Şimdi Ara

★YTÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ SORULARINIZI ALALIM★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
8
Favori
13.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pınar hoca bir melektir
  • Başka bir bölümde (ytü mekatronik) iki sene okuyup bilgisayara yatay geçiş yapmış biri olarak bölüm seçme konusunda genel bir tavsiye vereyim, mutlaka tercih etmeyi düşündüğünüz bölümlerin eğitim planlarına bakıp, tüm derslerin içeriklerini okuyun. Eğer dersler, ders içerikleri ilginizi çekiyorsa, ben bu konuları zevkle çalışırım diyorsanız o bölümü seçebilirsiniz(mutlaka arada pek sevmeyeceğiniz dersler olur, %70-%80 civari ders ilginizi çekse yeter). Ama derslerin yarısını, hatta daha azını seveceğinizi düşünüyorsanız başka bölümleri de düşünün. Üniversitedeki dersleri lise kafasıyla, geçeyim kurtulayım gibi, mezun olmak için geçilmesi gereken bir bariyer gibi görürseniz geçememe ihtimaliniz yüksek. Ben mekatronikteyken 5 dersin 3-4 tanesini sevmiyordum ve hepsinden de ikişer kez kaldım. Siz de benim gibi senelerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız ders içeriklerini mutlaka inceleyin. Bölüm yatay geçişli öğrenci dolu, 4 yıl tıp okuyup geçen, 1 sene diş okuyup geçen, 3 sene elektonik haberleşme okuyup geçen, 1 sene inşaat okuyup geçen arkadaşlarım var.

Örnek senaryo:

http://www.bologna2018.yildiz.edu.tr/index.php?r=program/view&id=46&aid=33 sitesinden eğitim planına baktınız, derslerin %40ı fena değil gibi, şüpheli bir kaç dersin içeriğine bakmak istediniz vehttp://www.bologna2018.yildiz.edu.tr/index.php?r=course/view&id=1629&aid=33 bu linkten malzeme bilimi dersinin içeriğine bakmaya başladınız, bir de ne göresiniz, bildiğiniz kimya, "ıyyk ben kimyadan nefret ederim" diyorsanız ve bu ders hoşlanmayacağınız tek ders değil ise, daha bir çok dersi bu şekilde sevmeyeceğinizi düşünüyorsanız o bölüm zor biter.

Baktınız mekatronik olmuyor, bir dehttp://www.bologna2018.yildiz.edu.tr/index.php?r=program/view&id=196&aid=3 şu siteden bilgisayar mühendisliğine bakayım dediniz, derslerin %70i zevkli duruyor,http://www.bologna2018.yildiz.edu.tr/index.php?r=course/view&id=9450&aid=3 bu linkten bilgisayar bilimlerine giriş dersini incelediniz, yazılım diyor kodlama diyor algoritma diyor uff çok havalı, içinize sinmeye başladı, sonra baktınız devre teorisi var, yarı iletken fiziği var, pek hoşlanmayacaksınız gibi duruyor ama birkaç ders için de koca bölümden vazgeçilmez. Bu noktadaysanız o bölüm size göre bir bölümdür.

Bunların hepsi şahsi düşüncem, illaki yanlışlar vardır, olabilir, belki de 2 sene sonra bambaşka düşüneceğim, ama şimdilik bunların doğru olduğuna inanıyorum, umarım birilerine yardımcı olur.

Edit: bu arada yanliş anlasilma olmasin, mekatronik mühendisligini kötülemiyorum, ben o bolumun bana gore olmadigina karar verdigim icin örnegi de kendi dusuncelerimden yola cikarak verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZhanChi -- 3 Ağustos 2018; 3:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SHADOW

valla ben kazandigim sene lys fizikte kaydirma yaptim

itu yerine burayi yazdim daha dogrusu yukaridan baslayip yazdim asagi dogru

hacettepe nin egitimi nasildir bilmem fakat yildiz in teknik universite olmasi ve istanbul un ankaraya kiyasla "bana göre" daha avantajli ve imkani bol bi sehir olma avantaji var

bunun yaninda ders iceriklerinin pek farkli olmayacagini dusunuyorum akademik kadroyu karsilastirmak lazim

Alıntıları Göster
    Nasıllllllllllll..

Puan yüksek ise İTÜ 'ye yetiyorsa merkezi yatay geçiş hakkının olduğunu biliyorsundur umarım.. Ama fizikte kaydırma sonucu bir bedel ödedim ve sonucunda bir puan alıp İTÜ 'ye veda ettim diyorsan bir sene sonra ya da ikinci sene öss den yine İTÜ 'ye gelebilirdin teslim olmuşsun galiba anladığın kadarı ile.. 4 tane üniversite değiştirdim en sonunda istediğim yer İTÜ 'ye geldim..

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Nasıllllllllllll..

Puan yüksek ise İTÜ 'ye yetiyorsa merkezi yatay geçiş hakkının olduğunu biliyorsundur umarım.. Ama fizikte kaydırma sonucu bir bedel ödedim ve sonucunda bir puan alıp İTÜ 'ye veda ettim diyorsan bir sene sonra ya da ikinci sene öss den yine İTÜ 'ye gelebilirdin teslim olmuşsun galiba anladığın kadarı ile.. 4 tane üniversite değiştirdim en sonunda istediğim yer İTÜ 'ye geldim..

Alıntıları Göster
    ben memnunum hocam su an halimden, duzeni bozmaya gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İngilizce itü bilgisayar mı Türkçe ytü bilgisayar mı sizce hocam? Bütün bölümü İngilizce okumanın kârdan çok zararı mı var cevaplarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: TwoEasy

İngilizce itü bilgisayar mı Türkçe ytü bilgisayar mı sizce hocam? Bütün bölümü İngilizce okumanın kârdan çok zararı mı var cevaplarsanız sevinirim
    İlk mesajlarda bu konuyla ilgili yazmiştim. İdeal bir dünyada tabiki itüde %100 ing okuyup bitirmek daha iyi fakat ingilizcenin de getirecegi zorlukla hiç bitirememek de var.

• Hocam benim Gebze, Ege, Dokuz Eylül, Ankara Üni bunlar %95 ihtimalle tutuyor. Siz sıralamayı nasıl yapardınız? Ben gelişmekte olduğundan ve İstanbula çok yakın olduğundan İlk sıraya gebze yazmayı düşünüyorum. Fikirleriniz benim için değerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: TwoEasy

İngilizce itü bilgisayar mı Türkçe ytü bilgisayar mı sizce hocam? Bütün bölümü İngilizce okumanın kârdan çok zararı mı var cevaplarsanız sevinirim
    Şaka mı bu hocam? Ben de Yıldız bilgisayardayım lakin puanınız yetiyorsa gözünüz kapalı İTÜ yazın. İngilizceyi de hazırlıkta öğrenirsiniz. Ha yok puanınız İTÜ'ye yetmiyorsa da YTÜ yazın geçin, gayet kaliteli bir okul. Yani çıkıp da İTÜ/ODTÜ için mezuna falan kalmayın.
  • Bau 4.sınıf olarak benim de bir sorum var. Ytü'deki hocaların İngilizcesi neden bu kadar kötü? Nasıl tahammül edebiliyorsunuz?

Alrayt soğğ this aaa dis layn is aaa dik, dik dohsan derece to dis line. Bayrampaşa...

Böyle bir hocaya ben tahammül edemeyip derste telefonla falan oynuyordum. Siz dersini dinlediyseniz nasıl tahammül ettiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

Şaka mı bu hocam? Ben de Yıldız bilgisayardayım lakin puanınız yetiyorsa gözünüz kapalı İTÜ yazın. İngilizceyi de hazırlıkta öğrenirsiniz. Ha yok puanınız İTÜ'ye yetmiyorsa da YTÜ yazın geçin, gayet kaliteli bir okul. Yani çıkıp da İTÜ/ODTÜ için mezuna falan kalmayın.

Alıntıları Göster
    kaçıncı sınıfsınız
  • quote:

kaçıncı sınıfsınız

Alıntıları Göster
    3

• quote:

ben memnunum hocam su an halimden, duzeni bozmaya gerek yok

Alıntıları Göster
    Yolun açık olsun, başarılar..
  • Ytü'den mezun birisinin Microsoft gibi şirketlerde çalışma imkanı nedir?

Microsoft veya başka büyük şirket YTÜ' den öğrenci araştırması falan yapıyor mu?

• Özgür yazılımcıyız, microsoft bizi istese de biz onlari istemeyiz

Şaka bir yana, sorunuzun cevabini bilmiyorum.

• ZhanChi kullanıcısına yanıt
    Soruyu düzeltmek gerekirse,

Büyük şirketlerin gözünde İTÜ, ODTÜ ile YTÜ arasındaki fark nedir?

• Bilgim yok ama itü ve odtunun marka degeri daha yuksektir muhtemelen.

• ZhanChi kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam

Teşekkür ederim

• mat 1 fizik 1 derslerinde hangi hocaları seçmeliyim? acil cevap bekliyorum
  • Uzun arali bir yanit olcak ama sizce ytü nasıl eğitimi öğretmenleri?
    Hoşunuza gittimi?

• naber0 N kullanıcısına yanıt
    bilgisayar 4.sınıfta bi arkadaşım vardı kendisi hocalar iyi lablar falan düzgün diyodu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.