Şimdi Ara

Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
43.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dranov

Ben de market müdürüyüm maaşım 5.000 lira civarı..Yazın daha da artıyor..

Vay be, bu kadar aldıklarını bilmiyordum Banka müdürlerine zor veriyolar o parayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Ben de market müdürüyüm maaşım 5.000 lira civarı..Yazın daha da artıyor..

Vay be, bu kadar aldıklarını bilmiyordum Banka müdürlerine zor veriyolar o parayı

Banka müdürleri sıcak odalarında oturup imza atarken bizler yukarıda bir arkadaşın dediği gibi amelelik yapıyoruz deyim yerindeyse..Elemanı,malı,girdisi,çıktısı,vergisi,algısı insanın ömrünü yiyen işler.Banka gibi sabah 8 akşam 17'de değil,haftada 2 gün iznimiz de yok..Yazın günde 12 saat çalışıp ayda 1 izin ya yapıyoruz ya yapmıyoruz..

• Çalışma hayatı herkes için kolay değil tabi. Siz hangi markettesiniz hocam?
  • Domatesin kilosunun 3.5 TL, biberin kilosununu 1.5 TL oldugu bu donemde 600 TL cok cok ucuz fir maas, bazi arkadaslar da 600 TL'nin normal bir fiyat oldugunu savunuyor. Su anki ekonomide net asgari ucretin en az 1000 TL olmasi gerekiyor. Babam su anda emekli olduktan sonra sirf evde durmayim diye bir iste soforluk yapiyor sabah 8 aksam 5, aldigi aylik 350 TL. Saati 2 TL'ye geliyor ki hangi iste calisirsan calis boyle bir seyin calisana yapilmasi hak degildir.
  • ben norman cook arkadaşımızın dediğine katılıyorum ilk başladığınızda kimse bir anda yüksek maaş vermez.migros ve bünyesindeki şok ve tansasta evet ilk başlarda çok sıkıntı çekiyorsunuz ama sonra maaşınız git gite artıyor. benim lise mezunu arkadaşım 2009 kasımında şok ta çalışmaya başladı ve aldığı maaş o zamanlar 550 lira falan mışş fakat şimdi ise net 1.250 yakın (yol parasın vs. dahil) maaş alıyoo. ilk başta part başladı sonra full ve master eleman oldu hepsi bu 1.5 senenin içinde gerçekleşti lise mezunu olmasına rağmen migros aof la anlaşmalı olarak lise mezunu çalışanlarını 2 yıl sonunda 4 yıllık parekendecilik mezunu gibi gösteriyo ve lisans mezunu gibi sayılıyo arkadaşım şimdi bunda okuyomuş gibi gözüküyoo ve emeklerinin karşığında mağaza yönetici adayı oldu ve şok mağazında müdür den sonra ikinci adam konumunda... ve hepsi 1.5 senelik bir süre zarfında oldu.

uzun lafın kısası sıkıntı çekmeden başarıya ulaşamağız...

• teğet geçti
  • Şu an ne kadar maaş veriyor full elemanlara birde eskisi gibi alışveriş çeki gibi ödemeleri varmı bunların ?
  • 8 ay part time 1 yil 9 ay full time ve simdi ise mudur muavinligi yapiyorum full time imkanlari 650-700 arasi net maas 120 yol 135 çek ve 3 ayda 1 çift maas imkani vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prank31 -- 22 Mayıs 2011; 11:12:55 >
  • Ne bekliyodun ki alt tarafı bi market elemanı.Tahsil bile istemeyen bir meslek.
  • Asgari ucretin bu ulkede artmamasinin en buyuk sebeblerinden birisi KOC grubu gibi gruplardir.
  • Migros 2008 yılında ingiliz moonlight şirketine satıldı şimdi koç geri almak istiyor
    quote:

Orijinalden alıntı: spyofthegod

Asgari ucretin bu ulkede artmamasinin en buyuk sebeblerinden birisi KOC grubu gibi gruplardir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.
    He bi de yetmiyormuş gibi çocuk yaparlar sonra bu çocuğun günahı ne ? Garip.

sana mı sorucak bilader ne yapacağını
    parası olmayan yaşamasın mı o zaman neye göre eleştiriyorsun insanları sana ne milletin evliliğinden yaşın kaç başın kaç ya hey allahım sinirlendiriyorsunuz gece gece insanı

daha çok şey söylerdim de
    neyse şimdi

büyüyünce farklı bakmayı öğrenirsin

600 liraya senin ne evlenmeye hakkın var neden lüks yaşamaya yukarıda yazan arkadaş gayet doğru yazmış.Sen neyine güvenerek çocuk yapıp aile kuruyorsun bunlar çok derin konular sen nasıl olurda bir bayanın bir çocuğun sorumluluğunu 600 liraya bağlarsın ? Afedersiniz ama sizin gibi bilinçsiz insanlar olduğu sürece bu toplumada bilinçsiz çekirdek bireyler gelecek.Aile kuracaksın 600 liraya haa gülerler sana :) birde çocuk yapacaksın o çocuğun hayatını eğitimini doğmadan garantiye alacaksın ki bizim gibi burda ekmek savaşı vermesin.

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: "Yoksullukla mücadele konusunda önümüzdeki dönemde önemli bir hedef koyduk"

"Aylık geliri 200 liranın altında olan kimse kalmayacak!"

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/632779-aylik-geliri-200-liranin-altinda-olan-kimse-kalmayacak-

Şükredin bu paraları gördüğünüze adamların bize reva gördükleri rakamlara bak.1000 tl altındaki maaslar açlık sınırında kabul edilirken..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

quote:

quote:

quote:

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.

parası olmayan yaşamasın mı o zaman neye göre eleştiriyorsun insanları sana ne milletin evliliğinden yaşın kaç başın kaç ya hey allahım sinirlendiriyorsunuz gece gece insanı

neyse şimdi

600 liraya senin ne evlenmeye hakkın var neden lüks yaşamaya yukarıda yazan arkadaş gayet doğru yazmış.Sen neyine güvenerek çocuk yapıp aile kuruyorsun bunlar çok derin konular sen nasıl olurda bir bayanın bir çocuğun sorumluluğunu 600 liraya bağlarsın ? Afedersiniz ama sizin gibi bilinçsiz insanlar olduğu sürece bu toplumada bilinçsiz çekirdek bireyler gelecek.Aile kuracaksın 600 liraya haa gülerler sana :) birde çocuk yapacaksın o çocuğun hayatını eğitimini doğmadan garantiye alacaksın ki bizim gibi burda ekmek savaşı vermesin.

bre cahil
    evlilik hak mı
    sen kimsin ki yargılıyorsun
    ölsün mü 600 lira alan kişi o zaman böyle olmuyor diyip
    ebediyen yalnız başına mı yaşasın ya da hatta direk köleliğini ilan etsin iş yerinde yatıp kalksın o 600üde almasın zaten bir işime yaramıyor diye hayattan ümidi de kessin

nedir bu şımarıklık
    yaşınız kaç başınız kaç sizin laflara bak ya lüks yaşamaya da hakkı yokmuş evlenmeye de hakkı yokmuş laflara gel

çekirdek birey nedir ayrıca laflara bak yaaaa

neyse bilader sen takıl hayatını yaşa

bir alt limit verebilir misin öğrenelim de ona göre evlenelim bizde çekirdek bireyler yetiştirelim

bir de şeyi söyler misin diyelim bu verdiğin alt limiti yakaladık 2 sene sonra ama işler ters gitti bu sırada da senden aldığımız izinle evlenmiştik es kaza çocuk da yaptık bu durumda çocuğu ve kadını öldürüyor muyuz napıyoruz çekirdek bireyler yetişmesini engellemek için

Demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz aslında çekirdek birey sizin hayata getirmiş olduğunuz ailenizin en küçük bireyi yani çocuk.Bakın yukarıda yazdıklarımı lütfen okuyun 2 yıl değil çocuğun hayatını bir ömür garantiye alacak birikimi yapmanız gerekiyor.Sizin normal şekilde geçinebilmeniz için 600 lira çok az kaldı ki ülkemiz bu insanlardan geçilmiyor.600 lirayla aile kurulmayacağını bu hakka sahip olmadığınız açık açık söylüyorum.Siz gidip ben 600 lira alıp evleneceğim dediğiniz zaman size gülerler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış sen 600 lirayla ev kur çocuk yap önünde saygıyla eğilirim.Türkiyede 600 liraya aile kur-ul-maz.Devlet ne çocuğun sosyal güvencesini ne eğitim hayatını hiçbişeyini garanti altına almıyor.Sen en iyisi tek başına yaşa 600 liraya tabi yaşayabilirsen:) Dahada bişey yazmam çünkü haklıyım git birine 600 lira ile aile kuracağım de sana nasıl güler Allah bilir.

• yapı marketlerde full veya part ücreti ne kadar, koçtaş ikea vb. yerlerde?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neyse şimdi

bre cahil
    evlilik hak mı
    sen kimsin ki yargılıyorsun
    ölsün mü 600 lira alan kişi o zaman böyle olmuyor diyip
    ebediyen yalnız başına mı yaşasın ya da hatta direk köleliğini ilan etsin iş yerinde yatıp kalksın o 600üde almasın zaten bir işime yaramıyor diye hayattan ümidi de kessin

nedir bu şımarıklık
    yaşınız kaç başınız kaç sizin laflara bak ya lüks yaşamaya da hakkı yokmuş evlenmeye de hakkı yokmuş laflara gel

çekirdek birey nedir ayrıca laflara bak yaaaa

neyse bilader sen takıl hayatını yaşa

bir alt limit verebilir misin öğrenelim de ona göre evlenelim bizde çekirdek bireyler yetiştirelim

bir de şeyi söyler misin diyelim bu verdiğin alt limiti yakaladık 2 sene sonra ama işler ters gitti bu sırada da senden aldığımız izinle evlenmiştik es kaza çocuk da yaptık bu durumda çocuğu ve kadını öldürüyor muyuz napıyoruz çekirdek bireyler yetişmesini engellemek için

Demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz aslında çekirdek birey sizin hayata getirmiş olduğunuz ailenizin en küçük bireyi yani çocuk.Bakın yukarıda yazdıklarımı lütfen okuyun 2 yıl değil çocuğun hayatını bir ömür garantiye alacak birikimi yapmanız gerekiyor.Sizin normal şekilde geçinebilmeniz için 600 lira çok az kaldı ki ülkemiz bu insanlardan geçilmiyor.600 lirayla aile kurulmayacağını bu hakka sahip olmadığınız açık açık söylüyorum.Siz gidip ben 600 lira alıp evleneceğim dediğiniz zaman size gülerler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış sen 600 lirayla ev kur çocuk yap önünde saygıyla eğilirim.Türkiyede 600 liraya aile kur-ul-maz.Devlet ne çocuğun sosyal güvencesini ne eğitim hayatını hiçbişeyini garanti altına almıyor.Sen en iyisi tek başına yaşa 600 liraya tabi yaşayabilirsen:) Dahada bişey yazmam çünkü haklıyım git birine 600 lira ile aile kuracağım de sana nasıl güler Allah bilir.

Senin annen babanda 600 tl alaydıda seni yapmayaydı ne diyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hell's Angel's

market amelesi olmak için üni mezunu olsan nolur olmasan nolur ? üni mezunuyum die özellikle nie belirtme ihtiyacı duydun ? sırf senin gereksiz diploman için 1 kaat fazla maaş mı versinler ? markete ne faydası olacak senin gereksiz kağıt parçasının ? adam olana çok bile, sana 300 kaattan fazla maaş çekmezdim ben olsaydım

sen hiç babandan sağlam dayak yememişsin
  • arkadaşlar, migros full time elemanlara güncel olarak ne kadar veriyor ve sosyal haklar nelerdir?
    +
    sanal market bölümünde çalışanlar ne iş yapar ne şartlarda çalışır bilgi verebilir misiniz?
  • Migrosta full time bir kasiyer (ki ben öyleyim)

886 tl brut olarak asgari ücret. Net olarak hesaplarsak 620 civarı yapıyor.
    45 tl Gıda çeki
    140 tl yol parası

Prim sistemi ise belirli limitlere mağaza ulaşırsa 3 ayd bir olmak üzere en fazla

295 tl prim ve
    250 tl de kasa primi var.
  • vaybe geçen gün migrostan görüşme için çağırdılar(yenibosna MMM) neyse gittim form doldurduk en baştan neyse onuda hallettik IK görevlisi gelip demesin mi sanal market için gelenler burası o bölüme bakmıyor orası farklı bir şey o pozisyona alımları burası yapmıyor ama formlarınızı ilgili yere ulaştıracağım kusura bakmayın falan filan vs. az kalsın adamı boğazlayacaktım ama neyse velhasıl IK sı beş para etmez :) ama sanal market elemanı olarak alırlarsa gireceğim migrosa... bilgilendirme için teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.