Şimdi Ara

Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
43.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ®OoLaStoO®

market amelesi olmak için üni mezunu olsan nolur olmasan nolur ? üni mezunuyum die özellikle nie belirtme ihtiyacı duydun ? sırf senin gereksiz diploman için 1 kaat fazla maaş mı versinler ? markete ne faydası olacak senin gereksiz kağıt parçasının ? adam olana çok bile, sana 300 kaattan fazla maaş çekmezdim ben olsaydım

simit satanda 600 tl kazanıyor
    sağlık ocağındaki doktorda 600 tl kazanıyor
    makina mühendiside işe girince 600 tl alıyor
  • Şimdi 750-800 olmuştur herhalde. Bu arada BİMEKS kasiyere ne maaş verir?
  • Arkadaşım çalışıyor. Mal kabul'da 750 Maaş + 200 Tl'de sodexo deniyor sanırım alışveriş içind ondan alıyor.

o 200 tl lik çekide bir sendikamı ne varmış ona girmezseniz veriyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Arkadaşım çalışıyor. Mal kabul'da 750 Maaş + 200 Tl'de sodexo deniyor sanırım alışveriş içind ondan alıyor.

o 200 tl lik çekide bir sendikamı ne varmış ona girmezseniz veriyorlarmış.

migros mu? bimeks mi bu dediğin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442

zaten her iş yerinde 600 verıyorlar haberınız yok galba
    çok ıyı yapıyorlar size mustahak

Madde bağımlısı galiba
  • Bu ücret parça zamanlı, yani haftada 4 iş günü çalışanların aldığı ücret. Tam zamanlı çalışanlar (6 iş günü), yan gelirlerle birlikte 900'den fazla alır. 9 ay çalıştım Migros'ta ortamı iyi bilirim. İş tecrübesi olarak girilebilir. Mesleğiniz yoksa da girilebilir ama market işi tam bir amelelik, bunu anladım. Her meslek kutsaldır ama Migros'un kendini bir bok zanneden müşterileri yüzünden insanlarla fazla muhattap olmayacağım işlere yönelmeye başladım. Zaten şu sıralar baba parası yiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

iyi para
    annem sabah 9da gidip akşam 7de geliyor
    aylık 550 yi patrondan zorla isteye isteye alıyor

yanlış anlama ama annen ne iş yapıyor (ciddi soruyorum bunu) ?
  • İşveren 600e çalıştırabileceği eleman bulabiliyor demekki ki bu parayı veriyor. 600e bulabiliyorken neden sana daha fazlasını versin babasının oğlumusun.

Sosyal bir devlette bu sebeple asgari ücret denen bir olay var işte. Ama bizim hükümet işverenlerin baskısına dayanamayıp, asgari ücretleri düzenlemek bir yana her yıl artışları minimum yapabilmek için elinden geleni yapıyor her türlü dalavereyi çeviriyor enflasyon oranlarını düşük göstertmek gibi.
  • Ekonomi iyi canım olurmu öyle şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

Ekonomi iyi canım olurmu öyle şey

+1
  • Ekonomi iyi tabi ki. İş veren Migros da olsa vasfı olmayan ve 4 iş günü çalışan adama 1.000 TL maaş verecek değil.
  • Ne bekliyonki, ne verecek daha fazla. normal olan o.
  • Görende işi çok tecrübe gerektiren bir iş sanır, yukardaki arkadaşın dediği gibi bildiğin market amelesi... Senin üniversite diplomanı napsın adamlar, Boğaziçi EE dende mezun olsan verecekleri maaş 750TL

Öğrenci için baya güzel bir iş bence, tecrübe gerektirmiyor birşey gerektirmiyor.... Harçlık yapmak için ideal bence.

Amcamın kuru temizleme dükkanında çalışan ütü yapan adam 3500tl alıyor mesela, ama adam o kadar seri yapıyorki işi, ondan daha iyisi yok piyasada, yani hangi işi yaparsan yap en iyisi olmaya bak mutlaka karşılığını alırsın
  • Hakaret olarak algılanmasın ama market işi tam bir amelelik. Tezgahtarlar için üzülüyorum ama müdürler bile amele. 9 ay kadar iş tecrübesi olması adına çalıştım ama büyük konuşmayayım, bir daha markete alışveriş yapmak dışında girmeyeceğime eminim. Diploma konusunda ise, özellikle Migros diplomaya hiç bakmıyor. Müdür olmak için bile içerden yükselmek şart. Ha, Boğaziçi'ni dereceyle bitirmişseniz stajyer müdür yardımcısı olarak başlayarak bir şeyler olabilirsiniz ama aklı olan bunu yapmaz.

İşini iyi yapan, işine iyi olan her zaman iş yapar, aç kalmaz. Hatta aç kalmamak için çalışmak istemek bile yeterli. Yeterki iş beğenmemezlik yapma. Usta diyebileceğimiz bir boyacının aylık gelirici 3.000 TL'yi bulabiliyor. Oysa herkes "ben de yapabilirim" der ama ustalık başkadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 18 Ocak 2011; 15:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Hakaret olarak algılanmasın ama market işi tam bir amelelik. Tezgahtarlar için üzülüyorum ama müdürler bile amele. 9 ay kadar iş tecrübesi olması adına çalıştım ama büyük konuşmayayım, bir daha markete alışveriş yapmak dışında girmeyeceğime eminim. Diploma konusunda ise, özellikle Migros diplomaya hiç bakmıyor. Müdür olmak için bile içerden yükselmek şart. Ha, Boğaziçi'ni dereceyle bitirmişseniz stajyer müdür yardımcısı olarak başlayarak bir şeyler olabilirsiniz ama aklı olan bunu yapmaz.

İşini iyi yapan, işine iyi olan her zaman iş yapar, aç kalmaz. Hatta aç kalmamak için çalışmak istemek bile yeterli. Yeterki iş beğenmemezlik yapma. Usta diyebileceğimiz bir boyacının aylık gelirici 3.000 TL'yi bulabiliyor. Oysa herkes "ben de yapabilirim" der ama ustalık başkadır.

Orda çalışan müdürün alcağı maaş zaten en fazla 1500tl Ve malesef markette çalışırken daha yukarı yüklselmek çok zor, daha yukarı yükselmek demek istanbuldaki merkez binaya geçmek demek, markette kendini nasıl gösterceksinki merkeze alınmak için, en iyisi merkez binadan başlamak

• Müdür 2500 TL civarı alıyor galiba. Çalışıyorken hiç merak edip bordrosuna bakmadım. Bizim mağaza 9'da açılıyor, 9'da kapanıyordu. Sabah müdür açıyordu, öğlen yardımcı geliyordu, müdür diğer elemanlar gibi 16:30'da çıkması gerekirken birkaç saat daha mağazada kalıyordu. Ayrıca müdür izinli olduğunda yardımcızı, yardımcı izinli olduğunda müdür iç kapa yapıyor. Devamlı marketi takip etmek durumunda, marketin her şeyini bilmesi gerekli. Bazen kasaya geçtiği de oluyordu eski müdürün, pek sevmesem de iyiydi. Ayrıca Migros'ta iki ayda bir envanter olur, sabah kadar sayım yapardık anasını satayım.

• iş arıyorsanız migros,tansaş,carrefour buralardan uzak durun arkadaşlar.600 lira verirler,yazın sezonluk 900 lirayada kadar verirler ama ebenizide *****ler yani,fena çalıştırıyorlar.kaytarma gibi durumlar olmuyor,hele ilk girdiğiniz zamanlar imkansız.gidin garsonluk yapın,başka işler yapın.mağazacılık sektöründe üüniversite mezunu değilseniz boşa kendinizi yormayın.ama üni. mezunuysanız,önünüz açık,kadroya kalırsanız müdür yardımcılığına kadar yolu var,diğer türlü üni. meznu değilseniz bildiğin amele olarak çalışıyorsunuz o spot lambaların altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajan Simit

quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

iyi para
    annem sabah 9da gidip akşam 7de geliyor
    aylık 550 yi patrondan zorla isteye isteye alıyor

yanlış anlama ama annen ne iş yapıyor (ciddi soruyorum bunu) ?

sürücü kursunda direksiyon öğretmeni
    şimdi şartları biraz hafifledi akşam 5 gibi çıkıyor
    600 alıyor ama hâlâ
    ama işe gidip gelirken kursun arabasını kullanıyor o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Hakaret olarak algılanmasın ama market işi tam bir amelelik. Tezgahtarlar için üzülüyorum ama müdürler bile amele. 9 ay kadar iş tecrübesi olması adına çalıştım ama büyük konuşmayayım, bir daha markete alışveriş yapmak dışında girmeyeceğime eminim. Diploma konusunda ise, özellikle Migros diplomaya hiç bakmıyor. Müdür olmak için bile içerden yükselmek şart. Ha, Boğaziçi'ni dereceyle bitirmişseniz stajyer müdür yardımcısı olarak başlayarak bir şeyler olabilirsiniz ama aklı olan bunu yapmaz.

Orda çalışan müdürün alcağı maaş zaten en fazla 1500tl Ve malesef markette çalışırken daha yukarı yüklselmek çok zor, daha yukarı yükselmek demek istanbuldaki merkez binaya geçmek demek, markette kendini nasıl gösterceksinki merkeze alınmak için, en iyisi merkez binadan başlamak

Müdür yardımcısı 1500 tl alıyor bordosuna bakmıştımFakat müdür primden vs pay aldığı için 3,500 - 4000 tl arası bişey alıyor.bölge bölge değişir tabi bu,mağazanın iş yapması vs gibi sebepleri var.ama 1500 tl almıyor o kadarda değil.

• Ben de market müdürüyüm maaşım 5.000 lira civarı..Yazın daha da artıyor..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.