Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: capoero , capoero Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam modül girişi ne oluyor tam olarak? Pek bilgim yok bu konularda
  • Dijitürk kullanıyorum ayda 21.tl ye kapatıp bir uydu alıcı almak istiyorum farklı uydudaki kanalları izlemek için ama kararsızım çok dijitürkü kapatsam mı kapatmasım mı diye.
  • bu goldmaster homelarda titreme sorunu olduğunu okumuştum forumda belli bir süre sonra herkesde aynı sorun oluyormuş
  • 75 tl ye falan geldi
  • Merhabalar.

Sorularım başta @serkanguzel_ ve bilgi sahibi diğer arkadaşlara. cevaplarsanız sevinirim.

Media marktta gittim sony xe95 55 inc bir 4k tv aldım. fiyatı 6 binlira. mağaza müdürüne türksat kullanıyorum sadece. kullanacağım uydu cihazını görüntü kalitesini etkiler mi ? diye sorduğumda da 'etkilemez' önemli olan sinyal almaktır dedi. bu konuda bazı sorularım var.

1) başlangıç seviyesi uydu cihazları (tivibu cihazı, tv nin içindeki kendi uydusu) ile vu,derambox gibi ileri seviye uydu cihazları arasında türksat ulusal kanalların gösterimi ile ilgili bir kalite farkı var mıdır ? var ise nasıl bir teknoloji devreye giriyor.

2)sony xe90 tv min içinde kendi 4k uydu cihazı var. bu uydu cihazı da görüntü kalitesi olarak başlangıç seviyesi midir ?

3) uydu cihazının eğer 4k tv kullanmayacaksak h.265 veya h.264 olmasının şu an hd kanallar açısından görüntü kalitesi açısından bir önemi varmıdır ?

4) Ülkemizde 4k tv yayına türksatta sadece trt 4k var. bu açıdan baktığımızda şu anki turksat yayınları için üst düzey bir 4k uydu cihazı almaya gerek var mı ?

5) hd kanalların gösterimi açısından ; üst düzey 4k bir uydu alıcısı ile üst düzey hd uydu alıcısı arasında görüntü kalitesi farkı var mııdır ?

6) bana hız ve görüntü kalitesi olarak hangi uydu cihazını veya cihazlarını tavsiye edersiniz. iptv kullanımını 2. planda düşünmekteyim. modül kullanmayı düşünüyorum.

teşekkür ederim iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hozarlak

Merhabalar.

Sorularım başta @serkanguzel_ ve bilgi sahibi diğer arkadaşlara. cevaplarsanız sevinirim.

Media marktta gittim sony xe95 55 inc bir 4k tv aldım. fiyatı 6 binlira. mağaza müdürüne türksat kullanıyorum sadece. kullanacağım uydu cihazını görüntü kalitesini etkiler mi ? diye sorduğumda da 'etkilemez' önemli olan sinyal almaktır dedi. bu konuda bazı sorularım var.

1) başlangıç seviyesi uydu cihazları (tivibu cihazı, tv nin içindeki kendi uydusu) ile vu,derambox gibi ileri seviye uydu cihazları arasında türksat ulusal kanalların gösterimi ile ilgili bir kalite farkı var mıdır ? var ise nasıl bir teknoloji devreye giriyor.

2)sony xe90 tv min içinde kendi 4k uydu cihazı var. bu uydu cihazı da görüntü kalitesi olarak başlangıç seviyesi midir ?

3) uydu cihazının eğer 4k tv kullanmayacaksak h.265 veya h.264 olmasının şu an hd kanallar açısından görüntü kalitesi açısından bir önemi varmıdır ?

4) Ülkemizde 4k tv yayına türksatta sadece trt 4k var. bu açıdan baktığımızda şu anki turksat yayınları için üst düzey bir 4k uydu cihazı almaya gerek var mı ?

5) hd kanalların gösterimi açısından ; üst düzey 4k bir uydu alıcısı ile üst düzey hd uydu alıcısı arasında görüntü kalitesi farkı var mııdır ?

6) bana hız ve görüntü kalitesi olarak hangi uydu cihazını veya cihazlarını tavsiye edersiniz. iptv kullanımını 2. planda düşünmekteyim. modül kullanmayı düşünüyorum.

Uydu cihazında işlemci de var. Yani görüntü uydu cihazının içinde işleniyor. Dolayısıyla uydu cihazının kalitesi önemlidir. Uydu cihazında işlemci olmasaydı, cihazın tanımı tuner olur idi. Tuner sinyal alan parçadır. Uydu cihazında tuner'de bulunur. Uydu cihazında tuner sinyali alır ve cihaz içindeki işlemcide işleyerek, uydu cihazının HDMI portu üzerinden TV'ye iletir. Mağaza müdürüne bi zahmet söyle bunu...

1. Var. İşlemcinin telnolojisi devereye giriyor. Pahalı işlemciler iyi scaling yapar. İyi kalitede video üretir.

2. TV'nin içinde uydu cihazı olmaz. Tuner olur. bahse konu tv'nin içinde DVB-S2 tuner var. Tuner yakaladığı sinyali tv'nin işlemcisine gönderir. TV'nin işlemcisi tuner'den gelen sinyali işleyip ekrana yansıtır. Markalı tv'lerin hepsinde kaliteli işlemciler bulunur. Dolayısı ile dahili tuner'li TV'lerden de iyi kalitede görüntü alınır.

3. H.265 lehine görüntü de kalite farkı vardır da... H.264 - H.265 konusu epeyce derin bir mevzudur. Burada anlatmak uzun sürer. Uydu cihazı alacaksanız, H.265 destekli olanını almalısınız. İleride H.265 codec'li yayınlar başlayınca, cihaz değiştirmek zorunda kalmazsınız.

4. Şimdilik 4K uydu cihazı almaya gerek yoktur. HD olup ta, H.265 destekli uydu cihazı şimdilik yeterli gelir.

5. Bu cihazda kullanılan işlemcinin marka modeline göre değişir. Broadcom marka işlemcilerin ürettiği görüntü kalitesi, A kalitedir.

6. Dreambox 520HD, Dreambox 525HD modelleri H.265 destekli olup, Broadcom işlemcilidir.

• Serkan bey çok teşekkür ettim.
  • merhaba arkadaşlar lcd tvimde smart özelliği yok youtube stabil izleyebileceğim görüntü kalitesi ve wifi çekimi iyi belki ilerde iptv kullanabileceğim bir uydu alıcı tavsiye edermisiniz?
    bir android boxmu uydu alıcımı hangisi daha kullanışlı?
  • "youtube stabil izleyebileceğim görüntü kalitesi ve wifi çekimi iyi .." Media Player olarak Zidoo X9S tasiye derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sddk_19

merhaba arkadaşlar lcd tvimde smart özelliği yok youtube stabil izleyebileceğim görüntü kalitesi ve wifi çekimi iyi belki ilerde iptv kullanabileceğim bir uydu alıcı tavsiye edermisiniz?

Android TVBOX bir müddet sonra sana saçını başını yoldurur .Engeç Bir yıl sonra en azından youtube girerken Google reklamları ile boğulursun .
    IPTV HD görüntü kalitesi çok zaman SD kadar dahi yoktur .

Eğer internet özelliği için alacaksan kesinlikle Windows TVBOX almalısın .

Uydu alıcısı düşünüyorsan Kasalı Uydu Alıcısı . 50 TL den başlayan fiyatlarla Uydu alıcısı bulunabiliyor .

İkisi bir arada olmuyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruegerfred

quote:

Orijinalden alıntı: sddk_19

merhaba arkadaşlar lcd tvimde smart özelliği yok youtube stabil izleyebileceğim görüntü kalitesi ve wifi çekimi iyi belki ilerde iptv kullanabileceğim bir uydu alıcı tavsiye edermisiniz?

Android TVBOX bir müddet sonra sana saçını başını yoldurur .Engeç Bir yıl sonra en azından youtube girerken Google reklamları ile boğulursun .
    IPTV HD görüntü kalitesi çok zaman SD kadar dahi yoktur .

Eğer internet özelliği için alacaksan kesinlikle Windows TVBOX almalısın .

Uydu alıcısı düşünüyorsan Kasalı Uydu Alıcısı . 50 TL den başlayan fiyatlarla Uydu alıcısı bulunabiliyor .

İkisi bir arada olmuyor .

cevap için teşekkürler.hiremco turbo ip tv var.onu tavsiye edermisiniz?yada 300 lira civarı başka ne tavsiye edebilirsiniz?

• sddk_19 kullanıcısına yanıt
    Bu topik yüksek kaliteli uydu alıcısı tavsiyeleri . rahatsızlık verdi isek özür dileriz .

TV nin uydu alıcısı idare ediyor ve bütçe sınırlı ise internet olmaz ise olmazınız ise .
    Android TVBOX alır kör topal idare edersiniz .30$ başlayan fiyatlarla Aliexpressde bulunuyor .
    50$-60$ kalite bir şey alabilirsin .

Uydu alıcısı ve TVBOX bir arada olmuyor . Bahsettiğin Cihaz mini Yazın ısınıp şişebilir .
    Bir veya sene sonra destek kesilir . karaca ahmet mezarlığına
  • Arkadaşın biri zidoo x9s tavsiye ederim demiş arkadaşlar düşünen varsa sahibinden de ilanım vardır elimde bir tane var bugün geldi çinde ki tatili beklemek istemiyorum diyen varsa yardımcı olurum ama fazla birşey beklemeyin bir tane cihaz çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Merhabalar.

Uydu cihazında işlemci de var. Yani görüntü uydu cihazının içinde işleniyor. Dolayısıyla uydu cihazının kalitesi önemlidir. Uydu cihazında işlemci olmasaydı, cihazın tanımı tuner olur idi. Tuner sinyal alan parçadır. Uydu cihazında tuner'de bulunur. Uydu cihazında tuner sinyali alır ve cihaz içindeki işlemcide işleyerek, uydu cihazının HDMI portu üzerinden TV'ye iletir. Mağaza müdürüne bi zahmet söyle bunu...

1. Var. İşlemcinin telnolojisi devereye giriyor. Pahalı işlemciler iyi scaling yapar. İyi kalitede video üretir.

2. TV'nin içinde uydu cihazı olmaz. Tuner olur. bahse konu tv'nin içinde DVB-S2 tuner var. Tuner yakaladığı sinyali tv'nin işlemcisine gönderir. TV'nin işlemcisi tuner'den gelen sinyali işleyip ekrana yansıtır. Markalı tv'lerin hepsinde kaliteli işlemciler bulunur. Dolayısı ile dahili tuner'li TV'lerden de iyi kalitede görüntü alınır.

3. H.265 lehine görüntü de kalite farkı vardır da... H.264 - H.265 konusu epeyce derin bir mevzudur. Burada anlatmak uzun sürer. Uydu cihazı alacaksanız, H.265 destekli olanını almalısınız. İleride H.265 codec'li yayınlar başlayınca, cihaz değiştirmek zorunda kalmazsınız.

4. Şimdilik 4K uydu cihazı almaya gerek yoktur. HD olup ta, H.265 destekli uydu cihazı şimdilik yeterli gelir.

5. Bu cihazda kullanılan işlemcinin marka modeline göre değişir. Broadcom marka işlemcilerin ürettiği görüntü kalitesi, A kalitedir.

6. Dreambox 520HD, Dreambox 525HD modelleri H.265 destekli olup, Broadcom işlemcilidir.

Serkan bey bu cevaplarınıza istinaden son bir sorum olacak.

Ulusal hd kanalların görüntü kalitesi açısından ; sony xe90'ın içindeki kendi uydu alıcısını mı tercih etmeliyim, yoksa dreambox 525HD uydu alıcısını mı tercih etmeliyim? Şu an ben tv nin kendi uydu alıcısından yayınları izliyorum. dreambox 525HD e geçtiğimde yayın-görüntü kalitem artacak mı ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Merhabalar.

Serkan bey bu cevaplarınıza istinaden son bir sorum olacak.

Ulusal hd kanalların görüntü kalitesi açısından ; sony xe90'ın içindeki kendi uydu alıcısını mı tercih etmeliyim, yoksa dreambox 525HD uydu alıcısını mı tercih etmeliyim? Şu an ben tv nin kendi uydu alıcısından yayınları izliyorum. dreambox 525HD e geçtiğimde yayın-görüntü kalitem artacak mı ?

Aynı olacak...

Uydu cihazı alınca, tv'nin görüntü ayarlarından ayar yapmayı unutmayın. Çünkü tv'nin görüntü ayarları ile uydu cihazın görüntü ayarları farklı olur, genellikle...

Yani uydu cihazı bağlayınca, Parlaklık, ton, keskinlik, doygunluk vs ayarları TV'den yeniden yapmalısın.

• Arkadaşlar evde boşta duran pc monitörüm vardı tv yapmaya karar verdım açaba nasıl bir uydu alıcısı almam lazım Öner’iniz var mı sımdıden tskr ederım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebuzer11258.

Arkadaşlar evde boşta duran pc monitörüm vardı tv yapmaya karar verdım açaba nasıl bir uydu alıcısı almam lazım Öner’iniz var mı sımdıden tskr ederım.

Monitörün özelliğine ve giriş portlarına uygun cihaz( lar ) almak gerekir.

Şurada bir arkadaşın sorusunu yanıtlamıştım. Verdiğim bilgiler belki sizin monitöre de uyar ;
    https://forum.donanimhaber.com/monitoru-tv-olarak-kullanabilir-miyim--131440600#131440600

Sorunuz olursa, link verdiğim yerden sorunuz.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Vay serkan hocam hoş gelmişsin.Uydu bölümü bayağı boş kalmıştı yokluğunda.

Ben de yeni nesil cihaz araştırıyordum. Almanyadan birine sipariş vereceğim.
    DM920 ya da Vu+ bir de octagon diye bir cihaz var epey konuşuluyor işlemcisi,SX tuneri vs.
    Tunerin FBC olması da kayır bakımından önemli.
    Aşağıda özelliklerine ve parasına göre 3 cihaz tespit ettim.
    Belirtilen fiyatlardan ayrıca KDV düşülecek.
    Gerçi sipariş vermeme daha biraz var ama şimdiden görüşünü rica edeyim.

https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/dreambox/3907/dreambox-dm920-uhd-4k-1x-triple-multistream-s2x-tuner-e2-linux-pvr-receiver?dl=29538

https://www.egesat.de/vu--uno-4k-se-1xdvb-c-fbc-linux-receiver.html?from=exorbyte

https://www.egesat.de/octagon-octagon-sf4008-triple-4k-2x-dvb-s2x-e2-linux-uhd-receiver-ohne-hdd.html?from=exorbyte

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Vay serkan hocam hoş gelmişsin.Uydu bölümü bayağı boş kalmıştı yokluğunda.

Ben de yeni nesil cihaz araştırıyordum. Almanyadan birine sipariş vereceğim.
    DM920 ya da Vu+ bir de octagon diye bir cihaz var epey konuşuluyor işlemcisi,SX tuneri vs.
    Tunerin FBC olması da kayır bakımından önemli.
    Aşağıda özelliklerine ve parasına göre 3 cihaz tespit ettim.
    Belirtilen fiyatlardan ayrıca KDV düşülecek.
    Gerçi sipariş vermeme daha biraz var ama şimdiden görüşünü rica edeyim.

https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/dreambox/3907/dreambox-dm920-uhd-4k-1x-triple-multistream-s2x-tuner-e2-linux-pvr-receiver?dl=29538

https://www.egesat.de/vu--uno-4k-se-1xdvb-c-fbc-linux-receiver.html?from=exorbyte

https://www.egesat.de/octagon-octagon-sf4008-triple-4k-2x-dvb-s2x-e2-linux-uhd-receiver-ohne-hdd.html?from=exorbyte

Şu konu başlığındaki yazdığım mesajlarımı acele etmeden okursan, alacağın cihazı da belirlemiş olursun ;
    https://forum.donanimhaber.com/yerel-ag-uzerinden-yayin-yapan-uydu-alici--130487132#130487132

• Serkan hocam seni yakalamışken sorayım formüller f4 için yorumun nedir iş yapar mı fiyat olarak uygun gibi duruyor
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.