Şimdi Ara

Yunanistan dan Türkiye ye imalı mesaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye nin göçmenleri engellemeyeceğini açıklamasının ardından mülteciler sınırlara akın etti. Tampon bölgede bekleyişini sürdüren mültecilere AB kapıları kapatmış durumda. Yunanistan sınır polisi mültecileri geri Türkiye ye doğru püskürtmek için elini tetiğe sürdü ve göz yaşartıcı-gaz bombalarıyla saldırı gerçekleştirdiler. Ancak dikkat çeken ayrıntı var. Gaz bombaları Made in Pensilvanya US yazmakta yani fetöye gönderme yapmaktan da çekinmediler.
    https://www.cnnturk.com/dunya/yunanistan-sinirinda-gocmenlere-gaz-bombasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 29 Şubat 2020; 0:58:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yunan başbakan'ın anlatmak istediği şuydu;

24 saatte emevi caminde namaz kılmak adına bir ülkeyi kan gölüne çeviren, ardından yaptığı herşeyi ağzına yüzüne bulaştırıp darbe üstüne darbe yiyen bop eşbaşkanlarından bir tane olmadığını.Bu yüzden de mültecilerin çilesini, kendi ve halkı çekmeyeceğiz demektedir.
    hocam uluslar arası hukuk dediğin şey nerede işler biliyo musun? sen kaçak olarak bir ülkeye gizlice girersin, ve o ülkenin içine karışırsın kimse görmeden. sonra gider göçmen bürosuna başvuru yaparsın, geldiğim ülkeye dönemiyorum çünkü orada can güvenliğim yok dersin.

uluslar arası hukuka göre burada seni tutup da geldiğin ülkeye geri atamazlar.

ama, adamlar isterse bunu yapar. isterse yapmaz. hukuka takmazlarsa kime neyi kanıtlayacaksın?

bugün yaşanan olayda ise Yunanistan'ın hiç suçu yok. adamlar sınırlarını koruyolar. bu göçmenler teorik olarak Yunanistan'a girmiş kişiler değiller. dolayısıyla onları almak zorunda değil Yunanistan. almak zorunda olacak olsaydı Türkiye'deki herkes bu şekilde girerdi Avrupa'ya.

hoş, zaten fetöcüler bu yöntem ile Kanada, Almanya gibi ülkelere kaçıp oralarda sığınma kabulü aldılar. ama, fetöcüler şöyle yapıyolar, adam kendi gidiyo normal uçak ile, ya da aranan biri ise kaçak gidiyo, sonra göçmen bürosuna gidip: "ben fethullahçıyım ülkemde can güvenliğim yok tayyip beni öldürecek" diyo. ve bu kişilerin hepsini kabul ettiler. teorik olarak bakarsak uluslar arası hukuk kapsamında kabul ettiler. yani geri gönderemiyolar işte hukuken. ama, aslında bu olaya teorik olarak değil de gerçekçi olarak bakarsak, fetöcüleri kabul etmelerinin nedeni o ülkelerin politika olarak fetöyü tanıyor ve destekliyor olmaları. yoksa ben bugün gitsem, beni almaz. yaka paça geri de gönderrbilir. kimseye de derdimi anlatamam.

kaldı ki bugünki olayda bu Suriyeli göçmenleri Yunanistan'a girmeleri demek hepsinin Yunanistan'ı pas geçip Avrupa ülkelerine doğru ilerlemeleri demek. yani aslında onları almayan Yunanistan değil, bu direnişi AB'nin kendisi yapıyor.
    Uluslararası hukuka aykırı davranış segileyen güçlü devleti kim hizaya sokacak? Temelde uluslararası hukuk diye bir şey yok çünkü devletler üstü, özellikle güçlü devletleri hizaya sokacak bir yapı mevcut değil. Dolayısıyla güçlü olan devlet her zaman haklıdır prensibi geçerli olur hep. Uluslararası hukuk, zayıf devletlerin güçlü devletlerce hizaya getirilme aracıdır sadece.
    Beğenmediğimiz ezeli hasmımız Yunanistan bile toplumunu ve kendini iyi ölçüp tartıp devamlı üreme halinde olan bir milletin mensuplarını görüyorsunuz nasıl da kabul etmiyor. Kendini ve kaldırabileceği kapasiteyi ve ülke geleceğini bile hesaplıyor adamlar. Yiğidi öldür hakkını ver demişler. Bir de bizim halimize bakın. Ne desek boş. Rezalet.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yunan başbakan'ın anlatmak istediği şuydu;

24 saatte emevi caminde namaz kılmak adına bir ülkeyi kan gölüne çeviren, ardından yaptığı herşeyi ağzına yüzüne bulaştırıp darbe üstüne darbe yiyen bop eşbaşkanlarından bir tane olmadığını.Bu yüzden de mültecilerin çilesini, kendi ve halkı çekmeyeceğiz demektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluox -- 28 Şubat 2020; 20:4:29 >
  • Uluslararası hukuka göre buna yapma hakkı var mı yunanistan??

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Uluslararası hukuka göre buna yapma hakkı var mı yunanistan??
    Adamların tek yaptığı kendi sınırını korumak.
  • Bugun tarih ogretmenide gelmis. 4m insani sinirlarina nasil almayacak diyor.

Lan ozaman sinirlarin vizenin pasaportun ne anlami var.

Sanki biz birakinca bunlar zirt diye karsiya gececekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Adamların tek yaptığı kendi sınırını korumak.

Alıntıları Göster
    Uluslararası hukukta mülteci sınırına gelirse,ben sınırımı koruyorum ,almıyorum deme hakkın var mı?

• quote:

Uluslararası hukukta mülteci sınırına gelirse,ben sınırımı koruyorum ,almıyorum deme hakkın var mı?

Alıntıları Göster
    Uluslararası hukuku aptallardan başka kimse takmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuDev

Uluslararası hukuku aptallardan başka kimse takmıyor.

Alıntıları Göster
    Eğer takmıyorsa, biz neden takıyoruz?

• quote:

Alıntıları Göster
    Arapları almak bizimkilerin işine geliyor. Hukuk mukuk bahane.

• Adamların halkı onemli :) ne yapsın mülteciyi 10 yıla görün türkiyeyi bok götürecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Yunan başbakan'ın anlatmak istediği şuydu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pantherus IV -- 28 Şubat 2020; 21:6:45 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Kilit cümle “aptal”

• Demekki Yunanistan suriye de pazar ayini yapmak istemiyor

• Beğenmediğimiz ezeli hasmımız Yunanistan bile toplumunu ve kendini iyi ölçüp tartıp devamlı üreme halinde olan bir milletin mensuplarını görüyorsunuz nasıl da kabul etmiyor. Kendini ve kaldırabileceği kapasiteyi ve ülke geleceğini bile hesaplıyor adamlar. Yiğidi öldür hakkını ver demişler. Bir de bizim halimize bakın. Ne desek boş. Rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Şubat 2020; 21:25:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Uluslararası hukuka aykırı davranış segileyen güçlü devleti kim hizaya sokacak? Temelde uluslararası hukuk diye bir şey yok çünkü devletler üstü, özellikle güçlü devletleri hizaya sokacak bir yapı mevcut değil. Dolayısıyla güçlü olan devlet her zaman haklıdır prensibi geçerli olur hep. Uluslararası hukuk, zayıf devletlerin güçlü devletlerce hizaya getirilme aracıdır sadece.

• quote:

Uluslararası hukuka göre buna yapma hakkı var mı yunanistan??
    hocam uluslar arası hukuk dediğin şey nerede işler biliyo musun? sen kaçak olarak bir ülkeye gizlice girersin, ve o ülkenin içine karışırsın kimse görmeden. sonra gider göçmen bürosuna başvuru yaparsın, geldiğim ülkeye dönemiyorum çünkü orada can güvenliğim yok dersin.

uluslar arası hukuka göre burada seni tutup da geldiğin ülkeye geri atamazlar.

ama, adamlar isterse bunu yapar. isterse yapmaz. hukuka takmazlarsa kime neyi kanıtlayacaksın?

bugün yaşanan olayda ise Yunanistan'ın hiç suçu yok. adamlar sınırlarını koruyolar. bu göçmenler teorik olarak Yunanistan'a girmiş kişiler değiller. dolayısıyla onları almak zorunda değil Yunanistan. almak zorunda olacak olsaydı Türkiye'deki herkes bu şekilde girerdi Avrupa'ya.

hoş, zaten fetöcüler bu yöntem ile Kanada, Almanya gibi ülkelere kaçıp oralarda sığınma kabulü aldılar. ama, fetöcüler şöyle yapıyolar, adam kendi gidiyo normal uçak ile, ya da aranan biri ise kaçak gidiyo, sonra göçmen bürosuna gidip: "ben fethullahçıyım ülkemde can güvenliğim yok tayyip beni öldürecek" diyo. ve bu kişilerin hepsini kabul ettiler. teorik olarak bakarsak uluslar arası hukuk kapsamında kabul ettiler. yani geri gönderemiyolar işte hukuken. ama, aslında bu olaya teorik olarak değil de gerçekçi olarak bakarsak, fetöcüleri kabul etmelerinin nedeni o ülkelerin politika olarak fetöyü tanıyor ve destekliyor olmaları. yoksa ben bugün gitsem, beni almaz. yaka paça geri de gönderrbilir. kimseye de derdimi anlatamam.

kaldı ki bugünki olayda bu Suriyeli göçmenleri Yunanistan'a girmeleri demek hepsinin Yunanistan'ı pas geçip Avrupa ülkelerine doğru ilerlemeleri demek. yani aslında onları almayan Yunanistan değil, bu direnişi AB'nin kendisi yapıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.