Şimdi Ara

Yunanistan’a veri merkezi açan Microsoft; Türkiye’yi es geçti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
5.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl değiliz yani orta Doğu'da bir güçüz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlar yatırımdır. Yabancı olsanız ve sizin elinizde para olsa Türkiye'ye mi yatırırsınız yoksa arkasında Avrupa Birliği olan Yunanistan'a mı, kimse kendini kandırmasın...

"Bölgesel güç"müş, götüm. Adamların sakız parası bizim 2.kağıt paramız olmuş, hala süper güçten bahsediyorsunuz.

Adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya adalarımızı işgal etmişler ve en ufak müdahale yapılmadı. Hala mı süper güçten söz ediyorsunuz???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 6 Ekim 2020; 13:3:7 >
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt

Bu yazdıklarının hangisini amerika yada çin yapmıyor? Sen ve seninle ayni kafayı taşıyanlar bu memleketin utanç kaynağıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • torabi T kullanıcısına yanıt

Çin yapıyor olabilir ama amerika da adalet var kaç tane trumpın kararını mahkeme bozdu trump kafasına göre iş yapamıyor orada bunu anlayın ülkenin utanç kaynağı ben değil sizin gibi ülkeyi bu hale getiren gereksiz insanlar bu ülkede adaleti bitirdiniz ekonomiyi bitirdiniz hala utanmadan konuşuyorsunuz Bu ülkede milletvekili halkın üzerine araba sürüyor ve suçlu halk oluyor bunu suçlusu sizin gibi koyunlar bugün işsiz olanların sorumlusu sizsiniz bugün 1 lokma ekmeğe muhtaç olanların sorumlusu sizsiniz bugün aç olanların sorumlusu sizsiniz ülkenin bu durumda olmasının sorumlusu sizsiniz

Utanmadan sıkılmadan hala yazı yazıyorsunuz bir de

bu ülkenin utanç kaynağı sizsiniz sadece siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 6 Ekim 2020; 12:25:9 >
  • Ülkenin bölgesel güç olmasının şartları:
    1 ps5 ucuZ olmalı
    2 Xbox bedava olmalı
    3 rtx 3080 1000 lira olsada olur
    4 ergen Avrupa Birliği kurulmalı

• Ulan dünya düşman olmuş herkezde bir türk düşmanlığı bilmiyorumki kime ne kazık soktuk.

• Ahaber’den mi kopyaladınız haberi. “Bölgesel güç” olduğumuzu sadece onlar biliyorda

• Pahalı elektrik,su,doğalgaz,ulaşım,vergiler,ucuz yalanlar dolanlar.... vs vs vs vs vs neden gelip veri merkezi açsınlar ki bu ülkede? Bir sebep göstersin Türkiye. Olanlar da zaten çekilip gidiyor. Organize sanayideki yabancılar da kaçmaya başladılar. Bestbuy vardı ülkemizde adamlar 2010 yılında Türkiyenin pek iyi yer olmadığını farkettiler ki kaçtılar hemen!

• Otokrasi benzeri bir yönetim anlayışında olan bir ülkeyi tercih etmemeleri kadar doğal ne olabilir ki?

• borumbok internet altyapısı, internet özgürlüğü zaten yok. adam buraya neden veri merkezi açsın ki? bu riske girilmez, ölü yatırım olur.

• Twitter gönderisine baktım da haberde bahsedildiği gibi bir tepki göremedim. Bir tane Türk gördüm o da olayı kişiselleştirmiş. Yani ülke umrumda değil kendini düşünüyor. Editör eleştirilerin yapıldığı yerler için kaynak eklerse sevinirim. Merak ettim ne tür gerekçeler sunulmuş.

• Arkadaşlar objektif olarak düşünüyorum elimizde paramız olsa ve yatırım yapacak bir pazar arıyosunuz ve aslın da girmek istediğiniz pazar hukuk sistemi pek de iç açıcı değil sorun olduğunda hızlı yürüyen bir sistem yok vergi politikası geceden sabaha değişebiliyor ama nufus ve tüketim olarak büyükler girmekte istiyosunuz devletten garanti istersiniz veya teşvik alırsınız girersiniz ama bu teşvik ve garantileri alamazsanız en yakın demokratik ülkeye yatırımı yapar hedef ülkenenizden müşteri alarak yolunuza bakarsınoz bir yabancı olarak düşünürsek adamlar sadece güvenli yerde yatırım yapması gayet mantıklı ama şunu da unutuyorlar bizim gibi ülkelerde çok hızlı iyleşme ve toparlanma olur eğer potansiyeli microsoft türkiye yöneticileri iyi anlatabilselerdi bu yatırım bize garanti gelirdi birde ülkenin bilişim altyapısında sıkıntılı bu da sorun olmuş olabilir her neyse biraz da kendimize kızmalıyız neden biz değil de avrupanın şımarık çocuğu yunanları seçtiler tabi burda siyasi ilişkilerde önemli microsoft gibi firmalar abd devletinden destur almadan tuvalate de gidemez amerikanın bozuştuğu ülkeye gidip yatırım yapmazlar bu imf gibi kurumlarda da böyledir amerika işe aran limoniyse kredi alamazsın örnek.sonuç olarak hem siyasi hem hukuk ve kanunlar yüzünden bence microsoft aslında yunanistanı tercih etti

• Editör arkadaş a haber izliyor sanırım

• Sen yatirim yapacak olsan Türkiyeyi mi Yunanistanı mı seçersin sevgili Türko?

• torabi T kullanıcısına yanıt
    Çin'le bizi mi karşılaştırıyorsun? Vah vah. Demir yumruk yönetimiyle aynı kefedeyiz yani.

• Adalet, hak hukuk olmayan, padişahlıkla yönetilen ülkeye kim yatırım yapar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: torabi

Bu yazdıklarının hangisini amerika yada çin yapmıyor? Sen ve seninle ayni kafayı taşıyanlar bu memleketin utanç kaynağıdır

Amerika da Trump bir yasa çıkarır mahkeme bozar hatta Trump ifadeye bile çağırırlar hakkında davalar açarlar senin ülkende şuan böyle birşey olsa savcı hakimi budaklı kazığa oturturlar

Çin konusuna gelince Çin çok sert bir devlet evet öyle de olmalı 1 buçuk milyar insanın düzenini sağlamak kolay değildir. Biz 80 milyon insanla zor baş ediyorken adamların yaptıklarını gayet normal buluyorum

Kabul edelimki hiç bir devlet Türkiye'yi yönetenlere güvenmiyor halk dahi güvenmiyorken onlar nasıl güvenecek ve yatırım yapacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 6 Ekim 2020; 14:10:20 >

• Abu Dabi, Dubai , Şili , Yunanistan hem veri hem ekonomi açısından yüksek potansiyelli ülkeler. Buralara yatırım yapıldığında ülkenin ne yaptığı önemli değil ama bir bize gelince önemli oluyor. Adamlarda gerçekten de Türk düşmanlığı varmış

• Ülke uçuşa geçti yiğenim... Mikrosof kim yaa... Reyiz var reyiz....

• Yunanistan'ı demokrasi ülkesi gördüklerindendir

Amerika bizi böyle görüyorken microsoftun veri merkezi açması bilemedim şimdi.

Bizim daha kendi vatandaşımızın verilerini koruyamıyorken hem de https://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/50-milyon-vatandasin-kimlik-bilgileri-internette-1170573/

Sonra kozmik odaya girildi bu ülkede kozmik oda diyorum bırakın veri merkezini filan, bunlar düzelmeden kim açmak ister ki.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.