Şimdi Ara

Yüklü bellek 8 gb kullanılabilir bellek 3gb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 8.1 kullanıyorum anakartımın modeli MSI 970a-g43.Ramlar Gskıll 4x4 lük dual kit.Günler öncesine kadar hiçbir sorun yokken birden ram kullanımı saçmaladı.

Denediklerim;
    -Ramların yerlerini değiştirdim.
    -Mavi slottan siyah slotlara taşıdım.
    -Ramlar de arıza olabilir diye tek tek denedim,sorun çıkarmadan çalıştılar yani sorun yok.Tek tek taktığımda 4GB olarak görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 17 Ağustos 2016; 16:17:06 >

• Aynı durum daha yeni başıma geldi win10 güncellemesinden sonra,ramlerin yerini değiştirdim çözüldü.
    Birde şunu dene msconfig yaz çalıştıra önyükleme-gelişmiş ten bellek miktarında tik varsa kaldır,yoksa tik at,sonra tekrar tersini denersin olmadı.
    Biride format attıktan sonra düzeldi demiş.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Daha birkaç gün önce bende güncelleme yaptım windowsta sonra böyle oldu sanırım aynı güncelleme bu sorunu yapan
    O dediğin yere baktım tik yoktu.Geriye son çare format atmak kalıyor sanırım.Eğer güncellemelerdense bu sefer kapatacam hiçbir zaman güncelleme yaptırmam.
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    Windows kurulurken ön yükleme birimine yazıyor bu bilgileri sonra her ne halt oluyorsa (32 bitlik işletim sistemi olan 2 ci bir hdd takılması vs vs ) orası bozuluyor Yani temiz bir format atmak sorununa çözüm olabilir.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    İki tane HDD kullanıyorum(32 bitlik sistemde hiç kullanmadım bu diskleri),yani sadece windowsun olduğu HDD'ye format atmam yine bu sorunu çözmicek mi diğerini depo olarak kullanıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 17 Ağustos 2016; 16:30:17 >
    Valla olabilir,dünde bir update geldi kendi kendine yükledi,bugün pcde garip şeyler olmaya başladı virüs girmiş gibi tarayıcılar bozuldu,tıklayınca görüntüde sekmeler görünmemeye,kendi kendine basmaya başladı vs,baktımda son güncelleme hatalıymış meğersem winverden sürüme baktım 51 olmuş sonu,denemeden niye verirlerse artık,gerçi yeniden başlattım 2-3 sefer şu an bunları yazacak duruma geldi pc.

Windows 7'yi çok arayacağız bu gidişle.
    Hayır çift hdd ile alakası yok panik olma dostum ben o önyükleme kaydının nasıl bozulduğuna sadece örnek gösterdim. Büyük ihtimalle güncelleme de önyükleme kaydını bozmuş olabilir.
  • XMP ayarını biostan kontrol edin kapalı ise açın.

Böyle bişey denedim düzeldi ne alakası var ama bilmiyorum.Bu zamana kadar kapalıyken sorun yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 17 Ağustos 2016; 17:00:12 >
    Xmp yi açık tutmak lazım rami tam değerinde kullanabilmek için Bios değişikliği yapınca önyükleme de düzelmiştir
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Öğrendiğim iyi oldu onu,şimdi denemek için yine ramları eski slotlarına aldım sorun yok düzeldi demek ondanmış.
  • Sorunun çözümünü hala bulamadım. Hiçbir şey yokken bi anda ram miktarı değişti. Windows 7 yükledim aynı windows10 (redstone) yükledim yine aynı. Ramlerin yerlerini değiştirdim yine aynı.
  • Şuna bi el atacak yok mu? Bios güncellemesini de yaptım. Biosta ram 4gb gözüküyor ama bilgisayarımda 8gb (kullanılabilir 3.92gb) yazmakta
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Ramları taktığın slotları değiştir.
    Tek tek takıp açmayı dene.(Hangisinin sorunlu olduğunu bulursun)
    Bios'a gir o.c. ayarlarından XMP'yi enable yap kaydet çık.(bende işe yaradı) Ramlar takılıyken yap ikiside.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.