Şimdi Ara

Yumruklardan kaçmak (HAYAT MEMAT MESELESİ CİDDİİİİİİİİ)!!!!!!!!!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
11
Favori
7.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yumruklardan kaçmak dövüşte çok önemli birşeydir.Yumruklardan kaçınca kişi darbe almaz.Yumruklardan kaçmak herşeydir hayatta kalmaktır.Ama yumruktan kaçtıktan sonra karşı atağa geçmek gereklidir.Şu andaki piyasadaki dövüşçülerin hiçbiri yumruklardan kaçamıyor.Ama bi kardeşimiz video koymuş.Videosunda yumruklardan kaçabiliyor.Ben bu videoyu izleyene kadar gerçek hayatta yumruklardan kaçma diye birşey yoktur sanıyordum.Ama varmış.Videonun linkini veriyorum.http://www.youtube.com/watch?v=qSX0PCQXiO4

Arkadaşlar bide benim dövüşmekle ilgili bir yazım var bunun da linkini vereyimhttp://terrasus.com/detail.jsp?articleID=395

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kavgala -- 25 Haziran 2014; 23:44:27 >

• başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.

NEDEN GÜLDÜNÜZ ACABA
  • quote:

Orijinalden alıntı: kavgala

quote:

başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.

NEDEN GÜLDÜNÜZ ACABA

Başlık komik geldi bu yüzden güldüm.

• Dursun mobilim pc de izlicr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koşarak kaçmak sanmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.

NEDEN GÜLDÜNÜZ ACABA

Yumruklardan kaçmanın neresi komik bu bir dövüş stili.Dövüşmek komikmi yumruk yemek fln

• Bizim sınıfta kickboks şampiyonu bi çocuk vardı, çocuğun refleklseri çok iyiydi sen elini kaldırdığın anda ne yapacağını anlayıp gerekeni yapıyodu

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

Bizim sınıfta kickboks şampiyonu bi çocuk vardı, çocuğun refleklseri çok iyiydi sen elini kaldırdığın anda ne yapacağını anlayıp gerekeni yapıyodu

Hocam keşke piyasada da öyle refleksleri süper olup yumruklardan kaçan bloklayan elemanlar olsa ya da ben öyle olsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kavgala -- 25 Haziran 2014; 23:48:35 >
  • gereksiz ünlem koyan ve büyük yazanlara direk blok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 25 Haziran 2014; 23:49:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Koşarak kaçmak sanmıştım.

Kafa hareketleriyle kaçmaktan bahsediyorum.Heryerde koşarak kaçma imkanı bulunmaz.İlla dövüş bilmek gerekiyor bu devirde hocam.Güçlü güçsüzü eziyor maalesef.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.

NEDEN GÜLDÜNÜZ ACABA

Yumruklardan kaçmanın neresi komik bu bir dövüş stili.Dövüşmek komikmi yumruk yemek fln

Sadece kaçmak olarak düşününce baya komik. Farkındaysan başlığa dedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Koşarak kaçmak sanmıştım.

Kafa hareketleriyle kaçmaktan bahsediyorum.Heryerde koşarak kaçma imkanı bulunmaz.İlla dövüş bilmek gerekiyor bu devirde hocam.Güçlü güçsüzü eziyor maalesef.

Haklısın her zaman o imkan bulunmaz kendini savunmayı bilmelisin. kendini güçlü göstermek senin elinde ne kadar güçsüz olsanda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

başlığa güldüm.

umarım korursun kendini.

NEDEN GÜLDÜNÜZ ACABA

Evet

Ayrıca yapma yaww :d

• MEMATİ MESELESİ Mİ
  • Refleksleri çok iyi ama sonuçta bu bir gösteri.Çoğu dövüşçü bir çok şey bilir ama hepsini uygulayamaz buda aynı şekilde gerçek bir kavgada sakin kalamadan bu tür hareketleri yapamazsınız.Yani bu adam öğretirim diyor ama öğretse bile uzak doğu sanatlarındaki chi gong vs gibi şeyler öğrenmen gerekir bunları yapabilmen için.

Ayrıyetten çoğu dövüşçü kaçamıyor yumruklardan demişsin diğer boksör ve dövüşçüler en az bu adam kadar iyi reflekslere ve kaçmalara sahip.Onları da böyle bir gösteriye sokarsan sakin kafayla çoğu yumruktan sıyrılırlar

• Kardes ortlaama bir boksor sokakta yumruk vurmayi bilmeyen birine karsi rahatlikla yapabilir bunu.Ben muay thai yaptim Ayni salonda boksor arkadas debamli salonda golge boksu yapardi birde boksta head movement olayi var camasir ipi gibi bir ipi asarsin onun ile çalışırsın biz salonda torba tekmelerken o bunlari yapardi.

ben tesaduf eseri salonun yakini bi yerde gördüm bagiris falan oldu birisi ustune hizla yumruklar savurmaya basladi oglan oyle guzel kaciyor ki hem yaparken yakışıyor hemde hic stres yapmiyor tek yumruk çeneye indirdi karşıdakini.Diyexegim o ki ben m.thaicim fakat bizde boyle refleks olayi yok ha bir m.tahici boksoru rahat alir ama boksta ruh var boks zeka işi ozelliklede solaksan tamamdir sagla oyunu kurarsin solla indirirsin sokak icin zaten cok kolay bir is boyle refleks istiyorsan golge boksu yapacaksin ip atlayacaksin birde maca cikman lazim.Yumruk icinse arka kol omuz ve kanat calisacaksin ha bacak kasinda cok onemli boksta tekme atmiyorsun ama bacak cok onemli.Bir de zeka

• quote:

Orijinalden alıntı: Pkmn

Refleksleri çok iyi ama sonuçta bu bir gösteri.Çoğu dövüşçü bir çok şey bilir ama hepsini uygulayamaz buda aynı şekilde gerçek bir kavgada sakin kalamadan bu tür hareketleri yapamazsınız.Yani bu adam öğretirim diyor ama öğretse bile uzak doğu sanatlarındaki chi gong vs gibi şeyler öğrenmen gerekir bunları yapabilmen için.

Ayrıyetten çoğu dövüşçü kaçamıyor yumruklardan demişsin diğer boksör ve dövüşçüler en az bu adam kadar iyi reflekslere ve kaçmalara sahip.Onları da böyle bir gösteriye sokarsan sakin kafayla çoğu yumruktan sıyrılırlar

Hocam gösteri diyorsunda karşıdaki adamlar gerçekten vuruyor bu nasıl bir gösteri.Bu wwe değil gerçek yumruklar var.Adam o kadar iyi yetiştirmişki kendini karşıdaki vururken sağlam kalabiliyor demekki.Boksör ve dövüşçüler çok iyi yumruktan kaçma hareketleri yapıyor demişsinde neredeyse bütün dövüşleri izledim (boks mma kickboks sokak dövüşü) Böyle arka arkaya kaçabilen yok.Mesela bi boksör genellikle gard alıyor bu hareketleri yapmıyor.Yapsada bi maçta 1-2 kere belki yapıyor.Özellikle mma maçlarında hiç bu kaçma bloklama hareketleri yoktur.Ama sadece mma değil bütün bu dövüşlerde yok ama özellikle mma diyorum.SAdece bu adamın yapabildiğini gördüm (gerçek dövüşlerde).Sen şimdi mike tyson iyi kaçıyor falan diyorsundur.Youtube a mike tyson defence yazıp izlemişindir.Defence videosunda muhteşem.Ama maçlarını izleyince maçlarda 150-200 küsür yumruk alıyor yüzüne.Maçlarında arada sırada yumruktan kaçmış bunları montajlayıp defence videosu yapmışlar.İnsanlar mike tysonun defence videosunu izleyince bu adam süper yumruklardan kaçıyor diyorlar ama aslında kaçamıyor.Muhammad ali de mike tyson gibi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pkmn

Refleksleri çok iyi ama sonuçta bu bir gösteri.Çoğu dövüşçü bir çok şey bilir ama hepsini uygulayamaz buda aynı şekilde gerçek bir kavgada sakin kalamadan bu tür hareketleri yapamazsınız.Yani bu adam öğretirim diyor ama öğretse bile uzak doğu sanatlarındaki chi gong vs gibi şeyler öğrenmen gerekir bunları yapabilmen için.

Hocam gösteri diyorsunda karşıdaki adamlar gerçekten vuruyor bu nasıl bir gösteri.Bu wwe değil gerçek yumruklar var.Adam o kadar iyi yetiştirmişki kendini karşıdaki vururken sağlam kalabiliyor demekki.Boksör ve dövüşçüler çok iyi yumruktan kaçma hareketleri yapıyor demişsinde neredeyse bütün dövüşleri izledim (boks mma kickboks sokak dövüşü) Böyle arka arkaya kaçabilen yok.Mesela bi boksör genellikle gard alıyor bu hareketleri yapmıyor.Yapsada bi maçta 1-2 kere belki yapıyor.Özellikle mma maçlarında hiç bu kaçma bloklama hareketleri yoktur.Ama sadece mma değil bütün bu dövüşlerde yok ama özellikle mma diyorum.SAdece bu adamın yapabildiğini gördüm (gerçek dövüşlerde).Sen şimdi mike tyson iyi kaçıyor falan diyorsundur.Youtube a mike tyson defence yazıp izlemişindir.Defence videosunda muhteşem.Ama maçlarını izleyince maçlarda 150-200 küsür yumruk alıyor yüzüne.Maçlarında arada sırada yumruktan kaçmış bunları montajlayıp defence videosu yapmışlar.İnsanlar mike tysonun defence videosunu izleyince bu adam süper yumruklardan kaçıyor diyorlar ama aslında kaçamıyor.Muhammad ali de mike tyson gibi.

Dostum sen yazdığımı düzgünce okudun mu ?

Gösteriden kastım adamlar gerçek yumruk atmıyor değil.Gerçek bir kavga değil bu videodaki adam sakin kafayla heyecan olmadan kaçıyor yumruklardan.

O kadar şey yazdım hala boksörlerin maçlarında yumruk yiyorlar demişsin.O boksörlerin hepsi profesyonel adamlar karşılarında yumruk atmayı bilmeyen 2 3 cılız çocuk yok.Kaldıki koskoca boks maçı ödülü var parası var turnuvası var kariyeri var dolayısıyla işin içinde heyecanda var.Sakin kafayla heyecan olmadan o adamlarda yumruklardan sıyrılacak kadar tecrübeliler merak etme.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.