Şimdi Ara

Yuksek Sesle Ayipli Sesler Cikaran Komsuyu Nereye Sikayet Edebiliriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar. Mahallede (burada apartmanlar biraz birbirine yakin) terbiyesizin biri afededersiniz siz soyleyin o bicim ayip sesler cikartarak evinde bir takim aile yasamina uygun olmayan durumlar yapiyor. Ya milletin colugu cocugu var. Hadi onu gectim evine giren cikan belli degil guya evli ama karisi baska yerde oturuyor
    SIKAYETCIYIz
    Mahalleli korjusundan korkusundan ses cikaramadigi icin is basa dustu. Bunlari nereye sikayet edebilirim?
    Ozellikle sade vatandas olarak Ak Partili arkadaslarsan yardim bekliyorum. Sesimizi duyurun Reis e kanun manun cikarsin boyle ahlaksiz insanlari nereye aikayet edecegiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• "Ozellikle sade vatandas olarak Ak Partili arkadaslarsan yardim bekliyorum." bu kısmını anlamamış olsam da;

Çıkartılan sesin niteliği önemli değildir, birden fazla tekrarlanıyor ve sizin + yöneticinin uyarılarına rağmen devam ediyor ise;
    "Madde 123- (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması
    ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir
    yıla kadar hapis cezası verilir"

maddesi gereğince bulunduğunuz yerdeki Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi olabilirsiniz.

Konu adli olay olmasın diyorsanız apartmanda imza toplayarak Hukuk mahkemesine tahliye davası açabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.