Şimdi Ara

Yüksek FPS Olduğu Halde Kasma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, benim problemim sistemim çok kötü olmadığı halde oyunlarda kasma sorunu yaşıyorum. Ben bilgisayarımı yeni topladığımdan beri bu sorun var.

Ekran kartım 4 kez sıfırı ile değişti, ana kart değişti, işlemci değişti, SSD değişti. Ama yine de bütün oyunlarda yüksek FPS alsam bile kasma sorunu yaşıyorum.

Mesela CS:GO oyununu ben her şey düşük ayarlarda ve düşük çözünürlükte oynuyorum 300-500 FPS alıyorum ama yinede oyunum akıcı değil Nvidia ayarlarının hepsini ayarlıyorum Vsync falan her şey kapalı ama yine de kasıyor oyunum bunun sebebi ne olabilir?

Ram veya güç kaynağında problem olabilir mi? Bir tek onlar değişmedi.

Sistem Özelliklerim

Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
    MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
    ASUS Z170-P D3 Intel Z170 Soket 1151 DDR3 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
    KINGSTON 16GB (2x8GB) HYPERX BEAST DDR3 1600MHz
    SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA 3.0 SSD
    COOLER MASTER HYPER TX3I EVO İŞLEMCİ SOĞUTUCU
    XIGMATEK CCM-38BBW-E71 TALON VECTOR 750W

• Ram stuttering yapabilir psu da stuttering yasiyorsun muhtemelen monitorun 144 hz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aldıgın anakarta 4790k işlemci takamazsın işlemcin büyük ihtimal ya 6700k dır yada 7700k

birde bios güncellemesi dene
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Soket 1150 yazdığı işlemci doğru.
  • Monitöründe sıkıntı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum m-stut sorunun var. Frametime yükselmesiyle oluşan bir sorun. Canavar gibi fps alırsın ama frametime (monitörün kareleri işleme zamanı) artarsa kareler yavaş işlenir, atlamalar ve takılmalar meydana gelir.

Farklı bi ekranda denemeyi deneyin sorun yazılımsal da olabilir ekran kartı sürücünü değiştirebilirsin ve v-bios güncelleyebilirsin.

Genelde bu tür sorunlar ekran kartı ile monitörün anlaşamaması nedediyle ortaya çıkıyor fakat üsteki cümlede belirttiğim gibi yazılımsal da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 30 Mart 2018; 15:27:25 >
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    dalgamı geçiyorsun anakart 1151 pin işlemci 1150
    ASUS Z170-P D3 Intel Z170 Soket 1151 DDR3 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Intel Core i7 4790K Soket 1150
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Pardon 1150 görmüşüm haklsıın
  • İşlemci çekirdek sıcaklıklarını da kontrol et oyun içinde.
  • Merhaba, Bende oyunlarda aynı sizin gibi hissediyordum. Bu videodaki( https://www.youtube.com/watch?v=ZGrYmbnOsJk ) ayarları yaptım. Tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.