Şimdi Ara

Yuh Migros 600 Tl maaş veriyormuş...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
43.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mİgrosa iş görüşmesine gittim..kadın kasiyerlik için bayanları istiyoruz dedi...eee dedim başka pozisyon...reyon görevlisi ve lojistik alıyoruz dedi..peki dedim maaş ne kadar...900 brüt dedi..net ne kadar oluyor dedim..600 civarı dedi...ya bi git dedim içimden...KOÇ holdinge bağlısınız dedim birde....

arkadaşlar anladığım kadarı ile Migros o eski maddi olanakları vermiyor artık...kadın bana 6 ayda bir çift maaş şeyinide söylemedi..galiba çıkan var migrosatan ki bu aralar alım yapıyorlar....keşke kasiyer maaşını sorsaydım kaç para diye...kriz burayıda vurmuş galiba...

• O kadar çok boşta eleman var ki kurumlarında işine geliyor. 600 tl için Allah bilir kaç kişi çalışır orada.

THY part-time üniversite öğrencilerine-İngilizce bilmek şart. 450 tl maaş veriyor ayda. Haftada 3 gün çalışıyorsunuz. Genelde haftasonuna denk getiriyorlar. Yemek onlardan. Servis onlardan. Check-in, Boarding ve Arrival pozisyonlarında çalışıyorsunuz. En az 2 yıl üniversiteli olmak şart. AÖ'den 3 öğrenci almışlardı geçen sene.
  • ondan sonra çık sokağa evde durma harca diyor lavuklar...
  • Full time, part time, çalışma koşulları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vocador

Mİgrosa iş görüşmesine gittim..kadın kasiyerlik için bayanları istiyoruz dedi...eee dedim başka pozisyon...reyon görevlisi ve lojistik alıyoruz dedi..peki dedim maaş ne kadar...900 brüt dedi..net ne kadar oluyor dedim..600 civarı dedi...ya bi git dedim içimden...KOÇ holdinge bağlısınız dedim birde....

arkadaşlar anladığım kadarı ile Migros o eski maddi olanakları vermiyor artık...kadın bana 6 ayda bir çift maaş şeyinide söylemedi..galiba çıkan var migrosatan ki bu aralar alım yapıyorlar....keşke kasiyer maaşını sorsaydım kaç para diye...kriz burayıda vurmuş galiba...

koç holding migrosu sattı. artık koça bağlı değil.
  • Full kardeş full diyor...7.5 saat çalıştırırız diyor...şok oldum....kadına diyecektim bimde çalışanlar 600 den fazla alıyor diye oruçlu oruçlu uzatmak istemedim.....birde "biz kurumsalız" ayağına yatıp laflar söylüyor iyice sinir oldum....
  • Aslında iş imkanlarını herkesin söyleyebilecği bir topic olsa hoş olur.
  • Migros Koç Holding'in değil. Yabancılara satıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 03-09-2007

quote:

Mİgrosa iş görüşmesine gittim..kadın kasiyerlik için bayanları istiyoruz dedi...eee dedim başka pozisyon...reyon görevlisi ve lojistik alıyoruz dedi..peki dedim maaş ne kadar...900 brüt dedi..net ne kadar oluyor dedim..600 civarı dedi...ya bi git dedim içimden...KOÇ holdinge bağlısınız dedim birde....

kardeş ciddimisin..ben kadına birde koça bağlısınız dedim.niye tepki vermedi...şimdi anlaşıldı niye 3-6 ayda bir çift maaş ve çek vermedikleri....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 03-09-2007

quote:

kardeş ciddimisin..ben kadına birde koça bağlısınız dedim.niye tepki vermedi...şimdi anlaşıldı niye 3-6 ayda bir çift maaş ve çek vermedikleri....

Ne olrsa olsun.Kadın haksız olduğu için laf edememiştir.Bu krizi fırsat bilip insanları kapitalist düzende kukla haline getirmeye çalışıyorlar.O kadında bu şartlarda çalıştırmak istemiyodur belki ama ona söyleneni yapıyordur sadece.

• zaten her iş yerinde 600 verıyorlar haberınız yok galba
    çok ıyı yapıyorlar size mustahak
  • o tarz yerler asgari ücretten fazlasını vermez..
  • anladığım kadarıyla öğrencisin ve verdikleri maaşta normal adamlar senin sigortanıda yapıyolar ve 7.5 saat çalışma varmış bundan normal.
    ama bu dediklerim okuyosan geçerli yoksa ne mezunu olduğuna bakar tabi. adamlara boşu boşuna sövme para kolay kazanılmıyor
  • migrosa part girmek istiyorum bi kere başvurdum geri dönmediler.senin bu gibi bi işte daha önce çalışmışlığın var mı
  • düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.
    He bi de yetmiyormuş gibi çocuk yaparlar sonra bu çocuğun günahı ne ? Garip.
  • ya arkadaşlar bahsettiğim kurum mahalle arasındaki bir market değil...migros...ama satılmış bunun etkisi var herhalde...bizim mahalledeki marketlerde adam 450 tl ya çalışıyor reyon görevlisi olarka bunu anlarım ama migrosa çok şaşırdım..

birde ben öğrenci değilim üniversite mezunuyum....bir belediye şirketinden 2.5 yıl çalıştım sonra yönetim değişti çıkardılar...şu an işsizlik maaşı alıyorum 550 tl....hatta kadınada dedim hafif tebessümle ben dedim oturduğum yerden yarım milyar alıyorum dedim..kadın hiç altta kalırmı..ama onu ömür boyu alamayacaksınız dedi..bende ee dedim migrosa girdiğmdede hoş emekli olamayacağım dedim....en azından daha iyi iş ararım ararkende maaşımı alırım dedim...kadını görseniz...ahaha uhuh gülmelere böyle aşağılayıcı gülmeler...

öyle pis bir devirde yaşıyoruzki üniversite mezunları 600 700 tl ye çalışıyor...lise mezunu tanıdıklarım 90 larda işe girmiş alıyorlar 1500 tl maaş..apartmanda şoför var mesela ayda 2000 tl alıyor...turizm şirketinde çalışıyor...isyan edesi geliyor insanın....

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

düşün bide o parayla evli birinin ne yapıcağını,ay sonu aldın 600 ytl kira en az 500 olsa,fatura lar var onlarda bi 200 tutsa etti sana 700 YTL..hadi ne yiyicen ne içicen ne yapıcan..off bee offf

600 lira maaşla geçinemiyorsa niye evlenipte sefillik çekiyor o zaman bi de böyle bakmak lazım.

kardeş ben 8 aydır işsizim ve ürün müdürlüğü yaptım 6 sene aldığım maaş 3,5 milyardı,şirketin işlerinin kötü gitmesi nedeniyle işçi çıkarıldı..iş görüşmelerine gittiğimde nasıl olsa türkiyede milyonlarca işsiz var diyerek bana dayıyolar 600 ytl yi önüne,adam evlenmesin değilmi köpek gibi 600 ytl ye çalışsın hayatı olmasın eşi olmasın çoçukların olmasın değilmi..çok yalnış düşünüyosun çok..

• quote:

ya arkadaşlar bahsettiğim kurum mahalle arasındaki bir market değil...migros...ama satılmış bunun etkisi var herhalde...bizim mahalledeki marketlerde adam 450 tl ya çalışıyor reyon görevlisi olarka bunu anlarım ama migrosa çok şaşırdım..

birde ben öğrenci değilim üniversite mezunuyum....bir belediye şirketinden 2.5 yıl çalıştım sonra yönetim değişti çıkardılar...şu an işsizlik maaşı alıyorum 550 tl....hatta kadınada dedim hafif tebessümle ben dedim oturduğum yerden yarım milyar alıyorum dedim..kadın hiç altta kalırmı..ama onu ömür boyu alamayacaksınız dedi..bende ee dedim migrosa girdiğmdede hoş emekli olamayacağım dedim....en azından daha iyi iş ararım ararkende maaşımı alırım dedim...kadını görseniz...ahaha uhuh gülmelere böyle aşağılayıcı gülmeler...

öyle pis bir devirde yaşıyoruzki üniversite mezunları 600 700 tl ye çalışıyor...lise mezunu tanıdıklarım 90 larda işe girmiş alıyorlar 1500 tl maaş..apartmanda şoför var mesela ayda 2000 tl alıyor...turizm şirketinde çalışıyor...isyan edesi geliyor insanın....

tamam kardeş o zaman dediklerim öğrenci olsaydın geçerliydi.
    ne mezunusun kendi işini yapabileceğin yerlere girmeyi denesen??

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

peki bu milletin ne günahı varda 600 tl veriyorlar
    adam sabah 8.00 akşam 20.00 arası çalışıyor
    tamam işte çalışıyor terliyor çabalıyor daha ne yapsın
    ne biçim maaştır o
    aldığı maaş hakkı olan paramıdır,hakkı olan parayı belirleyen ölçüt nedir,buna kim karar veriyor
    bunu de bakalım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.