Şimdi Ara

Yunanistan Ekonomik Krizi(Büyük Çöküş-Çipras İstifa Etti!) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
13
Favori
17.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oğlum ülkenin durumu bizim Kurtuluş Savaşı'ndaki halimizden beter. Zaten ilk darbeyi o zaman yemişlerdi(Thug Life)
  • FB listemde birçok yunan arkadaşım var daha hiç birinden durumlarıyla ilgili bir paylaşım görmedim diğer türk arkadaşlarımın yüzde 70'i de yunanlar hakkında birşeyler paylaşıyor gerçekten komik bir durum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYÜPEMRE5825

Battı batacak deniyor ama yıllardır bitmedi ülkedeki sorunlar. Bakalım referandumdan sonra ülke Euro'dan çıkacak mı ve sonuçları ne olacak...

Bankalara hücum eden insanların atm'lerdeki paraları bitirdiği konuşuluyor.

Yunanistan Ekonomik Krizi(Büyük Çöküş-Çipras İstifa Etti!)

Böyle konular açılıyorsunuz bari az emek harcayın konuya . Konuyu okuyan insan az bilgilensin

• Yunanistani kurduran zaten avrupa niye batirsin ki??

Avrupanin istedigi kapitalizmden daha cok ekmek yemek hepsi bu.

Cipras rusyaya yaklasarak topuguna sıkıyor farkinda degil merkelde oyle demis git rusyadan yardim al demis
    Borsacilar ne demek istedigimi biliyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye ile silah yarışına girmeleri ve bunları borçlanarak yapmaları onları bu duruma sokan etkenlerin başında geliyor. Türkiye'ye rakip olmaya çalışırken kendilerini bitirdiler.

Yunanlar bu konu hakkında konuşmuyor, ama Türklerin ağzında hep bu konu diyerek mesaj vermeye çalışan arkadaşlara da şunu söylemem gerek; Yunanlar kendi durumları hakkında konuşmadıkları için bu durumda. Borçlanırken sustular, hükümetleri Imf'ye yalvarırken sustular. Susmak onların doğalarında var.
    Eğer "Herkesin derdi de Yunanistan olmuş." basitliğindeyseniz merak etmeyin, Yunanistan şimdi ki haliyle Türkiye'nin muhattabı bile olamaz. Hainin 3. sınıfı da hiç çekilmiyor.
  • Yunanistanı bilmem ama almanyada 2 tane 1 litrelik kolaya 7 euro vermişliğim var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

pesin sattik derken ulke kaynaklarindan mi bahsediyoruz? eger oyleyse evet biz adamlar gibi yapmadik, direk sattik tekeli telekomu falan.

chp yi tek başına iktidar yapın. hepsini geri alacakmış.
    devlet yine et süt, basma, terlik üretimine başlayacakmış.
    yunanistan a ekonomide tur bindirecekmişiz, çeşmelerden bedava mazot akacak, ekmek 0,05 tl olacakmış.

beni chp ilgilendirmiyor su anda. beni bunlari yapan 13 yildir iktidardaki akp ilgilendiriyor ve onun hakkinda konusuyorum. ustelik su an da hukumetin buyuk ortagi her halukarda, yani sorumlulugu devam ediyor. Evet, iflasin esigindeki yunanistanin paketi ile su anki mukkemmel ekonomik durumumuzun benzerligini nasil degerlendiriyorsun? Ve on uc yil boyunca iktidarda olup bu duzenlemeleri getiren kisiden degil de hangi chp kademesinden hesap sormaliyiz, onerdigin bir lobi var mi?

m.milliyet.com.tr/yunan-halkinin-en-zor-secimi/ekonomi/detay/2080705/default.htm

Neyin hesabını soracaksın.
    Borç para için onursuzca yalvaran yunanistan'ın konumunda değiliz, imf borçlarını ödedik, daha öncekilerin iç ettiği tasarruf teşvik ve toplu konut fonlarını emekçiye geri ödedik, bu kadar alt yapı yatırımı yaptık, rezil hastanelerden modern sağlık binalarına geçiş yaptık, ihracatı 10 misli arttırdık, faizleri düşürdük vs.vs. bunları düşürdük diye mi özür diyeceksin ?
    chp beni ilgilendirmiyor diyorsun ama hangi chpp kademesine hesap soracağız diyorsun. azıcık tutarlı olun.

borc para icin onursuzca yalvarmiyoruz, direk onu delige supurmeyin diyoruz, bop esbaskani oluyoruz, birilerinin onune yatiyoruz vs.

imf borclari meselesi de cok konusuldu, mobilden kaynak koyamam ama sen toplam borc miktarlarini koyabilir misin?

tesvik ve toplu konut mevzusunu bilmem ama dogruysa bile durmus saat gunde iki kez dogruyu gosterirmis. halbuki karsiliginda en basit ornek, deprem icin konan vergiler neden kalkmadi akp doneminde, intibak icin gecenlerde dava acildi vs.

alt yapi yatirimini yapmak belediyecilik, eger devlet yonetip de belediyeciligi iyi yaptim diye ovunuyorsan yanlislik sende.

hastaneleri yaptiniz ama hasta icin yarari ne oldu? deli dumrul vergisi gibi gss var, randevu alinmiyor, her bir halt yine parali. ayni ornek adalet sarayi yapip icine adalet koymamak ve tablet dagitip ara eleman ulkesi ovunmek mesela.

ihracat ise hukumet doneminin bali. para ucuzlamis teknolojik ataklar sahlanip dunya pazar haline gelsin diye ugrasilmis ve dunyanin ortasi gibi konumu olan yerde basimiza esek de koysan ihracat artardi. ayrica ne kalemlerinde arttigini da merak ettim, tarim azaliyor, katma degerli teknoloji uretmiyoruz?

faizleri dusurduk, dolari firlattik, bilali tuttuk, zarrabi kaptik, benzini kacirdik. donutleri ne, faizleri dusurdun de ne oldu, onu bir acikla?

ve bir numarali karapropaganda adamisin, o yuzden sordum. bir akp oy vereni olarak dilinden elinden chp dusmuyor, soruyorum, hangi chpli ne yapti da ondan yaptiginin hesabini soralim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Avrupa Birliği bayraklardan bir yıldız çıkarıyormuş sanırım.

Düzeltme: Eurogroup üyelerini temsil eden 19 bayraktan birini indirmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 6 Temmuz 2015; 20:22:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

Ya taammen çoluk çocuk forumuna döndü dh

battı denilen yunanistanın ekonamisi şuan bizden daha iyi

.Tek sıkıntıları lüxe olan düşkünlükleri

yani cahiller için anlatıyorum

Almanya gibi üretmeden Almanya gibi yaşamaya çalıştılar

Adamların kemer sıkma dediği şey şu adam çiftçine mazotunu parayla sat diyor

hayır tarımda destek şart mazot parası çiftçiden alamm diyor

1500 yuro emekliye veriri bizim kini yaklaşık 4 katıydı 2 kere emekliye verilen parayı kemer sıkmayla düşürdüler gene bizimkilerin aldıgının 2 katı

halk en berdüşü bile tatilini bizim hayal bile edemeyeceğimiz ortamlarda mykooslarda yapıyor

ekonomi kötü değil halk beter

ve verilen hibeler almanya o kadar milyar dolarları sildi gene iflah olmadı

olmazda

Ülke arasındaki fark daha kötü ekonamimz olmasına rağmen
    bizde 900 lira veriyosun adam allah bereket versin soğan ekmek yeriz diyor
    tatil ne bilmiyor
    etin tadını unutmuş
    çiftçi en değil mazota para vermemek en pahalı mazoutu kullanıyor falan filan

Yazık hiçbir şey bilmeden bilmişlik taslamak bu olsa gerek ne mazotu ne çiftçisi bankada parası olanlar bile parasını çekemiyo memura aylardır maaş verilmiyo eminim kendi yaşın çoluk çocuk dediğinden daha düşüktür ve o forum çoluk çoçuk dolu olduğu için yorumun +10 almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

quote:

Orijinalden alıntı: EYÜPEMRE5825

Battı batacak deniyor ama yıllardır bitmedi ülkedeki sorunlar. Bakalım referandumdan sonra ülke Euro'dan çıkacak mı ve sonuçları ne olacak...

Bankalara hücum eden insanların atm'lerdeki paraları bitirdiği konuşuluyor.

Böyle konular açılıyorsunuz bari az emek harcayın konuya . Konuyu okuyan insan az bilgilensin

Haklısın, birkaç düzenleme yaptım, işten güçten vakit buldukça yeni bilgileri aktaracağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler Yunan kızlarını yavaş yavaş oraya postalamaya başlıyorum. Siparişleri alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 6 Temmuz 2015; 20:14:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skyfallker

Midilli ve Rodosu satsınlar bize

Hele dur bizim de borclarimiz, sorunlarimiz var. Ondan sonra düşünülebilir.

• Bizim Türk'ler 10.000 ev almış. 700 bin € olan evler 250,300 bin € satılmaya başlayınca. Truva yapacağız 1 yıla.
  • Yunanistan'da 1 ay kaldım 2008de halk tembel hep bu Yüzden oluyor

• Adaları satmaya başlarlar herhalde yakında

• Beyler farkindamisiniz AB'nin yunanistandan istedikleri bizim devletimizde uzan suredir olan durumlar degilmi. Yani Yunanistan batti diyoruzda, bizim bellli bir tabaaka coktan battida, ustune ölü topragini ortmedikmi?

• Biz bu durumda olsak tüm dünya bizimle uğraşirlardi.

• Adamlar ne halde dustu hala bize ordulariyla sidik yarisiyla ve internete "constantinapol is greek" yazmakla meskuller.

• iphone 7 çıkmasına az kaldığı için iphone 6 almadım 7'nin çıkmasını bekliyodum,teşekkürler bilgilendirme için biraz daha bekleyip yunanistana almaya karar verdim,artık samsungcular düşünsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notpad -- 6 Temmuz 2015; 22:30:30 >
  • Yunan halkı en azından kendi kararını kendi verdi. Çipras en azından demokratik davranıp seçimi halka bıraktı. Bu seçime saygı göstermeyen kapitalist ülkelerde yüzünü belli etmiş oldu.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.