Şimdi Ara

Yüksek hızlarda az yakan arabalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
6.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 150-200 km/s hızlarda diğer arabalara nispeten az yakan c veya d segmenti arabalar hangileridir?
    Örneğin ortalama 160-170 km/s hızla gidildiğinde düz yol varsayımıyla 5-6 lt benzin/motorin yakan araçlar var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun şanzımanlı dizel otomobiller dediğiniz kategoriye giriyor. Fakat tüketimi sıfırladıktan hemen sonra 160ın altına inmeden sabit giderseniz 5-6 lt yakacak otomobil bulmak çok zor. Arada düşük hızlarda gitmekte gerekiyor.

C ve D segmenti değil fakat Yeni Mercedes E220d 9. Vites 2.000 devirde tam olarak 172 km/s hız yapıyor. 120-130 sabit içinde 4 yetişkin 5 5.5 litre tüketimi var. Çoğu 1.6 dizele eş değer. Sunduğu performans ve konfor da tartışılmaz, tabi bedeli ikinci elde bile en az 330 bin tlden başlıyor
  • Valla 1.5dci motorun 6yı geçeceğini sanmıyorum

Ama böylesi soruyu da çok aradınız mı merak ettim doğrusu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onu bilmem ama, forumda tsı motor kullananlarınki tüketmeyi geçtik üretiyor bile

az yakan araba istiyorsan dci motor olsun

• Uzun şanzımanlı dizel otomobiller dediğiniz kategoriye giriyor. Fakat tüketimi sıfırladıktan hemen sonra 160ın altına inmeden sabit giderseniz 5-6 lt yakacak otomobil bulmak çok zor. Arada düşük hızlarda gitmekte gerekiyor.

C ve D segmenti değil fakat Yeni Mercedes E220d 9. Vites 2.000 devirde tam olarak 172 km/s hız yapıyor. 120-130 sabit içinde 4 yetişkin 5 5.5 litre tüketimi var. Çoğu 1.6 dizele eş değer. Sunduğu performans ve konfor da tartışılmaz, tabi bedeli ikinci elde bile en az 330 bin tlden başlıyor

• octavia/motorin

• E segmentte büyük hacimli dizeller çok ekonomik.

• mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    90 100km hızlarda az yaktığını biliyordum da yüksek hızlarda da baya iyiymiş

Soruyu çok aramadım bazen tedbirsizlik edip hız limitlernin üzerinde gidebiliyorum ve tüketm çok artabiliyor

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Çok iyiymiş tüketim değerleri.

E ve üstü segmentte fiyatlar yükselince aracın kasko bakım v.b maliyetleri de artıyor haliyle yakıt 2.planda kalıo gibi

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Hız delisi değilim ama arada bir ayarımız kaçıyor herhalde

Avrupadaki gibi 2.elleri alınabilir olsa ne güzel olurdu

• Yol bilgisayarları ne kadar doğru gösterir bilemiyorum ama görebildiğim iki araç uygun tüketime sahip.

140 km/s sabit hızda, yaklaşık 9 km.lik mesafede ortalama 6.4 litre (Yeni A5 Sportback 2.0 TDi 190 bg AT)

140 km/s sabit hızda, yaklaşık 14 km.lik mesafede ortalama 5.3 litre (Yeni Mercedes E 220d 194 bg AT)
  • 1.6t insignia 2bin devirde 140–150 km hız yapıyor diye biliyorum.

• Talisman 1.6dci 160 hp

230km/h sabit hızla otoban verisi 9.6 lt

• Audi 1.8 tfsi
    Ortalama hız 130 km. 6.8 yakıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ister begenin ister begenmeyin 1.3 multijet albeamla sabit 140 150 arasi trafik harici (dur kalk) 120 tl yakitla 653 km yol yaptim

• yüksek süratte bir aracın az yakması için öncelikle olarak motor hacminin büyük olması gerekir
    aynı zamanda son vites şanzıman dişlisinin uzun olması gerekir örnek vermek gerekirse
    benzin2017 e300 mercedes 9. vites 2000 devirde 170 km/s yapıyor 2000 cc olmasına rağmen vites dişlisinin uzun olması sebebi ile
    3000 cc olan aynı aracın dizel versiyonu muhtemelen 9.vites 2000 devirde 200 km/s yapıyordur diye tahmin ediyorum

hal böyle olunca yüksek suratte yakıt tüketimi kaçılınmaz oluyor

1.4 ile 1.6 ile bu tarz tüketimleri yakalamak olanaksız
    gerçi iddia eden tsi ciler birazdan damlar
  • astra 1.6 cdti
  • ferfecir66 F kullanıcısına yanıt
    Çok iyi yakmış

• Mercedes'in bir endurance testi vardı. E320 cdi ile. Adamlar 100 bin km hiç durmadan kullandılar. 7,1 litre tüketim değeri çıkmıştı ki ortalama sürat 221 km civarı doğru hatırlıyorsam.

• Hızlı kullanımda crdi diğerlerinden az yakıyor benim gözlemim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav kimse 3.20D dememiş. Ne iş?!

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.