Şimdi Ara

YUMATU Mini Full Hd 1080i Uydu Alıcısı Kanal Sorunu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
1
Favori
109.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben usb den film atıyom usb yi uyduya takıom ama usb görünmüyor desteklenmeyen biçim yazıo fıtık etti ya napcam bilmiom yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ern_dgn

arkadaşlar ben usb den film atıyom usb yi uyduya takıom ama usb görünmüyor desteklenmeyen biçim yazıo fıtık etti ya napcam bilmiom yardım

desteklenen bi biçimde koy video yu. Sen flv formatındaki bi filmi koyarsan ve o formatı uydu alıcın desteklemiyorsa tanınmayan biçimder. Belki usb disk görünüyordur fakat filmi oynatamadığı için desteklenmeyen biçim diyordur. Bu yüzden önce görünüp görünmediğinden emin ol. Usb disk eğer FAT formatındaysa NTFS olarak formatlandır ve uydu alıcısın destetlediği formata çevir yada o formatta film bul ve at. Yok eğer Zaten NTFS ise bu sefer FAT formatına çevir diski ve sonra film i at. Uydunun desteklediği biçimleride kullanma kılavuzunda bulabilirsin.
    Kolay gelsin.
  • os_lnx kullanıcısına yanıt
    kardeş ben ntfs de hiç bişi görmüyo bunu anladımki ntfs desteklemiyo sonra fat32 denedim bunda 4 gb dan fazla yüklenmiyo hatası geldi bende onun yerine fotograf felan attım onları gordü gösterdi ve bunda da anladımki fat32 destekliyo ama onda da 4 gb dan fazla dosya yüklenmiyo son olarak exFAT var bugün öyle formatladım bugün deniycem bakalım exFAT işe yarayacakmı artık exFAT da işe yaramazsa çöpe atcam uyduyu :)
  • quote:

kardeş ben ntfs de hiç bişi görmüyo bunu anladımki ntfs desteklemiyo sonra fat32 denedim bunda 4 gb dan fazla yüklenmiyo hatası geldi bende onun yerine fotograf felan attım onları gordü gösterdi ve bunda da anladımki fat32 destekliyo ama onda da 4 gb dan fazla dosya yüklenmiyo son olarak exFAT var bugün öyle formatladım bugün deniycem bakalım exFAT işe yarayacakmı artık exFAT da işe yaramazsa çöpe atcam uyduyu :)

S.A
    Hocam bendede yumatu mini hd receiver var,usb destekli dvd player yada receiver gibi cihazlar marka ne olursa olsun NTFS formatı desteklemez sadece FAT yada FAT 32 Formatı desteklerler yani markasının yumatu olmasının burda önemi yok.
    Bendeki cihaz 8GB usb bellek takıyorum resim,film,müzik hiç fark etmez pırıl pırıl açıyor,hiç sorun çıkarmıyor sende niye 4 GB üstü sorun çıkarmış acaba?
    Piyasada 2 yada 3 farklı yumatu mini hd cihaz var bendekinin resmi aşşagıda,sendeki bunun aynısımı ?
     YUMATU Mini Full Hd 1080i Uydu Alıcısı Kanal Sorunu

• Focuser kullanıcısına yanıt
    aynı uydu ewet ama usb yi fat32 formatlayınca usbye 4gbdan büyük dosya atınca yetersiz disk alanı hatası veriyo bu hatayı internette aradım fat32 formatında 4gbdan büyük dosya almaz diyolardı o zman anladımki usb de hata yok format böyleymiş dedim amaan neyse kardeş boşver zaten olmuyosa olmasın kısmet :)
  • quote:

aynı uydu ewet ama usb yi fat32 formatlayınca usbye 4gbdan büyük dosya atınca yetersiz disk alanı hatası veriyo bu hatayı internette aradım fat32 formatında 4gbdan büyük dosya almaz diyolardı o zman anladımki usb de hata yok format böyleymiş dedim amaan neyse kardeş boşver zaten olmuyosa olmasın kısmet :)

Arkadaşım
    Bendeki USB özelliklerine baktım
    Kapasite:8 GB
    Tür:Fat 32
    6,3 dolu,1,7 boş
    İçerisindeki film,resim,müzik dosyalarını sorunsuz okuyor,istersen Tv den boş alana kayıt yapıyor
    Anladığım sen cihazdan umudunu kesmişsin,neyse hayırlısı olsun benim demek istediğim eğer bende oluyorsa
    mantıken aynı şeyin sendede olması gerektiği
  • Focuser kullanıcısına yanıt
    bak sen anlamıyosun benim flash 32 gb ve 64 gb ve bunları ntfs ve exFAT iki formatta da denedim ve içlerine 4-5 tane fotoğraf attım denemelik için ve iki formatta da görüntüler açmadı ve desteklenmeyen biçim dedi ve anladım bu iki formatta açmıyor son olarak FAT32 formatı vardı ve en son olarak onu denedim ve içine 4-5 tane foto attım ve bu sefer fotğrafları gösterdi ve açtı anladımki fat32 destekliyor ancak asıl sorun burda fat32 formatında bi flash belleke 4 gbdan büyük dosya atmaz yetersiz disk alanı hatası verir ve benim izleyeceğim filmler 1080p 10-15 gb boyutlarda olduğu için o filmleri flash belleke atamıyorum ANLADIN MI?
  • quote:

Yumatu lar gayet güzel. Niye çöpe atıyorsun ki. Fiyatlarıda çok çok ucuz bildiğim kadarı ile. O ufacık aygıtın bütün kananlları zahmetsizce gösteriyor olması bile o parayı hakettiğini gösterir. Kaldı ki resimlerini gösteriyor. Eğer uydunun desteklediği formatta video koyarsan onuda oynatacağı anlamı çıkar buradan. 4 gb lık bir belleğe birden fazla orta kalite film sığacaktır. İstediğin yerden filmlerini atar izler sonra silersin. Çöpe atılacak uydu değiller yani. Kaldiki Fat32 de 4gb olayını daha önce duymamıştım. Belkide bu formatla fazla ilgilenmediğimdendir.
    Ancak burdaki sorun bir dosyanın 4gb dan daha büyük olması olabilir.

Bu durumda yapılacak iki şey olabilir.

3 şey öneririm bu durumda.

1. NTFS dosya biçimini ve exFAT gerçekten destekliyor mu yoksa desteklemiyor mu ? Destekliyor olması ihtimaline karşı. NTFS format biçimini yeniden dene ancak hızlı biçimlendir yapma. Yada exFat yap ancak bunu yaparken dikkatli ol. Bu biçim çevirme işlemini yapmadan önce bununla ilgili bilgi edin biraz.
    convert x: /fs:ntfs çevirmeyi bu şekilde yapabilirsin.

2. Filmi yine aynı formatta parçalara böl. Bu çok basit bir işlem olacaktır herhangi bir video işleme programıyla. 10 gb lık bir film i 3 e bölmüş olursun bu şekilde. İki kez çekirdek pat mısır ve cola tazeleme arası vermiş olursun.

3. Uyduyu çöpe atmak yerine bana gönder. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bayram840

arkadaşalr cihaz nasıl oneriyormusunuz bir sayfada microstar var aynı fiyata sizce bumu omu?

Ben yumatuları öneriyorum. Microstar a göre daha bi orjinal geldi bana bu marka. Ben hd sini kullanmıyorum ancak hd olmayanıda çok iyi. Tek sevmediğim nokta listede gezinti yaparken kanalın değişmesi bunun dışında bi kusurunu görmedim. Umarım hd de bu durum değişmiştir.
    Kanal sorunu yaşayan arkadaşlar bu cihazdaki sorun daha önce forumda tartışılmış ve sonuca varılmıştı. Yani sorun çözülmüştü. biss olayı dahil herşey çözüldü sonuca varıldı diyebiliyorum. Forumda bi arama yapın.
  • -ibrahim-- - kullanıcısına yanıt
    Bendekinde de hdmi kafası kırıldı yumadu hd uydu alıcısının ama bak sanal pazarda hdmi kafalar artık değişiyormuş onu buldum aldım artık eskisi gibi, eğer kırılanı atmadıysan sende tamirciye gerek kalmadan yapabilirsin
    http://www.sanalpazar.com/Mini-Full-Hd-Mini-Uydu-Alicilar-Icin-Hdmi-Sase__isp6196015 @-ibrahim--

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba herkese yeni konu acmak istemedim, Euro 2016 maclari sirasinda tum trt hd kanallari sifreli oluyor, memude bliss key girilecek yer bulamadim yardimci olabilecek var mi?

• biss girceğiniz kanaldayken program düzenleme ve sonrasında epg tuşuna basın biss sayfası gelcez keyı yazıp kaydedın

• h0c@ H kullanıcısına yanıt
    evet kullanıyorum çok memnunum sormak istediğiniz bişey varsa cihazla ilgili sorabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuccahiT

evet kullanıyorum çok memnunum sormak istediğiniz bişey varsa cihazla ilgili sorabilirsiniz

cihazın sıkıntıları var mıdır? hd kanalları göstermeme gibi ya da başka sorunlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuccahiT

hocam sıkıntı nerededir neyi yanlış yapıtoruz kanalları göremiyorum?

YUMATU Mini Full Hd 1080i Uydu Alıcısı Kanal Sorunu

• Arkadaşlar çalışma odasında Nadiren kullandığım bir yumatu mini hd uydu alıcım var. Bugün a2 denen salak kanalı ararken birden kapandı ve döngüye girdi. Load yazıyor karşılama ekranı geliyor 1406 yazıyor ve kırmızı ve yeşil led aynı anda yanık kalıyor. Sonra tekrar aynı döngü.
    Sorum şu bu cihazı resetlemek için ne yapmak lazım? Adaptörü çıkarıp uzun süre bekledim ama fayda etmedi. Başına benzer bir durum gelen yada çözüm önerisi sunabilecek arkadaşım var mı acaba?

Edit: 2 gün kadar adaptörü çıkarıp bekledikten sonra anten kablosu takılı olmadan açtım cihazı. Sinyal yok dedikten sonra kanal değiştirmeme müsade etti. Şuan bir sıkıntı yok. Başına böyle bir şey gelenler için yardımcı olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hero2069 -- 5 Aralık 2016; 8:33:26 >
  • Dostlar bu cihaz mkv filmleri sorunsuz oynatıyor mu deneyen var mı? Ac3 ve DTS ses formatlarında ses veriyor mu? Altyazıları görüyor mu?
  • Popüler uyduların kanal listesini bulabilir miyiz?
  • yeni 3.0.9 dosyası varmı güncelleme için
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.