Şimdi Ara

Yüksek Lisans hakkında bilgi lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
26.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yüksek lisans yapmayı düşünüyorum da. Direk bir vakıf üniversitesinde yapmaya karar verdim. Bilgi veya Bahçeşehir düşünüyorum. Bu vakıf üniversiteleride devlet üniversiteleri kadar didikliyorlar mı geçmişteki öğrenim hayatımı yoksa paraya mı bakıyorlar?

Örneğin alesten 62 aldım çok yüksek değil. Not ortalamam 2.7 lisans ortalamam yani. Kısacası çokda iyi değil. Ama referanslarım sağlam gerçekten. Sizce bu ünilerin istediğim herhangi bi bölümünde yüksek lisans yapma şansım yüksek mi?

• Arkadaşım vakıf ünv. paraya bakar paran varsa girersin.
    Diger devlet ünv. basvuracaksın yazılı ve sözlü sınava gireceksin. Alınan notlarda yüksekten aşşağı sıralama olur. Belli sayıdaki kişiler girer
  • bende şunu merak ediyorum ben aöf çalışma ekonomisini okuyorum diyelim bitirdim yl yapmak istedim sadece çalışma ekonomisindemi yüksek lisans yapmak zorundayım yoksa hukuktan'da yada başka bölümden'de yapabilirmiyim
  • yaparsın ama iki senede bitmiyor. 3 sene okuyorsun ve ilk senede girdiğin bölümün lisans seviyesindeki dersleri görüyorsun. En azından İTÜ'de öle. Bir de başka bölüme girmek için daha bir çok kastırıyorlar. Vakıf üniversitesinde problem yaşamazsın muhtemelen.
  • son sorum lisans eğitiminde 7 yılda bitirme zorunluluğu var peki yl kaç yıl şimdiden Teşekkürler
  • dostum ben yüksek lisansla ilgili bi başlık açtım lisans soracaksan git başka topic aç.
  • arkadaşım bende makine müh. bitirdim bu sene, toefl hazırlancam, ondan sonra amerika yada avustralyada yüksek lisans yapacağım, orda da hem çalışıp hem okuyacağım, sana tavsiyem sakın türkiyede yüksek yapiyim deme, artık bu ülkeden bize ekmek çıkmaz, ergenekon filan uğraşsınlar, özelde okuyacağım dediğin için maddi imkanının olduğunu farzederek yazdım bunları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IceMan

Arkadaşlar yüksek lisans yapmayı düşünüyorum da. Direk bir vakıf üniversitesinde yapmaya karar verdim. Bilgi veya Bahçeşehir düşünüyorum. Bu vakıf üniversiteleride devlet üniversiteleri kadar didikliyorlar mı geçmişteki öğrenim hayatımı yoksa paraya mı bakıyorlar?

Örneğin alesten 62 aldım çok yüksek değil. Not ortalamam 2.7 lisans ortalamam yani. Kısacası çokda iyi değil. Ama referanslarım sağlam gerçekten. Sizce bu ünilerin istediğim herhangi bi bölümünde yüksek lisans yapma şansım yüksek mi?

özelde master yapacağına yurtdışında master yap...ama illa burda diyorsan sınır şartları geçen herkes yapar. ve senin notlar hayli hayli yeter..eğer o not ortalamasını iyi bir üniden aldıysan devlet ünilerinde de yaparsın...baızı üni ler yazılı sınav ve mülakat ,bazıları da sadece mülakat yapıyor..bazıları mülakatta derlerle ilgili soru soruyor ,bazısı havadan sudan , neden maste istiyosun gibi sorular soruyor...fiks soruyu söyliyim : askerden yırtmak için mi master yapmak istiyosun olacak...iyi hazırlan bu soruya çünkü hocalar her geleni potansiyel asker kaçağı olarak görüyor ...

• quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

son sorum lisans eğitiminde 7 yılda bitirme zorunluluğu var peki yl kaç yıl şimdiden Teşekkürler

2 senede derslerin bitmeli tez içinde 1 sene en fazla uzatbilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

arkadaşım bende makine müh. bitirdim bu sene, toefl hazırlancam, ondan sonra amerika yada avustralyada yüksek lisans yapacağım, orda da hem çalışıp hem okuyacağım, sana tavsiyem sakın türkiyede yüksek yapiyim deme, artık bu ülkeden bize ekmek çıkmaz, ergenekon filan uğraşsınlar, özelde okuyacağım dediğin için maddi imkanının olduğunu farzederek yazdım bunları.

hocam avustralya'da yüksek lisans yıllık ortalama ne kadara mal olur? bölüme göre değişir belki, mesela senin yıllık okula verdiğin ücret ne kadar olacak araştırdın mı?

yurtdışında yüksek lisans yapmak için nelere bakıyorlar? not ortalamasına bakıyorlardır mutlaka. başka neler var?

hem çalışıp hem okuyacağım demişsin, yabancıların çalışabileceği haftalık max süre varmış sanırım. doğru mu?

• quote:

Orjinalden alıntı: IceMan

dostum ben yüksek lisansla ilgili bi başlık açtım lisans soracaksan git başka topic aç.

bende yüksek lisansla ilgili sordum zaten neden başka yere açayımki hazır konu varken herhalde yanlış okudun yazdıklarımı
  • quote:

son sorum lisans eğitiminde 7 yılda bitirme zorunluluğu var peki yl kaç yıl şimdiden Teşekkürler

max 3 yıl 3 ay oluyor.3 yılda bitiremezsen eğer 3 ay daha uzatma hakkı tanınıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottocu

quote:

2 senede dersleri bitirme olayı bana ben mantıklı gelmedi açıkçası..bende yüksek yapıyorum ama böle bişe duymadım hiç..bi çok kişinin tezi 1.5-2 sene sürüyor..

• bu tez nasıl birşeymiş de o kadar uzun sürüo yaf :P en kazık projeleri bile max 2 günde halledip aa alabilien bi adamım teze bak bea hehe
  • quote:

Orjinalden alıntı: selinnn555

quote:

Orjinalden alıntı: ottocu

quote:

2 senede dersleri bitirme olayı bana ben mantıklı gelmedi açıkçası..bende yüksek yapıyorum ama böle bişe duymadım hiç..bi çok kişinin tezi 1.5-2 sene sürüyor..

2 sene ders bitirme zorunluluğun var .ayrıca her dönem okulun koyduğu not barajı var..misal itüde mak müh de yüksek yapanlar 1. dönem 1.5 ,2. dönem 2.5 , 3. dönem 2.75 4. dönem 3.00 ortalamya sahip olma zorunluluğu var...olamazsan atılıyorsun..misal gyte de de aynı var.zaten 3.0 ortalaman yoksa mezıun olamıyorsun.hatta tezi de alamazsın.

• bazı üniversitelerde de 75 not ortalaması barajı var.. dersler bittiğinde 75 ortalamayı tutturamazsan ek ders alıyorsun..75 olana kadar devam...
  • Peki Lisans okurken okul 1-2 sene uzarsa, yüksek lisans yapmaya engel oluyor mu? Yani üniversiteler kabul eder mi
  • Ben hem Devlet hem de vakıf üniversitelerinin yüksek lisans sınavlarına aynı zamanda girdim. Devlet üniversitesi vereceğin referansa bakarken vakıf üniversitesinde sınavları vermen yeterli oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ludwig van Beethoven

Peki Lisans okurken okul 1-2 sene uzarsa, yüksek lisans yapmaya engel oluyor mu? Yani üniversiteler kabul eder mi

Olmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Ben hem Devlet hem de vakıf üniversitelerinin yüksek lisans sınavlarına aynı zamanda girdim. Devlet üniversitesi vereceğin referansa bakarken vakıf üniversitesinde sınavları vermen yeterli oluyor.

Referans nasıl oluyor peki, daha önce okuduğun bölümdeki hocalardan mı alıyorsun? Herkese vermiyorlar mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.