Şimdi Ara

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.459
Cevap
6
Favori
41.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gulnare

Göçekte yağmur sokak ta 3 yıl önce dolaplar arası çizgi şeklinde eşilip fiber döşendi galiba ama dolaplar olduğu gibi kaldı. Bir kaç dolapda kapıları bile açık. Kapanmıyor. Hızlar 8-10 arası. Fatih santralde türknet yapada varmış. Bir forumda 100-40 internet hızı paylaşmıştı.

Dostum dolap değişmediyse o fiber başka bir şey için çekilmiştir. Benim dediğim yerde dolaplar da değişti.

Gerçi Yağmur sokağın ilerisine Vdsl kabinleri yeni konuldu ve aktif vdsl hizmeti var.

100 mbps hız veriliyor.

Yeni Stadyum, Hastane yapımı derken gökçek mahallesinin çok ciddi kısmına VDSL kabinleri konulmuş.

Ben 5 yıl önce gökçek mahallesinde oturuyordum tüm sokak adsl'di geçen aylarda aynı sokaktan geçtiğimde 2 km'lik sokak baştan sona vdsl kabinleri yapılmış eski evimde 10 mbps olan altyapı 97 mbps'e çıkmıştı.

Fatih'e gelince evet Turknet yapa var. 100-40'da verebiliyor. Ben 50-20 alacaktım (400 metre santrale) ama Turknetin mal taşeron elemanı kabloları yanlış bağladığı için 1 ay uğraştım iptal edip telekoma geçtim geldiler doğru yere bağladılar bu mal arkadaş 2 kere gelip yanlış bağladığı kabloyu bulamadı elinde tornavidadan başka alet de yoktu.....

Taahhüt bitsin geçerim tekrar Turknet'e şuan 50-20 verebilyor benim binamda ben Telekomdayım 12 ay taahhütlü.

Tabi şuan PORT YOK. Sorgulamada 10 mbps hız çıkıyor doğru değil ADSL için gösteriyor oysa Vdsl de aktif bölgemde bazen tekrar 50 mbps gösteriyor ama PORT YOK.

• https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kampanyalar/tavsiye-kampanyasi

Bende de 1 kedi 1 köpek var. Kapının önündeki kedilere de mama veriyor bizimkiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam vdsl var ama kutu sitenin uzak ucunda 1 tane. 500 metrede port yok 25-35 mbps...

• elektrik dağıtım şirketinin keyfini bekliyorlardır...

• fiber vardı sen adsl kullanmaya geç başladın diye herkesi öyle zannetme...

• smart0201 kullanıcısına yanıt

2.kartda dolmuş port yok

kartlar 32lik sanırım 64lük olsa 128 hane yok burda 128 portun dolma ihtimali yok Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

hangi mesaja alıntı yaptın anlamadım

• Bir şey olmaz port eklenmesi yaparlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

yapmışlardı zaten 2 güne dolmuş yada kendine ayırdı telekom Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

• Bizde bos port ev telefonu portu bile yok

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

mesafe kaç metreydi

• 350 metre

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

• adsl 1998 yılında başlamadı fiberde 1990 yılında telekom için kullanılıyordu... adsl 98 yılında başlad demişsin ya... fiber içinde...

• Arza kaydi ac türk telekom ekiplerine rica et 100 Mbps tanımlama yaparlar

Bende hic öyle bir sorun olmadi 50 Mbps den gectim 100 Mbps tanımladı

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

o teknoloji olarak adsl 1998de vdsl 2001de faaliyete geçmiş Türkiyede 2002-2003 gibi faliyete geçti adsl 32 Mbit VDSL'de 2004-2005 gibi başlamıştı şükür bizde ülkeye ulaşdıkdan 15 yıl sonra vdsl'ye kavuştuk :)

adsl veya vdsl'ye doğal olarak fiber hat internet taşıyor hatta 2015'de superonline'da çalışıyordum o zaman bile eve kadar direk fiber yok denecek kadar azdı cat6 kablo çekiyorduk çünkü dağıtıcılar hep ethernet çıkışlıydı.

ama 80'lerin sonu 90'ların başında felan fiber yoktu üniversite hocaları bunun yokluğunu yaşamışlar Avrupa'daki üniversitelerle veri alışverişi çok yavaşmış postayla daha hızlı gidip geliyormuş Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

üniversite hocalarının çabaları sonrası Türkiye'den Avrupa'ya fiber hat bağlanmış o zamanda 10-15 yıl sonradan teknolojiye kavuşuyoruz bu zamanda Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

millenicom 75 mbit tarife ile vdslye geçirdi 100 mbit tarife farklıymış tarife ayda 1 değiştirebiliyormuş dedi yalanmı doğrumu bilmem

ocakta 100mbitlik tarifeye geçeceğim 80'de kalırsa kalsın çokta önemli değil

• Millenicom pişmanlıktir pubg onun yuzunden kac kaybettik

turknetde 75-80'di millenicoma geçince 45-55 arasına düştü ping ama uzun zamandır oynamadım sanırım artık oynamamda Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

• Packet loss vardi 2 sinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ben bf1-5 oynuyorum arada onlarda 49-55 arası ping loss yok

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.