Şimdi Ara

YTÜ EHM NİN BALON OLDUĞU GERÇEĞİ ( AKADEMİSYENLERİ OKUL DIŞINA BİLE ÇIKMAMIŞ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akademisyenleri inceledim bir çoğu okul dışına bile çıkmamış , farklı yerlerden gelenlerde hep taşra lisanslı okuyan arkadaşlar kusura bakmasın ama gerçekten çok overrated bir bölüm o başarı sıralamsaını hak etmiyor .Ytü ehm taşrada olsa 100k yı bile göreceğini sanmıyorum

• ısık universitesinin akademisyenlerinde bircok yurtdısı cıkıslı hoca var, oraya gidin o zaman anlarsınız universitede akademisyenin degerini yurtdısı phd'nin belirleyip belirlemeyecegini.

su forumda bunu 100 kere anlattım hala dusuk zekalıların kafasına islemiyor maalesef. bakıyorsun ytu'de bir hoca ytu cıkıslı ama adam bir suru atıf almıs, yurtdısında calısmıs, dersi 20 yıldır anlatıyor, ogrencilerin hepsi memnun vs. akademisyenin phd'sini yurtdısında almasının size lisans derecesinde hicbir katkısı yok.

beyniniz calısmadıgı icin su phd olayını iyice abartarak sabancıyı sisirdiniz. 120k'lık ucretli ogrencilerin cirit attıgı; ea'dan adam gibi fizik, kimya, biyoloji bilmeyen ogrencileri muhendis yapan hatta matematik bilmeyen sozelcilere muhendis diploması veren; ogrencileri gram zorlamadan dersi gecirttiren overrated universiteden bahsediyorum. sonra bir sabancı'da 3.sınıf cs ogrencisine veriyorsun nest coding problem C++ ile cozemiyor  

Düşünsenize bi okula girmişsiniz üniversitelisiniz. Artık koca adam olmuşsunuz. Gelip burda bi internet sitesinde kapısından girmediğiniz ve ya giremeyeceğiniz 2 okul hakkında atıp tutuyorsunuz ve kapısından girmediğiniz veya giremeyeceğiniz başka okullarla sanki çok bir halt biliyormuşsunuz gibi karşılaştırıyorsunuz.

Bildiğiniz halt: okul sitesinin akademik kadro sayfası ve mezunlarının yaptığı kötü yorumlar. Sadece kötü olan yorumlar ama

Bu bütün okullar hakkında yapılan yorumlar için geçerli. Trollük yapın da öyle kalitesiz trollük yapıyonuz ki güldürmekten ziyade okuyanı cringe komasına sokuyorsunuz.

Adam A üniversitesinde okuyor B ve C hakkında öyle karşılaştırmalar yapıyor ki diyorsun ki bu adam B de okumuş sonra C ye yatay yapmış sonra B de tekrar yüksek lisans yapmış falan çıldırırsın. Ben böyle eziklik görmedim.

Daha yarım saat önce Hacettepe Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan biri akademik kadro ile ilgili aşağıdaki yazıyı yazdi ki Ytü Ehm ' deki hocaların yarısi doktora, postdoktora, araştırmacı olarak vb. yurtdışına çıkmış.

Akademik kadroyla ilgili benim nacizane görüşüm şu: Bir hocanın geçmişi, çalışmaları,portfolyosu (websitesi :D:D ) ne kadar dolu olursa olsun size dersi anlatamayabiliyor. Ben bunu ODTÜ'de okurken de yaşadım bu okulda da yaşıyorum. Diyorsunuz ki vay bee adama bak Amerikalarda okumuş Avrupalara gitmiş gelmiş bizim ünide ders veriyor. Dersine bi giriyorsunuz adam doğru düzgün İngilizce konuşamıyor, hitabeti düzgün değil, kısacası hocalık vasfı yok. Yani akademik başarı her şey değil.

4. sınıfa kadar aldığım derslerin yarısında hocalar iyiydi diyebilirim(dersleri açan hocalar arasından hep en iyilerini seçmeme rağmen %50 lik bir oran evet). Tekrar belirtmek isterim ki bu Hacettepe'ye özgü bir şey değil. Yeni açılan apartman üniversiteleri yurtdışındaki akademisyenlerimizi bol maaş teklif edip okullarına hoca olarak transfer ediyorlar. Gel gör ki adam Almanya'nın en iyi ünisinde masterından sonra tek tük hocalık yapmış kendisini tamamen akademiye adamış buraya gelince hocalık yap denilince bocalıyor. Adamın işi bu değil ki. Özetle: İyi hocalarımız gitmiş olabilir ama acaba gerçekten "iyiler" miydi?

Kişisel bir görüş: Aykut Erdem gibi başarılı bir akademisyenden ders aldım. Adamı Koç Üniversitesi/İş Bankası transfer etti Yapay Zeka Merkezi'nin başına koydu. Ama bu hocamızın hitabeti iyi değildi ve dersi pek de iyi anlatamaz, sınfın yarısı uyurdu.

• Bigsmoke ne diyorsun bu konuda bro, bütçesi yüksek ytünün galiba

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ytü komple balon zaten söylediğimde forumda bana neler neler dendi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Aga o ytülü bebeyle tartışmaya girilmez 1arguman sun sana sövmeye başlıyor

• neomargusausmatrix kullanıcısına yanıt
    sadece o değil ki bir çok kişi

• up

• Sadece phdlere bakicaksak itunun de pek cok bölümü ayni bakis acisiyla cop veya copun bi tik iyisi oluyor. Okulun adi, kulturu ve imkanlari giriyor burada devreye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam lan yazmıyoruz sen giriyorsun bölüme

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

Daha yarım saat önce Hacettepe Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan biri akademik kadro ile ilgili aşağıdaki yazıyı yazdi ki Ytü Ehm ' deki hocaların yarısi doktora, postdoktora, araştırmacı olarak vb. yurtdışına çıkmış.

Akademik kadroyla ilgili benim nacizane görüşüm şu: Bir hocanın geçmişi, çalışmaları,portfolyosu (websitesi :D:D ) ne kadar dolu olursa olsun size dersi anlatamayabiliyor. Ben bunu ODTÜ'de okurken de yaşadım bu okulda da yaşıyorum. Diyorsunuz ki vay bee adama bak Amerikalarda okumuş Avrupalara gitmiş gelmiş bizim ünide ders veriyor. Dersine bi giriyorsunuz adam doğru düzgün İngilizce konuşamıyor, hitabeti düzgün değil, kısacası hocalık vasfı yok. Yani akademik başarı her şey değil.

4. sınıfa kadar aldığım derslerin yarısında hocalar iyiydi diyebilirim(dersleri açan hocalar arasından hep en iyilerini seçmeme rağmen %50 lik bir oran evet). Tekrar belirtmek isterim ki bu Hacettepe'ye özgü bir şey değil. Yeni açılan apartman üniversiteleri yurtdışındaki akademisyenlerimizi bol maaş teklif edip okullarına hoca olarak transfer ediyorlar. Gel gör ki adam Almanya'nın en iyi ünisinde masterından sonra tek tük hocalık yapmış kendisini tamamen akademiye adamış buraya gelince hocalık yap denilince bocalıyor. Adamın işi bu değil ki. Özetle: İyi hocalarımız gitmiş olabilir ama acaba gerçekten "iyiler" miydi?

Kişisel bir görüş: Aykut Erdem gibi başarılı bir akademisyenden ders aldım. Adamı Koç Üniversitesi/İş Bankası transfer etti Yapay Zeka Merkezi'nin başına koydu. Ama bu hocamızın hitabeti iyi değildi ve dersi pek de iyi anlatamaz, sınfın yarısı uyurdu.

• 13rose 1 kullanıcısına yanıt
    YTÜ EHM NİN BALON OLDUĞU GERÇEĞİ ( AKADEMİSYENLERİ OKUL DIŞINA BİLE ÇIKMAMIŞ)

ytü ehm hep 26k 25k civarlarında almış yazsam şu an rahat girerim . Öyle bir amacım yok

• ısık universitesinin akademisyenlerinde bircok yurtdısı cıkıslı hoca var, oraya gidin o zaman anlarsınız universitede akademisyenin degerini yurtdısı phd'nin belirleyip belirlemeyecegini.

su forumda bunu 100 kere anlattım hala dusuk zekalıların kafasına islemiyor maalesef. bakıyorsun ytu'de bir hoca ytu cıkıslı ama adam bir suru atıf almıs, yurtdısında calısmıs, dersi 20 yıldır anlatıyor, ogrencilerin hepsi memnun vs. akademisyenin phd'sini yurtdısında almasının size lisans derecesinde hicbir katkısı yok.

beyniniz calısmadıgı icin su phd olayını iyice abartarak sabancıyı sisirdiniz. 120k'lık ucretli ogrencilerin cirit attıgı; ea'dan adam gibi fizik, kimya, biyoloji bilmeyen ogrencileri muhendis yapan hatta matematik bilmeyen sozelcilere muhendis diploması veren; ogrencileri gram zorlamadan dersi gecirttiren overrated universiteden bahsediyorum. sonra bir sabancı'da 3.sınıf cs ogrencisine veriyorsun nest coding problem C++ ile cozemiyor YTÜ EHM NİN BALON OLDUĞU GERÇEĞİ ( AKADEMİSYENLERİ OKUL DIŞINA BİLE ÇIKMAMIŞ) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevennpaulJobs -- 4 Ağustos 2021; 19:58:43 >

• Ytünün sadece ismi kaldı bu arada her bolum aynı

• stevennpaulJobs kullanıcısına yanıt

Bir eacının bile mühendislik bitirebildiği, uçan kuşun yandal yapabildiği okulları övmelerinden gına geldi. Şu çok övülen Sabancı, koç öğrencilerini odtüye alsak dönem sonuna kadar yarısının intihar haberini duyarız.

• Sysmmhg S kullanıcısına yanıt

Ytunun tek problemi bu degil begenmediysen bu eksikligi kampusune millet bahcesi yapacak kadar siyasilesmis alanında yetersiz sadece siyasi destekle orada duran enteresan hocalar ituye karsı surekli asagılık kompleksi yasayıp ıtuden iyi olduklarını kanıtlamaya calısan hocalarla dolu ingilizcede rezil bi durumda cagın gerisinde kalmıs eski gunlerinin cok cok gerisinde bi okul

• Mühendislik - Almanya - LOW tier tamam Amerika akademik olarak çok iyi ama Almanya da low değil be hocam

• ErdemCK kullanıcısına yanıt
    Aga harbi almanya ya low tier dersen, fiziğin temellerini oluşturan Max Planck, Einstein, Born, Wolfgang Paul, Otto von Guericke gibi km taşlarını oluşturan insanları çıkartan Alman eğitim sistemi ağzına tokadı yapıştırır

• Daha diğer Bilimleri saymadım bile

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.