Şimdi Ara

Yunanistan 17. adayı 'da işgal etti. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
641
Cevap
5
Favori
43.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çipras ne düşünüyor bu konuda merak ediyorum. Benim bildiğim komünistler sınırların kalkmasını ister. Nerde kaldı sınırsız ve sınıfsız bi dünya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google haritalardan baktımda direkt marmarisin karşısında mı bu ada yoksa google mu hatalı? Umarım google hatalıdır

• Şu Yunanistan'a fakir demekten vazgeçin artık

Kişi başı milli geliri bizim iki katımız

Yani

Ortalama bir yunanlı ortalama bir Türk'ten iki kat zengin. Yıllardır böyle.

Yahu canım annem ayda 1400 emekli maaşı alıyor

Her şeyi hesaplıyor- yunanlı anne 1000 euro alıyor rahat rahat yaşıyor

Benim anneme bu maaşı verenler utansın ne diyeyim.

• Şu an Burkina Faso bize artistik yapsa yine bişey yapamayız. Ordu yok Ordu. İçi boş, amatör askerlerle dolu. Gerekli mercilere önce bu alçak cemaatçileri yerleştirip daha sonra onları vatan haini ilan edenlerin acilen yargılanmaları gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

birader hadi diyelim siyasi iktidar göz yumdu. orda devriye gezen ordu yokmu ? nöbet tutan askerler yokmu ? adalarda tur atan donanma yokmu ? sahil güvenlik sürekli it dalaşına giriyor yunanlılarla. bu adamlar nasıl bodrumun dibinde bayrak açıyor ?

Bir çoğu adadan ziyade kayalık birde durumları net olmayan yerler yani ne bize ne Yunistana bırakılmış Biz bizim diyoruz Yunanistanda hayır bizim diyor üstüne birde ufak ufak askeri birlikler çıkarmış bizimleri boş bırakınca.

Dahası bizim hükümet lan kayalıklar için birde Yunanla gerginlik mi çıkarayım deyip sallamıyorlar.

Aksine tam tersini yapmaları lazım Allah ne verdiyse dökecek oraya Yunan yss kanunlarına göre toplanacak.

Ama şu var ki bu yapıldığı zaman bizim muhalifler susacak mı ? Hayır. Bu gerginlikten dolayı borsamız etkilenip dolar filan şahlanınca "AKP nin rezil dış politikası yüzünden dolay bize girdii " diye ağlayacaklar.

Kısacası AKP o adaları alsa da verse de hatta yeter an deyip vurup kökten yok etse de muhalif seçmenin ağlaması bitmez.

Dolar Euro çok iyi de millet sırf bu yüzden şahlandı diyecek ?

Eğer malzeme çıkacaksa emin ol onuda konuşurlar. Kaç yıldır olan şey ilk kez olacak bir şeyden bahsetmiyorum ki.

• Çok zor birşey değil. Bizimkiler de 15-20 adaya ve kayalığa gidip benzer şeyleri yapsın. Türk bayrağı diksin, 3-4 askeri birlik koysun.

Madem onlar yapıyor, çık sen de yap.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Keçi Adası yani Pserimos Adası, Kalymnos adasına bağlı bir adadır. Kalymnos adası da Onikiada yani Menteşe Adaları içerisinde yer alan bir adadır. Lozan anlaşmasında Kilimli yani Kalymnos adası ve bu adanın çevresindeki ada ve adacıkların İtalya'ya bırakıldığı da açık bir şekilde belirtilmiştir. Kalymnos gibi İtalya kontrolünde olan bir çok ada da 2.Dünya Savaşında sonra Yunanistan'a bırakılmıştır. Lozan'da bunlar çok açık bir şekilde belirtilmiştir.

Burada asıl sıkıntı. Yunanistan'ın, Türk Karasuları içerisinde olan bir adaya asker ve silah yığmasıdır. Türkiye sahillerine çok yakın olan adalarda asker bulundurmaları ve o adaları askeri amaçlarla kullanmaları Lozan'a göre yasak çünkü.

@KURSAD.

Edit: @~Lion King~, Ada tam olarak burada;http://mapper.acme.com/?ll=36.933333,27.133333&z=12&t=H&marker0=36.933333,27.133333,Pserimos

Aynen öyle, böyle bi konuda bile siyaset ve din düşmanlığı yapıp halkı bölmeye çalışıyorlar birlik olmamız gerekirken. Bunun nedeni de çok basit o çok savundukları taptıkları kişilerin hataları olunca konu millete böyle saldırır hakaret eder bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Çok zor birşey değil. Bizimkiler de 15-20 adaya ve kayalığa gidip benzer şeyleri yapsın. Türk bayrağı diksin, 3-4 askeri birlik koysun.

Madem onlar yapıyor, çık sen de yap.

Anladığım kadarıyla adayı kim önce silahlandırırsa ada onun oluyor. Geriye kalan adalarıda bir an önce TSK silahlandırmalı. İlk top tüfek yerleştiren avantajlı oluyor. Diğeri savaş çıkar korkusuyla adaya yaklaşamıyor. TSK uyuyor yada uyutuluyor. Bu ada kapmaca yarışında TSK hızlı davranmalı.

• Bu aktrollerin herşeyini alsalar, donuna kadar soyup sokağa atsalar yine akpyi destekler siz gelmiş burda 3-5 adanın muhabbetini yapıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalim Akpli arkadaslar buna ne kilif uyduracaklar, cuma vakti gene sinirlendirdiler. Bunlara oy veren cidden hainlik yapiyor.

Ulkenin bölünmez bütünlüğünu korumak icin ulkeyi satanlara inat SANDIKTA HAYIR OYU VERECEGIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Mesajımı farklı yerlere çekmeye çalışma lütfen. Atatürkçü biriyimdir ve ben bu mesajımda ne Atatürk'ün hatası var dedim ne de İsmet İnönü'nün hatası var dedim veya o dönemden başka birinin hatası var dedim. Buradaki asıl sorun Yunanistan'ın, Türk Karasuları içerisinde olan bir adayı askeri amaçlarla kullanmasıdır. Yunanistan bunu yapabiliyorsa hata ne yazık ki 2003'den beri bu ülkeyi yönetenlerdedir.

Sen Ataturkcu falan olamazsin. Malum partinin fedasi oldugun belli cunku oyle olmasaydi eger o adalarin Lozan'da degil, USI Antlasmasi ile OSMANLI tarafindan Italyan himayesine birakildigini bilirdin.

Ege adalarini OSMANLI satmistir. Ayni ABDULHAMIT'in Kibris'i sattigi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RevO_

Izmir'i de alacak yakinda, ufak ufak geliyor hellas'in cocugu.

Alsalar da rahatlasak, yuzumuz medeniyet gorur, kekolari da suriyelileri de paketlerse mis.

106 hellasın çocuğuda beğenmiş.Yazık

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Şu Yunanistan'a fakir demekten vazgeçin artık

Yani

1000 eurodan daha fazla emekli maasi alıyorlar.

Kimse burada cikip demesinki asgari ucretle (1300 tl) ile gecinilebilir (!)

KARDES ISTANBULDA LES GIBI APARTMAN DAIRELERI 800 LIRADAN BASLIYOR. IT BAGLASAN DURMAZ.

Ee bu insanlar yemek yemeyecek mi? ise gitmeyecek mi?

Ulasim Istanbulda sadece metro yada otobusle işe giden birisini varsayalim gidis dönüş minumum 6 lira tutuyor (aktarma yapmadan) 25 gun x 6 = 150 lira minumum ulasim

Adam gunluk 15 liralik yemek yesin 30 gun x 15 = 450 lira yapti

Eee noldu bu adam sadece ulasim ve yemeğe 600 lira harcadi. Ee kira zaten en asagi 800 lira? Eee fatura odemeyecek mi bu adam? berbere gitmeyecek mi? Kendini kiyafet almayacak mi?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• u

• Bu daha başlangıç. Başkanlık gelsin, ben o zaman göreceğim. Bir arkadaş konu açmış ve CB'nin yargılanma düzeninin nasıl değiştirildiğini yazmış. Doğrudan vatan hainliğinden yargılanma olayı resmen kalkıyor. Ondan sonra Güneydoğu Bölgesi'ni de özerk bölge yaparlar rahat rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByCrusader9

quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Şu Yunanistan'a fakir demekten vazgeçin artık

Yani

1000 eurodan daha fazla emekli maasi alıyorlar.

Kimse burada cikip demesinki asgari ucretle (1300 tl) ile gecinilebilir (!)

KARDES ISTANBULDA LES GIBI APARTMAN DAIRELERI 800 LIRADAN BASLIYOR. IT BAGLASAN DURMAZ.

Ee bu insanlar yemek yemeyecek mi? ise gitmeyecek mi?

Ulasim Istanbulda sadece metro yada otobusle işe giden birisini varsayalim gidis dönüş minumum 6 lira tutuyor (aktarma yapmadan) 25 gun x 6 = 150 lira minumum ulasim

Adam gunluk 15 liralik yemek yesin 30 gun x 15 = 450 lira yapti

Eee noldu bu adam sadece ulasim ve yemeğe 600 lira harcadi. Ee kira zaten en asagi 800 lira? Eee fatura odemeyecek mi bu adam? berbere gitmeyecek mi? Kendini kiyafet almayacak mi?

Ben de aynısını söylüyorum

Annem maaşına baktıkça "sana yük olmayayım evladım" diye kıstıkça kısıyor valla ikna edemiyorum herşeyi yaptım hesabını kabartmaya kadar ama yaşlılar öyle görmüş

1300 giriyorsa 1300'den fazla harcamamalı diye düşünüyor- kafa öyle çalışıyor

Ha Yunanlı annenin hiiç mi hiç yok öyle derdi- bak Alman da demiyorum zaten onlar habire Maldive Seychelles, patagonya dünya turunda

Ama asgari bir mutluluk da şart kardeşim şu yaşlı insanlara

• Keçi Adası (Yunanca: Ψέριμος, Pserimos), eski kaynaklarda Kappari, Ege Denizi'nde, Oniki Ada'ya (Yunanistan) dahil ada.

Ege Denizi'nde Bodrum Yarımadasının batı ucundaki Turgutreis sahilinin 4,3 deniz mili (8 km) güneybatısında, İstanköy ile Kalimnos (Kelemez) arasında bulunur. Oniki Adalar içinde yer alan ada Kalimnos adasından yönetilir. 2001 yılı itibariyle yaklaşık 130 kişilik nüfusa sahip olan adanın geçim kaynağı turizmdir.

Dostlar burada neden böyle yazıyor açıklayabilecek var mı?
    Sonradan mı değiştirilmiş nasıl oniki adaya dahil oluyor
  • Arkadaşlar bu ada 12 ada içerisindeki bir ada olarak geçiyor? 12 adadan hiçbiri bizim toprağımız değil ki? Sanırım bu yüzden çoğu haber sitesi haber yapmıyor / devlet ilgilenmiyor.

" Adaların yönetimi 1947'de Paris Antlaşmasıyla resmen Yunanistan'a geçti. "

"Keçi Adası, eski kaynaklarda Kappari, Ege Denizi'nde, Oniki Ada'ya dahil ada."

Yanlışım varsa düzeltin.
  • Memoli 1907 kullanıcısına yanıt
    Yanlış değil. Üşenmezseniz açın konuyu okuyun. Link
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.