Şimdi Ara

YUGIOH ÖĞRENMEK İSTİYORUM DİYENLERE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
12.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yugıoh aslında santraç gibi bir oyundur.oyunu her yaş oynar buna karışılamaz karışılmaz.Yugıoh oyununu oynamak için kartlar vardır bu oyun kartlar ibarettir aslında birde zeka.Kartların hepsini bir özelliği vardır bazılarının özel yeteneği bazılarının gücü ve savunması vardır.gücü ve savunması olan kartların bazıları çeviktir güçlüdür bazıları tek kaslıdır yıkıcıdır.bunlar kartlardaki canavarların kendine özgü yapısıdır birde vardır ki bazı canavarlar özel yetenekli hemde canavar bu canavar saldırı puanı olsada bir özel yeteneği vardır örneğin :penguen soldier kartı bu kart sahaya sürüldüme kapalı bir şekilde buna rakibin saldırırsa eğer sen o kartı flip lemiş olursun saldırıldığı için açılır ve özel yeteneğini aktif edersin ve kullanırsın özel yeteneği rakibinin 2 kartını eline geri vermendir sende verirsin eğer bir tane varsa bir tanesini verirsin buda sahaya hakim olmanı gösterir ve eğer sahaya hakim olursan mesela senin sahada 2 onun 0 canavarı varsa bu belki oyunu yenceğin anlamına gelir ama eğer sahadaki bütün canavarları yok eden bir büyü kartı gelirse rakibine tam tersi olur bu maçı tersine çeviren bi kart gibidir bunu düşünebilmesi bile oynayan kişinin bu oyunu bilmesidir sonra gelelim büyülerin bozulmasına 2 tür anti büyü kart tipi vardır biri yapılınca 2 cisi yapılmadan mp(main phasede)de kullanılıp rakibinin büyü kartını yok eden eğer sahada iki tane yapılacak büyüyü bozma bir tane monsther reborn(mezarlıktan kart alma kartı)ve 2 tanede canavarın varsa sahada bu maçı garantiledin bi kartın ölse monster rebornla geri alırsın eğer büyü yaparsa bozarsın 2 tane olunca büyük büyü kartlarınıda bozarsa büyük büyü kartları bütün sahdakileri yok etme gibi..
    KARTLARDAKİ YILDIZLAR:
    Her kartın yıldızı vardır bunlar onların seviyesini ve adeta gücünü belirtir 1 yıldızlı bir kartın atağı 2000 olamaz bu seviyesine uygun deyildir ama büyüsü olabilir 1 yıldızlı canavar kartının ve yıldızlar seviyeden öte birde gücüdür güçlü canavarlar yani 5 6 7 8 9 10 11 12 yıldızlılar güçlüdür nedeni onların atağının çoğunun hepsi gibi bir alanının 2000 den fazla ataklı olmalarıdır,gelelim yıldızların kötü yanı ney yıldızlar kartları çıkmanı sağları
    5-6 yıldız tek kart feda edip
    7-8-9 yıldız çift kart feda edip
    10-11-12 ya özel çıkışlı(büyü kartlarıyla)yada 3 kart feda edip(tabi bazıları)
    Çıkmak için kartları bunlar lazımdır ve 10-11-12 yıldızlıların bazıları çok güçlüdür ki 3 kart feda etmek yetmez özellikleri olan bazı büyü kartları ile çıkar bu kartlarda pek bulunmaz.
    OYUNU OYNAMAK:
    Oyunu oynamak için kurallarınıda bilmek gerekir başta oyuna önce kim başlar kuralı bu seçimle olur bunun içinde taş-makas-kağıt oyunu oynanır çoğunuz bilir bunda makas kağıdı, taş makası,kağıtta taşı yener.Böylece ilk kişi destesinden 6 kart çeker ve oynar elinde 3 saldırı 2 büyü varsa büyü kartlarını kapalı oynar (iyi oyunun sırlarından elinde tut büyü bozar) ve sadece 1 saldırı kartı çıkar büyü sınırsızdır ama saldırı kartı 1 tane çıkması en büyük kuralıdır 1 kart çıkar ve ilk el olduğu için tavsiyem kapalı bir deFansı çok olan kart oynamalı,yada hepsi işe yaramaz 900-467 500-555- fln geldi o zmn birini kapalı oynayıp can puanlarını korumalıdır.
    HAYAT puanLARI(CAN PUANI):
    Hayat puanları sahadaki yaşamınızdır o bittimi sanki hayatınız biter bunu korumanız için kartlar vardır kartlara vereceğiniz görev budur can puanları korumak.Rakibiniz bir kart alsa senin sahada kartın olmasa o canavar çıkıp senin can puanlarına saldırabilir ve can puanları 8000le başlar yani sana saldıran canavarın atağı 1000 ise senden 1000 puan düşer ve 7000 kalırsın buda ölümüne bi adım yaklaştığın anlamına gelir eğer can puanlarımı korucam dersen sahaya kapalı canavar oynanır ama saldırmak nasıl olur dersen canavar çıktıktan her el çektiğin gibi o elde 1 kart çektiysen artık sıra saldırmada sahada senin 2 onun 1 canavarı varsa senin onun canavarına saldırcağın canavarın daha güçlüyse onunkinden ilk rakibinin canavarına onla sonra rakibine diyer kartınla saldıra bilirsin.Ama bazı kartlar vardır 2 kart feda eder yada hiç feda etmez direk can puanlarına saldırır bu kartlar özeldir çok güçlü olmayada oladabilirller ama bazı kartlarda saldıran canavarın atağının bi kısmını yada hepsini alarak her el can puanın ekler yada büyü kartları olarak sana 1000 can puanı ekler(karta göre deyişiyor).
    YUGIOH NASIL OYNUCAM:
    Bu sorununda cevabı şu turnuvalar katılıp bilgisayarlar arası duellolar yapmak veya sen kendi tasarlanmış bir bilgisayarı yenmek için bu adresten oyunu indirebilirsin herşeyi bedava ve üyeliği gerekmiyor yani buda sizin için iyi ama online oynamak için program lazım bu program ağ birleştirir oda altta mevcuttur buyrun:
    oyun budur
    http://s4.quicksharing.com/v/2401231/www.yugioh.tr.cx.zip.html
    online oynamak içinde gerekn ağınızı birleştiren programda bu :
    http://www.hamachi.cc/download/
    gelelim kullanımına,aslında gayet basit bir oyun indirceksin bi rar şeklinde dosya gelcek açıcaksın c ye veya d ye çıkararak sonra içine girip birleşmemiş dosya şeklindeki setup adlı dosya gelcek tabli önce rar şeklindeki joey_pc rarını açmalısın ondan çıkcak sonra setupa tıkla yükle
    Ağ birleştiricininde basit aslında işi onuda bir ağa bağlanıp öle yapman lazım işini ağ lazımolmasın al ağ
    adı:www.çizgiportal.com
    şifre:cizgiportal
    OYUN HAKKINDA BİLGİLER
    Oyunun adı:Joey The Passıon
    Oyunun boyutu:105mb
    OYUNA BAŞLANGIÇ
    Oyuna başlarkenilk önce deste kurulur oyunu açtığınnda deste bölümüne girerek deste kurulur ve sol üstteki export yazısına tıklayıp desteye ad vererek deste kaydedilir aksi takdirde deste kaybolur sonra back yaparak duel mode ye yani duello moduna gireriz ve bir mod seçeriz mesela single duel teke teke duello yani oyuna girdiğimizde şöle bi ekran olur

resimle sorununuz varsa alttaki linke tıklayın:
    [img=http://img369.imageshack.us/img369/8800/balamatf8.th.png]http://Orda söylediğim gibi bir tane seçeriz ve kazanırsanız kimin önce başlıcağına siz karar verirsiniz first to go yani ilk başlıcan demektir ve tıklayıp ilk başlarsın ama second to go yani ikinci başlıcan ilk rakibini başlatır ve oyuna girdiğinizde şöle bi ekran çıkar ordakiler nelermi?
    RESİM:bölümlerin anlamları

resimlerle ilgili sorununuz varsa alttaki linklere tıklayın
    [img=http://img511.imageshack.us/img511/6619/ellercp2.th.png]http://[img=http://img511.imageshack.us/img511/4938/yerlercv3.th.png]
    Umarım hepsini iyi anlamışınızdır ve sıra geldi canavar çıktığınız zamana yani M1( main phase 1)
    onuda bu resime bakabilirsiniz
    Resim:kartları çıktıktan sonra

resimle ilgli sorununuz varsa alttaki linke tıklayın
    [img=http://img125.imageshack.us/img125/6233/blmlerea2.th.png]http://Bu resimdende kartların bulundukları yerler iyi anlaşılmıştır umarım vede M1'dekilerin aynısı M2dede aynıdır M2 M1 in rövanşı gibi bişeydir
    Şimdi ise saldırı anı yani BP ( battle phase)
    RESİM:saldırı anı

resimle ilgili sorununuz varsa alttaki linke tıklayın
    [img=http://img170.imageshack.us/img170/4048/bpca8.th.png]
    Saldırı anı zor deildir gerçi hiç biri zor deil artık oyunu öğrenmişinizdir sonra bn yugıoh öğrenmek istiyorum demeyin biz bu konuyu ne için yaptık yugıoh öğrenmek istiyorum diyenler için diyen herkez buraya incelerse zaten öğrenir .

(ALINTI MALINTI DEĞİLDİR DÜŞÜNMEYİN BİLE)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest53253452135 -- 26 Ağustos 2007; 15:18:21 >

• Tebrik ederim arkadaşım birinin bu konuyu yapması lazımdı eline sağlık.Şimdi kimse bu sorun için konu açmaz.
  • Teşekkürler.
  • evet oyunu bazıları bilmiodu yardımcı olduk amaç oydu zaten alıntı olduğunu düşünmeyin çünkü kendim yazdım alıntı olmadığı hakkında altını çiziyorum
  • linki verirmisin başlamak istiyorum senin sayende
  • teşekürler
  • çok teşekkürler
  • teşekkürler.yanlız satranç gibi demişsin satranç kadar değil(biraz da şans işi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knightciemre -- 16 Mayıs 2007; 21:26:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: knightciemre

teşekkürler.yanlız satranç gibi demişsin satranç kadar değil(biraz da şans işi).

alakası yok.
    eğer desteni bir stratejiyle hazırlarsan çekeceğin her kart senin faydalıdır.
    ama gelişi güzel ayarlıyosan kazanman şansa kalmış.
  • aslında oyun harbiden tam şansa dönük gibi ama yani yani sende çağrılmış kafatası kara büyücü mavi gözlü 3 tane ejder eline gelse ilk elde bi dhaa ki elde birleştirme kartı gelse mavi gözlüleri birleştirirsin 4500 atak o da doru aslın şansta var ama onları oynamayı da bilmeyen var
  • playstation2 ben oraya lazım olcak her linki koydum en altta linkler sanada oynamakk kaldı
  • bi oynamak lazım inş öğrenirim
  • oyunun downloadını çoğu göremio en altta görün die dedim ve sanada umarım yardım edebilmişimdir
  • iyi konu olmu$ bilmeyenlerin i$ine yarar
  • saolun yardımcı olabildiğime sevindim
  • bana h
    iç yaramadi
  • quote:

Orjinalden alıntı: yu_gi_tolga

bana h
    iç yaramadi

anlamasını bilmiyosan

• evt anlıcağın şekilde yazamadım herhalde ama dierleri anladı
  • Bi kırtasiyede yu-gi-aeh geldi yazıyordu..ben de ne diyordum da kırtasiyede ne işi var bunun onu anlamadım şimdi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

Bi kırtasiyede yu-gi-aeh geldi yazıyordu..ben de ne diyordum da kırtasiyede ne işi var bunun onu anlamadım şimdi..

valla kasaplarda dondurmalar oluyo kırtasiyelerdede bunlar olsun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.