Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya üstadlar.hd receiver aldık.ta! tv2 nin ekran ayarlarında tam piksel yapınca bazı kanalların ekranının sağ veya solunda az bir boşluk oluyor.özellikle eski film veya sgppıng ve festival gibi kanallarda.neden olabilir acaba ve nasıl düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Bu arada neta 6400 ve 6500 lerin üretimi bitti. İşlemci firması artık neta nın kullandığı işlemciyi üretmediği için bu modeller yeni yılda olmayacak. Neta severler için üzücü bir haber.

ozaman sti nin bir üst chipini alıp yeni model olarak sürerler piyasaya herhalde...? sti 7162 2011 in chipi tabi eskidi... neta 7xxx filan olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Aralık 2013; 20:49:17 >
  • quote:

Bu konuda neta da değil ama farklı bir markada alternatif ürünler bulabileceksiniz. 2014 yılında yenilikler olacak. Neta piyasa ürünleri dediğimiz çin menşeili ürünlerle yola devam edecek gibi görünüyor. Gönül isterki yerli üretim durmasın ama tabi bu neta ile ilgili bir durum değil aslında bu cihazlarda kullanılan işlemcinin artık üretilmemeyişi ve tedarik edilemeyişindendir. Yeni işlemcilerde de biliyorsunuz omurga yeniden yapılandırılması gerekir.

Sakıncası yoksa markanın ismini öğrenebilir miyim? Alternatif
    modellerde kullanılacak işlemcinin markası 6400 HD'deki gibi
    STi mi olacak, bu konuda bilginiz var mı?
  • Valla uyduda işlemci fark ediyor.eski goldmaster insan yüzü kavun içi rengindeydi .derdimki dizilerde ne kadar pudra böyle diye.koşturmalı sahnede bile renk hiç değişmezdi.ama neta6400 hd aldıktan sonra insanların gerçek ten rengi gözteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Bu arada neta 6400 ve 6500 lerin üretimi bitti. İşlemci firması artık neta nın kullandığı işlemciyi üretmediği için bu modeller yeni yılda olmayacak. Neta severler için üzücü bir haber.

ozaman sti nin bir üst chipini alıp yeni model olarak sürerler piyasaya herhalde...? sti 7162 2011 in chipi tabi eskidi... neta 7xxx filan olur

selam kardesım

neta 6500 ıle devam edıyor adamın bırsey bıldıgı yok sallamış 6500 modelı zaten yenı bılıyorsun sorun yok üretıme devam

http://www.sanalpazar.com/Neta-6500-Hd-Tgks-Sistemli-Uydu-Alici__isp8050381

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

quote:

selam kardesım

neta 6500 ıle devam edıyor adamın bırsey bıldıgı yok sallamış 6500 modelı zaten yenı bılıyorsun sorun yok üretıme devam

He he...

Fatih Bey, yılın son gününe damgayı vuran mesajla, ürün durumunu durumu sabitlediniz.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

quote:

selam kardesım

6500-6400 birebir aynı cihaz değilmi? işlemci sti 7162 artık eski bir chip oluyor yoksa 6500 de başka bir işlemcimi var? malum 6500 ün görüntü kaitesi 6400 e gore düşüktü işlemci eskiyince işlemci firmaları daha üst model işlemci çıkarır eskisi emekli olur..sittin senedir boyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Aralık 2013; 12:24:23 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Selamlar Neta HD 6400 model uydu alıcısını tavsiye ederim. HD 6500'ün HD 6400'den farkı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi'dir (TKGS). TKGS yazılımı ile yeni kanalların uydu listesine eklenmesi ve frekansı değişmiş kanalların güncellenmesi otomatik olarak gerçekleştiriyor. Her iki model STi chipset farkı ile Full HD 1080P görüntü kalitesi ve 0.5 saniyenin altındaki kanal geçiş hızı ile sınıfında Türkiye’nin en iyisi bence. netashop.com'dan alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NBildik

Selamlar Neta HD 6400 model uydu alıcısını tavsiye ederim. HD 6500'ün HD 6400'den farkı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi'dir (TKGS). TKGS yazılımı ile yeni kanalların uydu listesine eklenmesi ve frekansı değişmiş kanalların güncellenmesi otomatik olarak gerçekleştiriyor. Her iki model STi chipset farkı ile Full HD 1080P görüntü kalitesi ve 0.5 saniyenin altındaki kanal geçiş hızı ile sınıfında Türkiye’nin en iyisi bence. netashop.com'dan alabilirsiniz.

iksisnide kullandım nedense herhalde yazılımından dolayı 6500 de biraz görüntü kalitesi düşüklüğü var bende şahsen 6400 tavsiye ederim yazılımından dolayı...6500 de kumlu daha bir renkler haifif soluk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Aralık 2013; 14:07:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NBildik

iksisnide kullandım nedense herhalde yazılımından dolayı 6500 de biraz görüntü kalitesi düşüklüğü var bende şahsen 6400 tavsiye ederim yazılımından dolayı...6500 de kumlu daha bir renkler haifif soluk..

Sizin bu yaptiginiz yorumu cok yerde gordum o yuzdende ben 6400 tercih ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neta 6400 alacak arkadaslara sunu diyebilirim sd yayin kalitesi ciddi anlamda cok iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yakınım uydusu içinde smart özellikli samsung led tv almış.sd yayın kalitesi .benim ki kadar iyideğil.hatta baya bozuk.samsung2un görüntüsü.
  • FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    aynen ozellikle 2.3.20 yazılımı tavsiye ederim 2.5 yazılım serisinden başlayan bana gore biraz çuvallama var....renkler aşırı parlak(ali chipimsi) ve siyah tonaj da bir gariplik var 2.5 yazılımında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Aralık 2013; 14:15:25 >
  • valla eve gidince bakarım yazılım numarasına ama hatırladığım kadarıyla ağus tos ayındaki yazılımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAZA5565

valla eve gidince bakarım yazılım numarasına ama hatırladığım kadarıyla ağus tos ayındaki yazılımdı.
    quote:

Orijinalden alinti: ZAZA5565

valla eve gidince bakarim yazilim numarasina ama hatirladigim kadariyla agus tos ayindaki yazilimdi.

facebbok gurubunda var yazılım oradan indirirsin yukleyen bir çok kişi daha başarılı buluyor,dahaz az kumlu ve net beğenmessen yine donersin eskisine...okadar basit.. kanal listeni yedekle yeter...0 lanıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Aralık 2013; 15:15:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

Uzuuun uzun araştırmalarım sonucu çok şükür hiçbir sonuca varamadigimdan dolayi bilgi birikimi olan ustadlarin tavsiyesini istiyorum. Uydu cihazinda aradigim ozellik herseyden once sd ve hd yayinlarin kaliteli olmasi ve biss key cozme ozelliginin olmasidir. Uydudan beklentim bu ikisidir baska hic bir beklentim yok yuksek kalitede cam gibi goruntu versin biss key cozsun istiyorum. Ip tv ozelligi internete girmesi vs olsa da olur olmasada herseyden once en iyi goruntu almak tek temennimdir. Bu uyduyu philipsin kusursuza yakin guzel goruntu veren dahili hd uydu alicisinin malesef biss key ozelliginin olmamasi nedeniyle onun yerine alacagim. Ranger plus taktim suanda deneme amacli icimi karartti resmen ucuz birseyde degil 250 civari bence bu fiyati hak etmiyor. Verilen paraya degecek goruntu kalitesi yuksek cok yuksek rakamlarda olmayan uydu cihazi arayisi icindeyim. Ustadlardan oneri istiyorum.

Vestel iyidir/biss key durumunu bilmiyorum görüntü süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OM54 -- 31 Aralık 2013; 18:10:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OM54

quote:

Uzuuun uzun araştırmalarım sonucu çok şükür hiçbir sonuca varamadigimdan dolayi bilgi birikimi olan ustadlarin tavsiyesini istiyorum. Uydu cihazinda aradigim ozellik herseyden once sd ve hd yayinlarin kaliteli olmasi ve biss key cozme ozelliginin olmasidir. Uydudan beklentim bu ikisidir baska hic bir beklentim yok yuksek kalitede cam gibi goruntu versin biss key cozsun istiyorum. Ip tv ozelligi internete girmesi vs olsa da olur olmasada herseyden once en iyi goruntu almak tek temennimdir. Bu uyduyu philipsin kusursuza yakin guzel goruntu veren dahili hd uydu alicisinin malesef biss key ozelliginin olmamasi nedeniyle onun yerine alacagim. Ranger plus taktim suanda deneme amacli icimi karartti resmen ucuz birseyde degil 250 civari bence bu fiyati hak etmiyor. Verilen paraya degecek goruntu kalitesi yuksek cok yuksek rakamlarda olmayan uydu cihazi arayisi icindeyim. Ustadlardan oneri istiyorum.

ben söyleyim vestel iyi değildir lakin biss key hemen hemen tüm yerli markaların modellerinde vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 31 Aralık 2013; 21:46:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OM54

quote:

ben söyleyim vestel iyi değildir lakin biss key hemen hemen tüm yerli markaların modellerinde vardır.

neye göre iyi değil dedin kullanıyoruz yıllardır hiç nokta görüntü sorunu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: gulgun22

Serkan Bey; son olarak bir şey sorayım, sanal pazar dahil olmak üzere pek çok sitede aynı ürün farklı fiyatlardan satılıyor, ürün özellikleri aynı olan iki cihazdan pahalı olanda sadece ''1. Sınıf Clone'' yazıyor. Böyle bir durum gerçekten var mıdır yoksa bir pazarlama hilesi mi?
    Düşünceniz önemli, bu yüzden rahatsız ediyorum, sağlıcakla kalın, saygılar...

5 yıl öncesi Dreambox'larda bir kaç kalite düzeyi yaşandı. Yalnız bu kalite düzeyleri klon - orijinal ayrımı olmaksınız yaşandı. Zira klon - orijinal mallar çin'de fason üretildiği için bir kısım malda bu sıkıntı yaşanmıştı.

Daha sonraları belli bir kalite düzeyinin altında yapılan üretim, kloncuların ticaretini bozduğu için kaliteyi düşürmeden üretim yapmaya başladılar.

Kısaca; şimdiki cihazlarda ilan edilen 1 nci kalite klon olayı, Türkiye'ye getirip satanların pazarlama hilesinden başka birşey değildir... Eğer çeşitli kalite düzeyleri var olduğunu iddia ediyorlarsa, bunu detayları ile ispat etmeliler.

Fiyatlar cihaza takılan sim kart türüne göre değişiyor.

En pahalı cihazlar sim2'nin ürünleridir.

Kolay gelsin.

Serkan Bey, mutlu yıllar dilerim önerileriniz doğrultusunda clone dm 800hd se cihaz aldım, ancak kullanma kılavuzu gelmedi, basit kullanım kılavuzu ya da kullanmayla ilgili önerileri nasıl bulabilirim.
    Saygılarla...

• gulgun22 G kullanıcısına yanıt
    hayatınız da linux uydu alıcı yada hiç uydu alıcı kullanmadıysanız oldukça zor gelicektir evdekiler dreambox ayarlarını ikiderbir bozukları için ve uydunun u sundan anlamadıkları için kaç gün tv siz kalıyordu ben yokken benim onerim sadece turksat fta kullananlar dramboxu aklından bile geçirmesin(yada türevlerini) açılışı bile can sıkıyor fişten kapatılınca değmez.! kullanımı uğraştırıcı, basit bit fta chiaz alın yeter sti chipli..(dsmart ve ccam kullanmıyosanız inanın hiç gerek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ocak 2014; 13:49:42 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.