Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Next gibi basit cihazları ve Zgemma H9 gibi "Hisilicon HI3798MV200 tabanlı" cihazları, SIRF DAHA UCUZ OLDUKLARI İÇİN önerme ısrarından vazgeçin.

Bu tür cihazlar yüksek görüntü kalitesinde değildir.
    Hocam next konusunda haklı olabilirsiniz ama ucuz olduğu için önermiyorum,kullanmadığım cihazı kimseye önermem hele hele youtube ta inceleme videolarına bakıp bakıp şu cihazın görüntü kalitesi iyi bu kötü diye de yorum yapmam ucuz bir cihaz örneğin dsmart tarafından müşterilerine verilen humax cihazların dreambox ve vu+ uhd lerden daha iyi görüntü verebiliyor,bende şuan gm-sparkta varki sd görüntü kalitesi tartışılmaz hd görüntüsü ise gayet yeterlidir spark ve zgemma hd görüntü olarak bire bir ayni hatta uzun süre mutant hd 51 ve dm-900 de kullandım görüntü olarak zgemma dan üstün değiller hatta zgemma h9 twin 4 çekirdekli olduğu için kodi gibi uygulamalarda daha rahat çalışıyor.Bence resim kalitesi yeterli..

[simage]
    [/simage]

• 4K alıcı olduğu için, minimum 65 inç ekranda test edilmesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: STRONG1

Hocam next konusunda haklı olabilirsiniz ama ucuz olduğu için önermiyorum,kullanmadığım cihazı kimseye önermem hele hele youtube ta inceleme videolarına bakıp bakıp şu cihazın görüntü kalitesi iyi bu kötü diye de yorum yapmam ucuz bir cihaz örneğin dsmart tarafından müşterilerine verilen humax cihazların dreambox ve vu+ uhd lerden daha iyi görüntü verebiliyor,bende şuan gm-sparkta varki sd görüntü kalitesi tartışılmaz hd görüntüsü ise gayet yeterlidir spark ve zgemma hd görüntü olarak bire bir ayni hatta uzun süre mutant hd 51 ve dm-900 de kullandım görüntü olarak zgemma dan üstün değiller hatta zgemma h9 twin 4 çekirdekli olduğu için kodi gibi uygulamalarda daha rahat çalışıyor.Bence resim kalitesi yeterli..

[simage]
    [/simage]

Alıntıları Göster
    Buzamana kadar okuduğum kadarıyla hep broadcom lu cihazların hisilicon lu cihazlardan daha iyi görüntü kalitesine sahip olduklarını biliyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noksanılmaz

Buzamana kadar okuduğum kadarıyla hep broadcom lu cihazların hisilicon lu cihazlardan daha iyi görüntü kalitesine sahip olduklarını biliyordum.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 15:5:7 >
  • Herkese merhabalar,
    Evde eski bir plazma televizyonum var. (akıllı tv değil, çözünürlüğü de 1366x768)
    Bir uydu cihazı almak istiyorum. Bütçem 500-1000 TL arası
    internet bağlantısı ile tv izleyebileceğim, linux işletim sistemi olan, ilerde yeni tv aldığımda da kullanabileceğim hangi uydu cihazının tavsiye edersiniz?

Birde uydu işlerinden hiç anlamıyorum, özellikle yabancı uydulardaki her türlü belgesel kanallarını nasıl izleyebilirim? iptv denilen şey şart mı? yeni alacağım uydu ile bunları internet üzerinden izleyemez miyim?
  • Tavsiyem Zgemma H7S.Yurtiçi satışı yok.
    Fiyat/performans cihazı.Broadcom işlemcili ve 4 imaj tek flasha yüklenebiliyor.
    Görüntü kalitesi,hızı,IPTV yeteneği gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musab

Herkese merhabalar,
    Evde eski bir plazma televizyonum var. (akıllı tv değil, çözünürlüğü de 1366x768)
    internet bağlantısı ile tv izleyebileceğim, linux işletim sistemi olan, ilerde yeni tv aldığımda da kullanabileceğim hangi uydu cihazının tavsiye edersiniz?

Birde uydu işlerinden hiç anlamıyorum, özellikle yabancı uydulardaki her türlü belgesel kanallarını nasıl izleyebilirim? iptv denilen şey şart mı? yeni alacağım uydu ile bunları internet üzerinden izleyemez miyim?
    Uydu alıcıları bilmem de, sakın bu plazmanı, yok led yok 4k uğruna terketme.İyi bak ona.
  • quote:

Herkese merhabalar,

illa uydu cihazi ise next 2000hd ile ekonomik olarak youtube veya ip tv ile devam edebilirsin kendi icindede free ip tv var.

• ardegon A kullanıcısına yanıt
    Uydu cihazı dışında önerin var mı?

• quote:

Herkese merhabalar,

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 15:6:43 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Yan odam da ki (monitör ebadında ki)TV um için;

Youtube özelliği iyi çalışan, uydu alıcısı güzel(4K şart değil, full hd yeterli) 1000 TL altı cihaz arıyorum.

Çocuklu aile olduğumuz için youtube un iyi çalışması şart, hatta telefondan akıllı tv ye youtube videosu gönderme gibi video atanı varsa çok iyi olur.

Next 2000 HD Internet Machina tavsiye eder misiniz? Başka cihaz önerilerinize de açığım.
  • daywalker41 D kullanıcısına yanıt
    O zaman box alacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: daywalker41

Arkadaşlar merhaba,

Yan odam da ki (monitör ebadında ki)TV um için;

Youtube özelliği iyi çalışan, uydu alıcısı güzel(4K şart değil, full hd yeterli) 1000 TL altı cihaz arıyorum.

Çocuklu aile olduğumuz için youtube un iyi çalışması şart, hatta telefondan akıllı tv ye youtube videosu gönderme gibi video atanı varsa çok iyi olur.

Next 2000 HD Internet Machina tavsiye eder misiniz? Başka cihaz önerilerinize de açığım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 15:7:28 >
  • Merhaba;

Apartmanımızda merkezi sistem uydu kullanılıyor.2 adet çanak var. Her daireye 1 adet kablo geliyor. Evimde philips marka 49pus6501 model kendinden uydu alıcılı tv var.

uydu kanallarını arattığımda; hd kanallar ve yabancı kanallar çıktı. Ancak kanalların bazılarında sinyal yok yada donmalar yaşadım. Philips servisi ile görüştüğümde bizim yapabileceğimiz bir durum yok. Sinyal kaliteniz düşük olabilir dendi.

Bana receiver alırsanız sinyal kalitesi tv'ye göre daha iyi olur, sorunu çözebilirsiniz dediler.

Bu durumda ekonomik olarak çok pahalı olmayan ve hd kanalları vs. izleyebileceğim receiver tavsiyenizi alabilir miyim?

NOT: Şu zamana kadar IPTV kullanıyordum. Hem internet hızındaki düşüşler, hemde süresinin dolmasına yakın merkezi sistemi kullanmaya karar verdim. Bu sebeple, hem de cihazımın android olamsı sebebiyle; bana tavsiye edeceğiniz cihazda ip tv vs. ek özelliklere pek ihtiyacım yok.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

• BELIEF kullanıcısına yanıt
    Uydu yayınını sinyal olarak iyi alan cihazlar(kullandıklarım)
    -Vu Uno(Bu tür cihazlar İçin arabanı satman gerekiyor,değer mi?değmez)
    -Next 2000,NeXT 2053(her ikisinde de sinyal alımı iyi)
    -Goldmaster 1090(Sti işlemci)
    -Dreambox master(şu an kullanıyorum)
    ...fakat şunu söyleyeyim tüm sitelerde uydu çanak-lnb-kablo sorunlarını artık kimse tınlamıyor?Hepsi de iptal olmak üzere.Çünkü 16 dairenin 14’ünde digitürk,dsmart,Türkcell tv plus gibi abonelikler var,bütçesi en kötü ailenin Tivibu’su var...Bizim sitede koskoca Astra çanağı hotbird çanağı iptal oldu...(Kablolar 12 yıllık ve hepsi çürüdü) yönetime karar aldırmak çok zor.Yani hepimiz iptv uydurmasına mecbur kalacağız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fikretkurt F kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle cevabın için teşekkürler. Ip tv olayına katılıyorum. Aslında ekonomik olarak bence en iyisi hatta. Anca şu pandemim olayına bizim apartmanda internet ağladığı için geçici olarak bu uydu işine yöneldim. Belki ileriye doğru televizyonum adroid olduğu için tekrar ip tv kullanabilirim.

Bana tavsiye ettiğin next 2000 ve next 2053 cihazlara baktım. İkisinde de ısınma sorunları olduğu çokça yazılmış. 2023 diye bir model çıkmış. Bir bilgin var mıdır?

Bir de bana sadece uydu alıcı olsa yeter. Youtube vs zaten tv de bu özellikler olduğu için kullanacağımı sanmıyorum.

Goldmaster 1090 modeli ile ilgili bilgi bulamadım doğrusu. 1080 ve viktor gibi modelleri var.

son olarak dreambox master dediğin cihaz ile ilgili link vs isteyebilir miyim?

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Mesajınızın alnı olsa da öpsem ellerinize sağlk Hakikaten 4*4 lük adamlardı bilemedik

Size ben aynı konuda başka bir şey danışsam hocam

Şuna 65xf9005 im var zgemma Combo almıştım

Yüksek kaliteli Türkiye de alabileceğim yada yurt dışı aliaexpress vs getirtebileceğim bicihaz

Görüntü kaliteli olsun kanal geçişleri hızlı ve tabii IPTV:))

Yada zgemma yeterli midir
  • Yüksek görüntü kalitesi olan cihazlar.
    Hiremco.
    Novacom S11 Plus.
    Arnix.
    Next.
    Dreamstar Master.
    Korax.
    Yumatu.
    Goldmaster.
    Bunların hepsi dünyada yer edinmiş markalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BELIEF

Hocam öncelikle cevabın için teşekkürler. Ip tv olayına katılıyorum. Aslında ekonomik olarak bence en iyisi hatta. Anca şu pandemim olayına bizim apartmanda internet ağladığı için geçici olarak bu uydu işine yöneldim. Belki ileriye doğru televizyonum adroid olduğu için tekrar ip tv kullanabilirim.

Bana tavsiye ettiğin next 2000 ve next 2053 cihazlara baktım. İkisinde de ısınma sorunları olduğu çokça yazılmış. 2023 diye bir model çıkmış. Bir bilgin var mıdır?

Bir de bana sadece uydu alıcı olsa yeter. Youtube vs zaten tv de bu özellikler olduğu için kullanacağımı sanmıyorum.

Goldmaster 1090 modeli ile ilgili bilgi bulamadım doğrusu. 1080 ve viktor gibi modelleri var.

son olarak dreambox master dediğin cihaz ile ilgili link vs isteyebilir miyim?
    Dreamstar master uydu cihazı Hisilicon işlemci(Spybox cihazlarındaki işlemci)
    Fakat korkulan şu;Dreamstar master desteği kesebilir??? diye çekinceler var.
    Next cihazlar evet ısınma oluyor,USB bellek taktığınız zaman ateş gibi oluyor USB'ler.Bazen de
    USB'ler bile okunamaz oluyor(Format ile kurtarabilirsek iyi)ama
    ısınsa dahi ipTV kullanılmayacaksa ısınma sorun olur mu?
    Next cihazlarda ipTV ve youtube çok kötü...Sadece uydu alıcı olarak düşünmelisiniz.
    Goldmaster 1090 kullandığım cihaz ama 1080 de aynı işlemci olması lazım.
    1090 çift tuner vs.vs...özelliği olan cihaz.
    Goldmaster zaten uydu işini bıraktı çanak-çömlek satmaya başladı destek falan unutun.
    Next'de başka alanlara yöneldi sanki...Yazılıma önem vermiyor??? diyenler var.

• 500-600 arasında uydu alıcısı tavsiye’ye ihtiyacım var

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.