Şimdi Ara

yükleniyor... ve sürdürülüyor... mesajları hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazım lumia 630 ve uygulama açarken yada değiştirirken bu mesajları karşılaşıyorum ve biraz bekletiyor. sizce bu donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben yazılımsal olarak düşünüyorum çünkü 1-2 gb li lumialarda da bu sorun çıkıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük Amiral

ben yazılımsal olarak düşünüyorum çünkü 1-2 gb li lumialarda da bu sorun çıkıyor

evet bence de yazılımsal. umarım windows 10'da bu sorunu düzeltirler. Yoksa wp ile android'in ne farkı olur?

• Hocam ben benim telefon 512 ramli olduğu için yapıyor sanıyordum eğer 2 gb ramde bile yapıyorsa Microsoft bir daha düştü gözümden

• Bende 520 vardi. Ben surduruluyor sikintisiyla fazla karsilasmadim. ama karsilasinca da fena oluyordum bir cikiyor pir cikiyor. en basit bir uygulamadan bile cikmak istiyorum ortaya basiyorum hoop surduruluyor yazissi. 5 10 saniye bekliyorum gitmiyor deli ediyordu adami

bu kadar dandik bir sistem olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: StipMG

Hocam ben benim telefon 512 ramli olduğu için yapıyor sanıyordum eğer 2 gb ramde bile yapıyorsa Microsoft bir daha düştü gözümden

Biran önce düzeltmeleri lazım milleti soğutuyorlar telefondan önceden çok güzeldi sorun yoktu

• donanımla alakası yok, uygulamaların tamamı 8.1 için optimize edilmediğinden çıkıyor o yazı (whatsappta bile oluyor bende)

resimde sağ tarafta yes yazan uygulamaları deneyin hiçbirinde bu yazılar çıkmıyor

yükleniyor... ve sürdürülüyor...  mesajları hakkında
  • Windows 10 o konuda çok iyi. Daha preweiev olmasına rağmen 8.1 deki kadar çıkmıyorlar. Tam surumde iyice bu illetten kurtuluruz. (512 mb RAM de bile)

• colaker kullanıcısına yanıt
    Sorunun kaynağı belli oldu demek.

Bilgi için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • colaker kullanıcısına yanıt
    Ana ekrama donerkende cikiyordu bu. Ana ekrani da mi optimize etmemisler

• Genellikle 512 mb ram li telefonlarda görünen bir durum. Zannederim bunun nedeni rami,n dolması sonucu arkaplanda açık olan uygulama ve sekmeleri tekrar yüklemeye çalışması sonucu. 512 mb ramli cihazlarda bunu hoş karşılamanız gerekir. Çok sayıda internet sekmesi veya uygulama açınca oluyordu bende. Aynı çokluktaki bir senaryoda 1 gb ramli cihazlarda da yapabilir. Adı üstünde ekonomik telefon. Bu durum ios sistemlerde de var. ha orda sürdürülüyor yazmıyor ama mesela internet sekmesini veya açık olan programı tekrar yüklüyor. Bekliyorsunuz o anda. sıkıntı yok. Kafaya takma. donanımsal bir durum değil. aslında donanımsal da, yani arıza değil. ramin yetmediği durumlarda oluyor bu. Ve windows phone ram kullanımının en az olduğu iki sistemden biri. windows 10 ile belki biraz düzelebilir ama buna yapacak bir şey yok.
  • Bence de tamamen yazılımsal bir sorun..Benim L930 da bile sürdürülüyor yazısı ve programlardan atmalar mevcut..Eğer 2 gb ram de yetmiyorsa androidden ne farkı kaldı..Bu durumda stabiliteden söz edemiyorum..İnşallah wp10 bu sorunları aşarak gelir..

• abdullaharif kullanıcısına yanıt
    Sadece hava durumuna bakarken de oluyor. Üstelik arka planda bir iki uygulama çalışırken.

• Ya hadi 3.parti uygulama daha optimize etmemiştir. E Microsoft kendi uygulamalarını optimize et bare mübarek

• ben lumia 830 ve 630 kullanıyorum aynı anda cebimde taşıyorum. Bu durumlar genellikle 630 da oluyor. 830 da ise gördüğümü hatırlamıyorum. Bu tecrübeme dayanarak söylemiştim. Ama dediğim gibi emin değilim. belkide 512 mb ramli cihazlara facebook whatsapp vb push bildirimi veren ramde yer tutan uygulamalar kurulduktan sonra ram ciddi anlamda doluyordur diye düşünüyorum. Genelde arkada uygulama açık bırakmam bu yüzden. ama dediğim gibi lumia 830 da bu tarz şeylere denk gelmedim veya hatırlamıyorum. Zira 830 u ana telefon olarak çok aktif kullanıyorum. bütün hesaplar kurulu falan. bir başkası 830 da da oluyor dese bir şey diyemem. belki de bazı uygulamaların uyumsuzluğundandır. Benim için sorun teşkil etmiyor bu durum ancak rahatsız olan insanlar da çok. Mesela iphone 5 kullanmıştım onda da internette bir kaç sekme açınca sonra o sekmelere geri dönünce tekrar yüklüyordu. düpedüz ramin tükenmesinden olan bir durumdu bu. Ancak windows phone olayında herkes ayrı tecrübe ediyor işler karışıyor.

• abdullaharif kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle uygulamalar sıkıntılı fakat Windows Phone 8.0'dan sonra can sıkıyor.

• 920'deyim. Çok can sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Ana ekrama donerkende cikiyordu bu. Ana ekrani da mi optimize etmemisler

+1

geliştiricler sanırım w10 u bekliyor ya da daha kötü hiç iplemiyorlar artık
  • Ram ile alakası yok l920 dede sık sık çıkıyor. Bence fiyasko bir olay

• quote:

Orijinalden alıntı: pcoyundelisi

Ram ile alakası yok l920 dede sık sık çıkıyor. Bence fiyasko bir olay

+1

Kendi uygulamaları yapmasaydı bari.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.