Şimdi Ara

YouTube'un Android uygulamasına tüm cihazlar için 4K video oynatma desteği geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Galatas4ray (3 mesaj) tekin-71 (3 mesaj) DH Misafiri (2 mesaj) Drahmizm (2 mesaj) smalsrol (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (6 mesaj) (12 mesaj) (1 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> YouTube'un Android uygulamasına tüm cihazlar için 4K video oynatma desteği geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5594 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bildiğiniz üzere daha önce Android akıllı telefonlarda oynatılabilen maksimum YouTube video çözünürlüğü 1440p idi. Ama artık durum değişti. Google sessiz bir şekilde YouTube'un Android uygulamasındaki 4K video oynatma kısıtlamalarını tüm cihazlar için kaldırdı.

Ayrıca Bkz.Samsung yeni akıllı saat modellerinde Tizen'i terkedip Android'e geçebilir

Android akıllı telefon sahipleri artık videoları 2160p (4K) çözünürlükte izleyebilecek. Şimdiye kadar bunun için 4K ekranlı akıllı telefon ve yüksek hızda internet bağlantısı gerekiyordu. Yapılan değişiklik sayesinde daha düşük çözünürlüklü cihazlarda da 4K video oynatılması mümkün hale geldi.

Yeni özellik kullanılabilir durumda

4K videolar yüksek bit hızı sayesinde çok daha iyi bir görüntü deneyimi sunuyor. Google'ın HD ve FHD ekranlar için de bu desteği sağlaması kesinlikle birçok kullanıcıyı sevindirecek. Zira akıllı telefonunuzda 4K seçeneğini seçtiğinizde, görüntü kalitesinin biraz daha arttığını hissedeceksiniz. Elbette ki 4K çözünürlüğü tam anlamıyla deneyimlemek için 4K ekrana sahip bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor.

Kaynak:https://www.xda-developers.com/unsupported-video-resolution-options-youtube

|
    |

• Öncelikle Türkiye'de yaşamadığım için Türkçemde kusur bulursanız maruz görün.

Konumuza gelirsek o yazdığın mesajda bir yanlışın var, eğer videolar raw olsaydı evet bi fark göremezdin ama youtube'da dahil izlediğin tüm videolar önce bir kodeklemeden geçiyor, kodeklemek kısaca videonun boyutunu kaliteyle orantılı bir şekilde düşürmek diyebiliriz, tabi farklı farklı kodekler ve her kodeğin ne kadar boyutta ne kadar kalite düşürdüğü farklı, Youtube'da izlediğin 4k video 1080p ekranda daha kaliteli gözükebilir sebebi ise kodeklemeden geçen 1080p videoda mesela her pikselin yanındaki 3 piksel o pikselin rengini alması, 4k kalitede izlediğin zaman ise bu 3 pikselin kendi rengini alması.

Tam anlatamıyorum ama şu videoyu izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz:https://www.youtube.com/watch?v=kIf9h2Gkm_U
    1080p ekranlı telefonda 4k izlesen neyini daha net göreceksin kardeşim? Nasıl görüceksin 4k'yı haberi düzeltin yanlış haber. 1080p'de ister 1440p ister 2160p ister 8k video izle 1080pden daha fazlasını göremezsin
  • Yarbay
    2488 Mesaj
    Deneyelim bakalım, pc den izlerken fanlar full çalışıyor telefon yanacak mi acaba 😀
  • Çavuş
    66 Mesaj

Donanımsal çözdüğü için sıkıntı olmaz.
    |
    |
    7nbitirdin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    839 Mesaj
    Telefonda hic bi fark göremedim gibi
  • Yüzbaşı
    817 Mesaj
    Android tv ler için bir değişiklik farkedekmi acaba
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Seçeneği ne vanced ne de normal YouTube uygulaması ile göremedim acaba telefon ile alakalı mı
  • Uzaklaştırılmış 11 gün cezanın, 10 gün 11 saat 5 dakika kadarı kaldı.

tv çözünülügüne bağlı
    |
    |
    WeDneS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4311 Mesaj

Vanced ayarlarından çözünürlüğü geçersiz kılman lazım öyle oluyor.
    |
    |
    X4eros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj
    1080p ekranlı telefonda 4k izlesen neyini daha net göreceksin kardeşim? Nasıl görüceksin 4k'yı haberi düzeltin yanlış haber. 1080p'de ister 1440p ister 2160p ister 8k video izle 1080pden daha fazlasını göremezsin
  • Teğmen
    157 Mesaj

hocam vanced de yorum yapma veya beğenme özelliği yok mu ben mi bulamıyorum!??
    |
    |
    Galatas4ray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4311 Mesaj

Normal youtubeden eksiği yok fazlası var.Hesabınıza giriş yaptınız mı vanced de?Vancedden önce migrog dosyasını yüklemeniz lazım google hesabınızı vanced youtubede açabilmeniz için yaptınız mı?
    Vanced sitesinden en son sürüm vanced studio indirin oradan y.ükleyin.
    |
    |
    deathless73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    157 Mesaj

hocam ben vanced kit indirdim onu kullanıyorum,video izleme konusunda sıkıntım yok reklamsız falan da,beğenme ve video ya yorum yapamıyorum,,hesabım ile giriyorum bu arada??

|
    |
    Galatas4ray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4311 Mesaj

Vanced kit dediğin nasıl bişe bilmiyorum ama böyle bir sorun yaşaman garip geldi.
    |
    |
    deathless73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1404 Mesaj

s10+ var, hiç fark yok
    |
    |
    tekin-71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6989 Mesaj
    s21 sahiplerini sevindirirse sevindirir onun dışında diğer android kullanıcıları bağlayan bir şey yok gibi..

malum ultra hariç diğer s21 modelleri fullhd ekrana sahip, 2k ve 4k içerikleri görüntüleyemiyordu , google bunla birlikte tüm cihazlara açmış ama donanımı düşük olan cihazlarda donma, aşırı ısınma olabilir, dikkat edilmesi gerekir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    839 Mesaj

Zaten telefon ekranları küçük olduğu için 720p bile cam gibi hocam. Video çözünürlüğü 4k olmasa da olurmuş yani
    |
    |
    smalsrol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1404 Mesaj

aynen öyle, benim 27 inchlik monitörümden 2,5 kat piksel yoğunluğuna sahip s10+, 2k monitörümdeki 2k video, telefonda 720p de daha keskin gözüküyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalsrol -- 20 Şubat 2021; 22:48:36 >
    |
    |
    tekin-71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    839 Mesaj

|
    |
    smalsrol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    218 Mesaj

Öncelikle Türkiye'de yaşamadığım için Türkçemde kusur bulursanız maruz görün.

Konumuza gelirsek o yazdığın mesajda bir yanlışın var, eğer videolar raw olsaydı evet bi fark göremezdin ama youtube'da dahil izlediğin tüm videolar önce bir kodeklemeden geçiyor, kodeklemek kısaca videonun boyutunu kaliteyle orantılı bir şekilde düşürmek diyebiliriz, tabi farklı farklı kodekler ve her kodeğin ne kadar boyutta ne kadar kalite düşürdüğü farklı, Youtube'da izlediğin 4k video 1080p ekranda daha kaliteli gözükebilir sebebi ise kodeklemeden geçen 1080p videoda mesela her pikselin yanındaki 3 piksel o pikselin rengini alması, 4k kalitede izlediğin zaman ise bu 3 pikselin kendi rengini alması.

Tam anlatamıyorum ama şu videoyu izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz:https://www.youtube.com/watch?v=kIf9h2Gkm_U
    cheytac07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    13701 Mesaj

Mobil cihazlar için mânâsız bir çözünürlük. Cücük kadar -6-7" ekranlarda- videoyu 2K izlesen ne, 4K izlesen ne. FHD+ ekranlarda 1080p ile 720p arasında bile kayda değer bir fark oluşmuyorken aynı boyutlardaki 2K 4K ekranlarda 2K ve 4K video izlemek tamamen bant genişliği ve batarya israfından başka bir şey değil. Tabi YouTube'un bunu opsiyon olarak koymasına lafımız olamaz. Ben olmamasına şaşırdım 1080p'den yukarı çıktığım yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.