Şimdi Ara

Yunanistan Ekonomik Krizi(Büyük Çöküş-Çipras İstifa Etti!) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
13
Favori
17.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: realitych

quote:

Orijinalden alıntı: literaturca2

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Carvajal

dalga geçtiğniiz yunanistan'da asgari ücret 684 euro arkadaşlar. sizin ''aksaray''lı o dosta düşmana nam salan ülkenizde insan refahını düşünen yok, asgari ücret 300 euro. kişi başı gelirleri 24bin euro onların, hadi krizdeler kemer sıksalar 15'e düşsün. bizde şu an 8! dalga geçmeden önce, bi dönün de dötünüzdeki dona bakın. ayrıca enflasyonları da %2.1, hani sizin pinpon topuyla %5lere çekmeye çalıştığınız %10 küsürlük enflasyon.

o yüzden dalga geçmeden önce bir düşünmek lazım, ''ben kimim, ben neyim'' diye.

ekonomikden hiç anlamıyorsun bari konuşma dostum . bildiğini sanan cahil gerçekten daha kötü

Yoo gayet de doğruları söylemiş. Yanlış varsa söyle bilelim.

Abi size soylenecek bisey yokki . Asgari ucretle ekonomiyi degerlendiriyorsunuz .

1929 da agrari ucret en yuksek dunyada ekonomisi en buyuk olan ulke abd krize grip takasla alisveris yapmaya basladiklarini soylesem inanmazsin heralde.

Enflasyon konusunda euro kullaniyosan ulke cokse bile enflasyon olmazki

Yoo sadece asgari ücret ile değil, her parametre ve istatistikle vasatız.

O zaman niye yunanistan iflas ediyor da biz etmiyoruz. Veya iran etmiyor veya azerbaycan ve daha onlarca ulke

AKP'nin çok enteresan bir yeteneği var, sıkıştığı anda çok güzel sıcak para buluyor. Geçenlerde bir yazıda okumuştum bunlardan biri de irana olan ambargoyu delerek yapıyor.http://m.t24.com.tr/haber/son-1-ayda-kaynagi-belirsiz-29-milyar-dolar-para-girisi-yapildi,299431http://m.aktifhaber.com/turkiyeye-kaynagi-belirsiz-43-milyar-dolar-para-geldi-1152784h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schlimazi -- 6 Temmuz 2015; 13:29:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tadeon

Yıllardır düşünüyorum adam akıllı bişey üretip sattığımız yok sıcak para ekonomisiyle geçinip gidiyoruz biz niye batmıyoruz ? Nazar değmesinde meraktan soruyorum.

Bizden ciddi kısıntılar var, vergi yükü onlarda %15 şe bizde %20
    Sosyal hizmet harcamaları onlarda %5 şe bizde %2
    Tarıma destek %10 sa bizde %5

Liste uzar gider, halkın şikayet edeceği ama memnunda kalacağı oranlar belirlenmiş böylede gidecek sanırım. Değerler tam değil ama mantık olarak hepsi böyle, Lüx yaşam değil, bizimkisi yaşam kavgası olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hersh -- 6 Temmuz 2015; 13:41:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

dalga geçtiğniiz yunanistan'da asgari ücret 684 euro arkadaşlar. sizin ''aksaray''lı o dosta düşmana nam salan ülkenizde insan refahını düşünen yok, asgari ücret 300 euro. kişi başı gelirleri 24bin euro onların, hadi krizdeler kemer sıksalar 15'e düşsün. bizde şu an 8! dalga geçmeden önce, bi dönün de dötünüzdeki dona bakın. ayrıca enflasyonları da %2.1, hani sizin pinpon topuyla %5lere çekmeye çalıştığınız %10 küsürlük enflasyon.

Burda1 tl ye satılan su, yunanistan 0.30 euro felan mı sanıyosun? bizde 1 tl ise yunanistanda da 1 euro.

Forumun ne kadar ekonomiden anlamayanları varsa da artılamış.

iki ülkede'de kurşunsuz 95 oktan benzin litresi 1.59 euro

birinde asgari ücret 684 euro
    birinde 340 euro

birinde 444 litre benzin alabilirken diğerinde 213 litre alabiliyorsun.

http://www.fuel-prices-europe.info/

• quote:

Orijinalden alıntı: afutku

quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Osmanlıya kazık atan ülkeler tek tek çöküşte

Sen oyle san senin milli gelirini yasam standartini katlar senide ustune koyarlar,sende osmanli derder durursun

Sonuç ortada dostum, savunmana gerek yok.
  • adamlar zaten yıllardır bizim içinde bulunduğumuz duruma düşmemek için çabalıyor, bizimkilerde dalga geçiyor komedi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

quote:

Burda1 tl ye satılan su, yunanistan 0.30 euro felan mı sanıyosun? bizde 1 tl ise yunanistanda da 1 euro.

iki ülkede'de kurşunsuz 95 oktan benzin litresi 1.59 euro

birinde asgari ücret 684 euro
    birinde 340 euro

birinde 444 litre benzin alabilirken diğerinde 213 litre alabiliyorsun.

http://www.fuel-prices-europe.info/

Türkiye dünyanın en pahalı benzinini alan ülke. Aynı şekilde nerdeyse en pahalı araç satılan ülke de türkiyedir heralde alım gücüne göre.

İki para birimini karşılaştırırken başka bi birim haline gelmiş petrolü karşılaştırmak da neyin kafası anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ekonomikden hiç anlamıyorsun bari konuşma dostum . bildiğini sanan cahil gerçekten daha kötü

Yoo gayet de doğruları söylemiş. Yanlış varsa söyle bilelim.

Abi size soylenecek bisey yokki . Asgari ucretle ekonomiyi degerlendiriyorsunuz .

1929 da agrari ucret en yuksek dunyada ekonomisi en buyuk olan ulke abd krize grip takasla alisveris yapmaya basladiklarini soylesem inanmazsin heralde.

Enflasyon konusunda euro kullaniyosan ulke cokse bile enflasyon olmazki

Yoo sadece asgari ücret ile değil, her parametre ve istatistikle vasatız.

O zaman niye yunanistan iflas ediyor da biz etmiyoruz. Veya iran etmiyor veya azerbaycan ve daha onlarca ulke

Ülkeyi yöneten kafa değişmezse bizimde sonumuz onlar gibi olur.,TL dünyanın en kırılgan parası,cari açık uçmuş,herkes yunanistandaki gibi 100 milyarlarca dolar kredi borçlusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 6 Temmuz 2015; 13:52:54 >

• Closer kullanıcısına yanıt
    Satın alma gücünü göstermek için yazdım.
  • quote:

quote:

iphone türkiye'de 2500 lira, yunanistan'da 2500 euro de mi?
    bmw burada 100bin lira, yunanistan'da 100 bin euro de mi?
    tablet burada 500 lira, yunanistan'da 500 euro değil mi?

3 yıl önce yunanistan'daydım 500 ml su fiyatları 0.15 ila 0.5 euro arasında değişiyordu. hadi şimdi 0.25 ile 0.75 arasında değişsin. nerde 1 euro? kaynak neresi toton mu? hadi 1 euro olsun, sadece suyla mı karşılaştırıyorsun yahu ne komiksiniz şaka maka bir de ekonomiden anlamayanlar artılamış demiş sen mi anlıyorsun bir tarafından uydurduğun su fiyatlarıyla ekonomi karşılaştırması yaparak?

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Satın alma gücünü göstermek için yazdım.

Hocam ülkelerin vatandaşlarının satın alma gücü petrole göre karşılaştırılmaz. Beyaz eşyaya göre karşılaştırsan hadi yine anlıycam da petrolü hiç anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tadeon

Yıllardır düşünüyorum adam akıllı bişey üretip sattığımız yok sıcak para ekonomisiyle geçinip gidiyoruz biz niye batmıyoruz ? Nazar değmesinde meraktan soruyorum.

https://eksisozluk.com/2015-ekonomik-krizi--2851565?a=nice

başlıkta ara kısmına basarak şükela moduna alabilir ve okuyabilirsiniz üyeliğiniz yoksa bakılmıyordu sanırım şükela moduna, 30 saniyede bir üyelik alabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

3 yıl önce yunanistan'daydım 500 ml su fiyatları 0.15 ila 0.5 euro arasında değişiyordu. hadi şimdi 0.25 ile 0.75 arasında değişsin. nerde 1 euro? kaynak neresi toton mu? hadi 1 euro olsun, sadece suyla mı karşılaştırıyorsun yahu ne komiksiniz şaka maka bir de ekonomiden anlamayanlar artılamış demiş sen mi anlıyorsun bir tarafından uydurduğun su fiyatlarıyla ekonomi karşılaştırması yaparak?

Şöyle düşün... Sen türkiyede birşey icat ettin ve hem türkiyede hemde yurt dışında satıcaksın... Türkiyede 9 liraya satıyosan avrupada da 3 euro ya satmak zorundasın.

Apple avrupada 700 euro ya sattığı cihazı burda kur farkından dolayı ve burdaki saçma vergilerden dolayı 2500-3000tl ye satıyor.

Avrupa birliği denen birlikten dolayı da yunanistan aynı para birimini kullanıyor ve adam kendisi birşey üretmese de alırken vatandaşı çok ezilmiyor. Avrupa birliği denen şeyin avantajlı yönü bu yani.

Türkiye de de su 50 kr a da var bimde de var 15 kr. Ben sana 1 tl ye satılan su dedim. 0.5lt lik su demedim. Laf sokmak için elinden geleni yapsanda sana terbiyemi bozmıycam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 6 Temmuz 2015; 13:59:29 >

• Hala milli gelirinin, maaşlarının yüksekliğini konuşanlar var yahu zaten yunanistan bu yüzden battı.
    Asgari ücret ve memur maaşları bu kadar abartılırsa tabi ki kişi başı milli gelir 24 bin dolar olur. Halkına haketmedigi yüksek ücretleri verdi. Çalışmadan, üretmeden borçlarla milletin maaşları ödendi ve sonuç ortada. Lüks hayatları bitti.
  • Dün Yunanistan ne için kutlama yaptı onu anlayamadım ben?
  • Hayır birde bu çıkan Hayır oyu sol kesimin başarısı olarak gösteriliyor ya ona çok gülüyorum.Arkadaş hafta 15 saat çalışan adamın yattığı yerden kazandığı (borç aldığı) paraları ödeyemeyecek duruma gelip ben bu borcu ödemem dediğinde bu dik duruş mu oluyor.Gerçekten Türk solcularını anlamak imkansız eğer solculuk buysa Jet Fadıl felan en kral solcudur sanırım
  • Tüm Avrupa ülkeleri Yunanistan'a hep ağam paşam çekti. Ama bu borç olayında gırtlaklarına sarılacak ve gerekirse bize kurdukları Duyunu Umumiye'yi kurup devlete ait fabrika,liman vs. hepsini tek tek denetleyip ya el koyacak ya da gelirlerine el koyacak tek ülke var : Almanya. Hele borç içindeki ülkede anlatılana göre (haberlerde) insanlar hiç önemsemeyip hala normal hayatlarına devam ediyorlarmış geceleri falan. Disiplini millet özelliği haline getirmiş bir Alman'a bu manzarayı göstersen....

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kripoli -- 6 Temmuz 2015; 14:18:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreePalastine

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Hiç düşünmüyoruz adamlar neden bu hallere geldi diye.

Dışarıdan al borcu parayı bas binaya, alışveriş merkezine, stadlara (olimpiyatlar için) sonun bu şekilde oluyor işte.

Size tanıdık gelmiyor mu bu davranış.

Emekliye ver 2000 euro yu sonra memleket elden gitsin...
    Bi yerden tanıdık geliyormu ?

Emekliye ver 300 euro, 150sini vergilerle geri al, git saray yaptır, "ekönömimiz çök mükemmöl"
  • Yunanistan a bişey olmaz burdaki osmanlıcılar konuşsun dursun tırı vırı hepsi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle düşün... Sen türkiyede birşey icat ettin ve hem türkiyede hemde yurt dışında satıcaksın... Türkiyede 9 liraya satıyosan avrupada da 3 euro ya satmak zorundasın.

Apple avrupada 700 euro ya sattığı cihazı burda kur farkından dolayı ve burdaki saçma vergilerden dolayı 2500-3000tl ye satıyor.

Avrupa birliği denen birlikten dolayı da yunanistan aynı para birimini kullanıyor ve adam kendisi birşey üretmese de alırken vatandaşı çok ezilmiyor. Avrupa birliği denen şeyin avantajlı yönü bu yani.

Türkiye de de su 50 kr a da var bimde de var 15 kr. Ben sana 1 tl ye satılan su dedim. 0.5lt lik su demedim. Laf sokmak için elinden geleni yapsanda sana terbiyemi bozmıycam.

Closer,cevap verdiğin arkadaş cahilliğin kitabını yazıyor. Laf anlatsan da anlamayacak,uzatma.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkare

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: triptister

Devlet özelleştirmeye gidecek kaynak sağlamak için.hoş bizde de yakindir boyle birşey ama satacak birşey kalmadi recep sağolsun

Bilgi olsun

Devletin ticaret sirketi olmaz . O bize ozgu bisey . Yani yunanistanin satacak sirketi falan yok .

Sizin dediginizin tam aksi bir durum söz konusu. Yunanistan kamu özelleştirmelerini yapmayı reddetti.

Demek istediğim buydu teşekkür ederim.Gazetede okumuştum demek ki farklı karar almışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.