Şimdi Ara

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.459
Cevap
6
Favori
41.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

direkten port değiştirdiler düzeldi yeni değerler bunlar

• Benim böyle

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

• smart0201 kullanıcısına yanıt

abone arttıkça düşüyor herhalde

ama burada 100 abone bile olmaz 2 şasi koymuşlar

• Hocam senin uzaklığın kaç metreydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim752 -- 12 Aralık 2020; 17:56:48 >
  • Sorunun çözülmesine sevindim. 100 mbit şansını deneyebilirsin bence artık.

• Bizim dolap dolu telefon portu bile yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 12 Aralık 2020; 18:57:39 >
  • selim752 S kullanıcısına yanıt

Santral uzaklığı 4500 metre filan idi T11 ise sistem de yan komşu kus bakışı 100 metre kablo dolandığı için 350 metre

• Arkadaşlar şu anda adsl2+ kullanmaktayım müşteri hizmetlerini aradığımda hattınız vdsl2 destekliyor ama boşta port yok dediler. Türk Telekom ilçe müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyormuş galiba port talebi için. Sorum şu benim şu an kullandığım adsl portunu vdsl kolayca çevirmenin başka bir yolu yok mu ?
  • Belki de adsl kullanırken de hat sorunluydu ve düzeltmediler. Akıllarına şimdi geldi :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türk telekoma geçmek :)

• Hocam türk telekomluyum :)
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

evet o zaman da sorunluydu söyledim düzeltmediler bana gelen hattaki kabloların çoğu sorunluymuş sağlam birini bulup portu aktardılar ona

• o zaman il bölge telekom müdürlüğüne gitmen gerek en kısa orda çözerler

• Peki sonuç alır mıyım hocam yoksa bu port değiştirme muhabbetini iyice uzatırlar mı?
  • port bu zamanda kolay kolay boşalmaz

ek vdsl kartı koyarlar mahalleden dilekçe toplayıp muhtarla beraber gidersen iyi olur

• Şuan bu sorunu bende yaşıyorum. Binaya 32 sargılı kablo geliyor. Daha önce turknet kullandığım hat çok temizdi. Kopma crc olmazdı. 2.hattı bağlayınca sonradan turkneti iptal edince o hat boşta kaldı. ona aktartamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yer altından geliyorsa sorun bundan kaynaklı olmayabilir bizim havai olarak geliyor 20 yıllık kablolar sonuçta

arıza kaydı oluştur durumu anlat çözerler hatta aktarılmasını istediği ankastre numarasını da yaz

kopmalar crc'ler direk isp kaynaklı da olabiliyor türk telekom sadece fiziksel altyapıyı sağlıyor internet çıkışını sağlayan isp'nin kendisi

komşuda başka ispde ama onda sorunsuz çalışayan internet sende sıkıntılı olabilir

zaten 3500 metre mesafe yokmuydu sende kopmalar crc'ler normal 13 geliyorsa 10 mbite 8 mbit'e felan düşürürsen kopmalar crc'ler azalır .

Asus modem varsa SNR değerini -1 -2 -3 felan ayarlayabiliyorsun . SNR değerini düşürünce eksiye hızda düşüyor ama SNR düşmez artar

• quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

Sonunda hayirli olsun.

• Bluepower kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim darısı olmayanlara Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.