Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: furkan_02 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gulgun22

Serkan Bey; son olarak bir şey sorayım, sanal pazar dahil olmak üzere pek çok sitede aynı ürün farklı fiyatlardan satılıyor, ürün özellikleri aynı olan iki cihazdan pahalı olanda sadece ''1. Sınıf Clone'' yazıyor. Böyle bir durum gerçekten var mıdır yoksa bir pazarlama hilesi mi?
    Düşünceniz önemli, bu yüzden rahatsız ediyorum, sağlıcakla kalın, saygılar...

5 yıl öncesi Dreambox'larda bir kaç kalite düzeyi yaşandı. Yalnız bu kalite düzeyleri klon - orijinal ayrımı olmaksınız yaşandı. Zira klon - orijinal mallar çin'de fason üretildiği için bir kısım malda bu sıkıntı yaşanmıştı.

Daha sonraları belli bir kalite düzeyinin altında yapılan üretim, kloncuların ticaretini bozduğu için kaliteyi düşürmeden üretim yapmaya başladılar.

Kısaca; şimdiki cihazlarda ilan edilen 1 nci kalite klon olayı, Türkiye'ye getirip satanların pazarlama hilesinden başka birşey değildir... Eğer çeşitli kalite düzeyleri var olduğunu iddia ediyorlarsa, bunu detayları ile ispat etmeliler.

Fiyatlar cihaza takılan sim kart türüne göre değişiyor.

En pahalı cihazlar sim2'nin ürünleridir.

Kolay gelsin.

• Serkan bey yumatu sti7101 li uydu alıcımın hd ve sd kalitesi süperdi.Yalnız kumandası bozuldugu ve piyasada olmadığı için satışa cıkardım.Yerine 1 hafta önce neta 6400 aldım.sd performansı iyi ama hd kanal performansı kötü. Yumatu hd sti7101 uydu alıcısının hd ve sd performansını alabileceğim uydu alıcısı tavsiye edermisiniz?Bisskey +sd,hd kanal performansı yumatu hd 1000 kadar olsun yeter(ekonomik)

dreambox sim 2.01 sim 3 (yumatu hd1000 e yakın mı performansı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvardar77 -- 24 Aralık 2013; 11:06:04 >
  • Merhabalar
    150-200 TL seviyelerinde genelde NETA tavsiye edilmiş. Benim de bütçem bu seviyede.
    İnternette Atlanta HD Box Neo Full HD Uydu Alıcısı dikkatimi çekti.

1/Neta ile kıyaslarsak hangisi tercih edilmeli?
    2/Bütçeyi bir miktar arttırırsak başka ne tavsiye edilebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 24 Aralık 2013; 11:10:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖnceVatan

Merhabalar
    150-200 TL seviyelerinde genelde NETA tavsiye edilmiş. Benim de bütçem bu seviyede.

Bende neta var. Tabiki atlanta daha iyidir daha cok ozelligi var lakin server vs ozelliklerle ugrasmayacaksaniz neta daha uygun fiyatli bir cozum olur. En azindan ben oyle yaptim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_
    quote:

Merhabalar

Bende neta var. Tabiki atlanta daha iyidir daha cok ozelligi var lakin server vs ozelliklerle ugrasmayacaksaniz neta daha uygun fiyatli bir cozum olur. En azindan ben oyle yaptim.

Yanıt için teşekkürler. Aralarında sadece 50 TL fark var.
    Bu durumda Atlanta mı tercih edilmeli?

• quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

Serkan bey yumatu sti7101 li uydu alıcımın hd ve sd kalitesi süperdi.Yalnız kumandası bozuldugu ve piyasada olmadığı için satışa cıkardım.Yerine 1 hafta önce neta 6400 aldım.sd performansı iyi ama hd kanal performansı kötü. Yumatu hd sti7101 uydu alıcısının hd ve sd performansını alabileceğim uydu alıcısı tavsiye edermisiniz?Bisskey +sd,hd kanal performansı yumatu hd 1000 kadar olsun yeter(ekonomik)

dreambox sim 2.01 sim 3 (yumatu hd1000 e yakın mı performansı)

Dreambox 800HD cihazda Broadcom 7401 no'lu işlemci vardır.

Resolution depth ( çözünürlük derinliği ) oranında, 7101 işlemciden biraz daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Yani daha kaliteli görüntü alacaksınız.

Tek yapmanız gereken şey, Dreambox'u kurdujtan sonra, görüntü ayarlarını TV'den yapmaktır. Çünkü Dreambox'ta kullanılan enigma yazılım nedeniyle, görüntü biraz soluklaşmış gibi durmaktadır. Bir çok kullanıcı TV'den görüntü ayarı yapmayı ihmal eder. Oysa çözünürlük derinliği dreambox'ta daha iyi olduğu için sharpness(keskinlik) gibi sorun yaşanmaz. Oysa diğer işlemcili cihazlarda keskinlik düzeyi her zaman Broadcom işlemcilerin gerisindedir.

Kolay gelsin.

• Serkan bey cevabınız için sagolun.
    Bendeki yumatu hd 1000 i forumdan bir arkadasla takas yapacağım.Kumandasız da alırım dedi.Bu dreambox 800hd teki broadcom çipler klon veya orjinalde hepsinde varmı?dreambox 800 hd ile igili fazla bilgim yok paylaşım yapmadığım için. Sim2 sim3 varmış.hangisi daha iyidir.tesekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_
    quote:

Merhabalar

Yanıt için teşekkürler. Aralarında sadece 50 TL fark var.
    Bu durumda Atlanta mı tercih edilmeli?

50 lira paradir. Ben olsam kullanmayacagim bir ozellige 5 lira vermem. Karari siz vereceksiniz hocam. Ben netadan memnunum kullandigim tek ozellik biss key ozelligi ve kaliteli goruntu suan icin baska bir arayisim yok bu yuzden tercih ettim.

• @FIRAT_G_

Tabiki kullanılmayan şeye para vermek mantıklı değil. Görüntü kalitesi olarak hangisi daha üstündür?

@serkanguzel_
    Hocam sizin de yorumunuzu merak ediyorum. Siz de genelde NETA öneriyorsunuz.
    250TL'ye kadar alınacak en iyi cihaz nedir?
  • quote:

@FIRAT_G_

Tabiki kullanılmayan şeye para vermek mantıklı değil. Görüntü kalitesi olarak hangisi daha üstündür?

@serkanguzel_
    Hocam sizin de yorumunuzu merak ediyorum. Siz de genelde NETA öneriyorsunuz.
    250TL'ye kadar alınacak en iyi cihaz nedir?

250 liraya alinabilecek en iyi cihaz 2. El kolon dreambox 800 hd. Bende serkan abiden ogrendim. Adam elli kisiye yetismeye calisiyor allah razi olsun ben ne ogrendiysem onun sayesinde ogrendim. Sanada ben yardimci olayim dedim.

• kanal geçişleri ve münüyü gösteren bri videosunu bulamadım...
  • Bugun forumu soru yagmuruna tuttum. :)

Ben normal bir uydu alicisi alip digiturk taraftar paketinden sadece lig tv izlemek istiyorum diyelim mumkun mu ? Yayin hd mi normalnmi olur ve her alici uyumlu mudur ?

• Bu arada neta 6400 ve 6500 lerin üretimi bitti. İşlemci firması artık neta nın kullandığı işlemciyi üretmediği için bu modeller yeni yılda olmayacak. Neta severler için üzücü bir haber.
  • Demekki kendimi şanslı sayacağım ayın 23 de sipariş verdim 24 ünde geldi samsun'a. bu gün sitenize baktım stokta yok diyordu şaşırdım
  • HDsatış H kullanıcısına yanıt
    peki bu sene yeni modeller çıkartacak mı neta? ayrıca bu işlemci türlürleri ile çok yorum ve öneri var forumda... size şöyle bir soru sorayım şimdi anladığım kadarı ile sd yayını en iyi toparlayan işlemci sti işmeci alli ve nec gibi işlemciler sti işlemcinin gerisinde kalıyor şimdi bir hd uydu receiver için görüntü açısından hem hd hem sd olarak en iyi görüntüyü veren işlemci türü hangisidir?
  • neta 6400 veya 6500 modeli isteyen arkadaslar

ıstedıklerı kadar alabılır

http://www.sanalpazar.com/Neta-6400-Full-Hd-Sti-Islemcili-Yuzde-Yuz-Yerli-Mali__isp9715492
  • aldım zaten sizden fatih bey.bence kaliteli bir cihaz bana kalırsa.iyi alışverişti.
  • ZAZA5565 Z kullanıcısına yanıt
    bılıorum hayırlı olsun
    dıger arkadaşlara yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

peki bu sene yeni modeller çıkartacak mı neta? ayrıca bu işlemci türlürleri ile çok yorum ve öneri var forumda... size şöyle bir soru sorayım şimdi anladığım kadarı ile sd yayını en iyi toparlayan işlemci sti işmeci alli ve nec gibi işlemciler sti işlemcinin gerisinde kalıyor şimdi bir hd uydu receiver için görüntü açısından hem hd hem sd olarak en iyi görüntüyü veren işlemci türü hangisidir?

Bu konuda neta da değil ama farklı bir markada alternatif ürünler bulabileceksiniz. 2014 yılında yenilikler olacak. Neta piyasa ürünleri dediğimiz çin menşeili ürünlerle yola devam edecek gibi görünüyor. Gönül isterki yerli üretim durmasın ama tabi bu neta ile ilgili bir durum değil aslında bu cihazlarda kullanılan işlemcinin artık üretilmemeyişi ve tedarik edilemeyişindendir. Yeni işlemcilerde de biliyorsunuz omurga yeniden yapılandırılması gerekir.

• HDsatış H kullanıcısına yanıt
    Anladigim kadari ile o zaman görüntüyü en iyi veren işlemci türü yok doğrumu? Ama bazilari bazilarina kiyasla daha geride kaliyor ben bir tane daha alacaktim Kucuk televizyon için o zaman bekleyim biraz acelesi yok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.