Şimdi Ara

Yüksek lisans öncesi askerlik tecil. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
17.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba 01.01.1981 dogumluyum. Ogrenci Affi sebebiyle lisansi ocak 2011 de tamamliyorum. Akabinde yillardir calistigim sektorde yuksek lisans yapmak istiyorum. Fakat yüksek lisans basvurusunda "askerlikle ilisigi yoktur" diye belge istiyorlar. Af basvurusunda dilekce vermis olmama ragmen gecen sene tecil islemini okul yapmamis bu sebepten yoklama kacagi gozukuyorum. Simdi yuksek lisansa kayit yaptiramazsam askerligimi tecil ettiremem. Yuksek lisans basvurusunda da tecil kagidi istiyorlar. Bu durumda ne yapmaliyim. Ornegin yuksek lisansi kazandigima dair askerlik subesine bir belge gotursem tecil islemi yapar mi? Yada kazandigim universite bu durumla ilgili belgeyi kayittan sonra mi ister?
  • yüksek lisans yapınca yas sınır zaten 29 diye biliyorumn doktorada 34 o yuzden askere gitmeniz gerekebilir.
  • yüksek lisans sınırı 34 dür. 29 değil.
    anlamadığım daha lisanstan mezun olmadan nasıl yüksek lisansa kayıt oluyorsunuz?
    ocak2011 dan evvel bir yere kayıt yapamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

yüksek lisans sınırı 34 dür. 29 değil.
    anlamadığım daha lisanstan mezun olmadan nasıl yüksek lisansa kayıt oluyorsunuz?
    ocak2011 dan evvel bir yere kayıt yapamazsınız.

Zaten gelecek sene basvuracagim. Bu sene kayit oluyorum demedim ki? Ben gelecek sene 29 yas sinirini gectigim icin sorun cikar mi diye soruyorum.
    Yuksek lisans icin yas siniri 33. onu biliyorum. Basvuruda sorun cikar mi cikmaz mi onu anlamaya calisiyorum.
  • merhaba arkadaşlar benimde bi sorum olucak ben tıp fakültesi mezunuyum mezuniyet sorası 2 yıl tecil ettirdim , tecilim bitmeden sadece askerliğimi erteleyebilmek için uzaktan eğitim işletme bölümünde yüksek lisansa kaydoldum 3 sene erteledim bölece askerliği , bu yüksek lisansım bitmeden bırakıp başka bir yüksek lisansa kaydolsam yeniden 3 sene erteleme yaptırabilirmiyim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harakani -- 27 Ağustos 2010; 11:45:36 >
  • arkadaşlar ben de birşey sorayım. "30/11/2010 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur" yazıyor ama tecil tarihi temmuzda sona ermiş durumda. yüksek lisans kaydı yaptırılabiliyor mu bu durumda?

teşekkürler
  • mazeretle lisans mezunu 29 yuksek lisans doktora İSE 35 yasına yolu var
  • mesajım bulunsun
  • bence biran evvel gitmekte fayda var benim yaptığım gibi
  • Konuyu hortlatmış oluyorum ama durumum hakkında bilgi verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

Şimdi Lisans'dan mezun oldum ve 2013 ağustos'a kadar tecilim var. Ancak Yüksek lisansa 2 sene sonra başlarsam yani y.lisansa kabulüm temmuz 2013 olursa ve y.lisans kaydım da 2013 eylül ü olursa direk askere alınır mıyım yoksa y.lisansa kabul edildim diye belge gösterip erteletme imkanım var mı

yani kısaca sormak istediğim yüksek lisansdan sonra 2 senelik tecilimi kullanıp ondan sonra yüksek lisansa başlayabilir miyim? Yani böyle olursa 2 sene lisans mezunu tecil sonrasında da 3.5 sene yüksek lisans tecili yaptırabilir miyim? Yoksa y.lisansa kabul edilmiş de olsam ağustos geldi mi 2013 te beni direk askere mi alırlar.

Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
  • aynı sorun bende de var yeni başlık bile açtım. 1 aralık 2012 ye kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur diyor yane celp dönemi benim tecilim agustos 2012 de bitiyor ama ben nisan ayındaki ales sınavına hazırlanıp lisans üstü bir program secmek istiyorum ama kayıtlar eylul ayında benimde tecilim agustosda bitiyor. kabul kagıdı ile askerlik subeye gitsek sorunumuzu hallederler mi?

bugun askerlik subeyle ilgisiz biri ile konustum beni dinlediginden emin bile degilim. tek yapabilceğin 20 günlük rapor alıcaksın dedi bizde tecil edicez o sürede kaydını yaptıracaksın dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperwilson

Konuyu hortlatmış oluyorum ama durumum hakkında bilgi verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

Şimdi Lisans'dan mezun oldum ve 2013 ağustos'a kadar tecilim var. Ancak Yüksek lisansa 2 sene sonra başlarsam yani y.lisansa kabulüm temmuz 2013 olursa ve y.lisans kaydım da 2013 eylül ü olursa direk askere alınır mıyım yoksa y.lisansa kabul edildim diye belge gösterip erteletme imkanım var mı

yani kısaca sormak istediğim yüksek lisansdan sonra 2 senelik tecilimi kullanıp ondan sonra yüksek lisansa başlayabilir miyim? Yani böyle olursa 2 sene lisans mezunu tecil sonrasında da 3.5 sene yüksek lisans tecili yaptırabilir miyim? Yoksa y.lisansa kabul edilmiş de olsam ağustos geldi mi 2013 te beni direk askere mi alırlar.

tabii ki tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. yalnız soyle bir sorun olabilir tecliliniz agustos 2013 de bitecek yuksek lisansa kayit oldugunuz zaman belgeleriniz eylul 2013 de elinizde olacak yani agustos celbi bakaya kalabilirsiniz denildigi gibi raporla halledersiniz. ama ara donemde mesela yuksek lisansa 2013 suıbat gibi baslayabilirseniz bu sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: casperwilson

Konuyu hortlatmış oluyorum ama durumum hakkında bilgi verebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

tabii ki tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. yalnız soyle bir sorun olabilir tecliliniz agustos 2013 de bitecek yuksek lisansa kayit oldugunuz zaman belgeleriniz eylul 2013 de elinizde olacak yani agustos celbi bakaya kalabilirsiniz denildigi gibi raporla halledersiniz. ama ara donemde mesela yuksek lisansa 2013 suıbat gibi baslayabilirseniz bu sorun olmaz.

aynı sorun bende de var. bende farklı bir baslık altında aynı konuyu dile getirmiştim. sizin erteleme süreniz agustosda bitiyor benim gibi yane celb döneminiz 30 kasım 2013 bana dediklerine göre 30 kasıma kadar bir sıkıntı çıkmıyor kayıt işlemlerinde. önemli olan celb(sevk) tarihi imiş anladıgım kadarıyla.

yane tecil kagıdınız en üstünde yazan ..... tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazılı yerdeki tarihe kadar istediğiniz yere kayıt yaptırabiliyorsunuz.

tabiki bana yazılan cevaptan anladıgım bu

• qwerty0909 zaten bu arkadas bana yardımcı olmus beni cok buyuk bir dertten kurtardın.
  • arkadaşlar ben 88 doğumluyum 2 yıllık üniversiteyi daha yeni bitirdim bu 5 ci senemdi 31 ekim 2011 de tecilim bitti yani öğrenim sürem dolmuş çıktı belgemi yeni alıcam aradan 4 ay geçti yani 4 aydır kaçak gözüküyorum çıktı belgemi alıp gittiğimde tecil ettrebilirmiyim bi sorun çıkarmı acaba
  • Selam Dostlar,

Bir tanıdığımız kardeşimiz 23 yaşında lisansı bitirdi. Hazirana kadar askerliği tecilli. Tecili bittikten sonra Yüksek Lisans kaydı yapabiliyor. Eylülde yapılacak kayıt için askerlik durum belgesi de gerekiyor.

1) Askerliğini Eylüle kadar raporla tecil ettirebilir mi?
    2) Raporla tecil edilen askerliğin durum belgesini Üniversite kayıt için kabul eder mi?

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.