Şimdi Ara

Yukten kurtuldum, yüzde %15 oranında yakit tasarrufu sağladım (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
4
Favori
172.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka lastigin birini de sok 3 tekerle de gider araba baskan
  • Ayçiçek yağına zam gelince böyle oldu işte...

• Uzun zamandır böyle güzel troller görmüyoduk eyvallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk maddeden sonrakiler gereksiz.

stepne, tüp gibi şeyleri ben de kullanmıyorum. 15 yıldır ehliyetim var ve aktif araç sürerim, yangın tüpünün gerekeceği durumu 1 kere bile görmedim. stepne deseniz gereği yok, köpükler var onun için artık.

ancak diğer maddelerde saydığınız şeyler saçmalık. farın ya da kalorifer fanının çekeceği elektrik, yakıt tüketimi etkileyecek boyutta değil.

• Bunlarla uğraşacağınıza c elyse veya 301 alın 3-3.5 ortalama civarı gezersiniz kasmadan. Ambiyans aydinlatma olduğuna göre orta kalitede bir araç belliki zaten kalite beklentiniz yok herşeyi sökmüşsünüz. Hiçbirsey sökmeden daha aşağı indirebileceğiniz araç mevcut zaten.
  • Usta ön kaput ön tampon arka tampon ve camurluklarda gereksizzz bence onlarıda sökk daha az yakarsın. Lazım olursa dugune fln gıderken takarsın gerı

• Az ye kilo ver hocam. Hem arabadaki ağırlığın azalır hem mutfak masrafın azalır.

• Jantları OZ ile değiştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durumda siz mi araca binmiş oluyorsunuz?..
  • bana yakıt değerleri biraz abartı geldi. şehir içinde en fazla 1.5-2 litre yakmalı o araba. 4 çok

• Konu sahibi igneleyici bir dilde akici bir calisma yapmis millette gercek sanmis allah akil fikir versin
  • Hiç binmeyin hocam bu sayede baya bir tasarruf olur
  • Argonath LXI kullanıcısına yanıt

Araba yanarsa yansın ne olacakki! Nasılsa %15 tasarruf yapmış.

Cidden böyle insanları gördükçe şaşırıyorum.

Millet ne yapacağını şaşırmış durumda.

Araba dediğin ihtiyaç ve rahatlık olsun diye kullanılır.

Arabanın sağını soğunu söküp 3 kuruş taraffrup yaptıktan sonra araba yerine motosiklete binerim.

• wehrmacht kullanıcısına yanıt

Valla hocam oturdum hesapladim senin icin

Audi a4 arac olsun normalde kisalari acinca on arka plakalik parklar derken 140w guc cekiyor netten baktim,

Sadece gunduz ledlerinin de 10w cekeceginiz varsaydim. 100km sehirdisi 1saat yolda gittigimizi ve ortalama 5lt yaktigimizi varsyarsak %1 az yakit 0.05lt = 41 gr dizel demek. Dizelin gramindaki enerji yogunlugu 12.667w, carpinca tasarruf edilen dizel miktarindan 519watt guc tasarrufu saglamisiz.

Normal farlarla gunduz ledleri arasindaki guc farki 130w yukarida yazmistik.

Dizel motoru verimlili ortalama %40 olarak, alternatorun verimliligini de %80 olarak alalim.

519*0.4*0.8=166w yapar. 166watt da bizim guc farkimiz olan 130watt degerine cok yakin dolayisiyla audi yalan soylememis. Normal kisalari yakmak yerine gunduz ledini kullanirsaniz yaklasik%1 yakit tasarrufu saglayabilirsiniz bu senaryoda.  

Rolantide araclar mumkun olan en az yakitla motoru idame ettirmeye calisir, hatta motorda fakir karisima bile izin verir. Aku krtitik seviyeye inmediyse rolantide beklerken akuyu sarj etmeyi tercih etmez. Sarj devresi basit bir devre degil. Motor calisiyorsa illa aku sarj olur diyemeyiz. Belli bir devri asinca aku sarj olur. Rolantide teyp vs calisisrsa akunun durumu iyiyse akuden yer, kritik duruma duserse alternator destek verir ve akuyu de sarj eder.

Kisaca aracta calisan her elektrikli alet yakiti arttirir, enerji yoktan var edilemez sonucta, sadece form degistirir. Dizeldir benzindir elektrige doner harekete doner vs. vs.

• Kurtulduğunuz yükler şoförden daha gerekli. diyet ile 10 kilo verin, yangın tüpü, ilkyardım çantası ve stepneyi geri koyun.

• Cikma kardesim sen trafige. Polis falan yok mu aramizda adam kendini ihbar ediyor resmen.

• Arabaya binmeden 2 saat önce müsil iç en az yarım litre daha kâr edersin.

• Konu sahibini tanımayanlar dalga geçtiğini sanıyorlar.

Dizel motora, mazottan daha ucuz olan yağı nasıl yaktırabilirim diye baya uğraşmış birisi

Yakıt tasarrufu için bunları yapabilecek potansiyele sahip.

• Bence siz arabayı satıp bisiklet falan alın. Donanımhaber ölücüsü
  • ilk maddeden ofsayta düştün hacı  

arabacılık bu neyin ne zaman başına geleceği belli olmaz. trafik enteresan işlerle ve kişilerle dolu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.