;

pasaportunu değiştir.

Vize başvurusunda bulunurken eski pasaportu da verme.

Cebinde de 600 € hazır dursun ama.

eğer ceza çıkarsa da unutmuşum dersin yatırırsın.

Kos'tan uzak dur :)

Bizim şirketin Balkan turlarında kullandığımız şoförü 1 gün fazla kaldı, İpsala'da fark ettiler yine 600 € ceza kesmişlerdi. (Eylül 2017) Ödedik, vize başvurusunda bulunduk, 6 ay verdiler, ondan yana yani ceza yedin diye sıkıntı yaratmıyorlar.

Ama senin olayın üzerinden 7 sene geçmiş, yani salak yapsan kimse çakal demez sana.
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı bilgi için teşekkürler.

Biraz daha araştırıp pasaport değiştireceğim sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.