Şimdi Ara

Youtube dışındaki sitelerin içindeki online audio veya videoyu kaydetmek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim sorunum ise aynı değil belki ama benzer bir sorun olduğu için fikrinizi almak istedim.

BBCTurkish sitesinde Günlük yaşamda ingilizce isimli 20 bölüm ve her bölümün 13 derse ayrıldığı ses dosyaları var.Bu dersler REALONE (.ram) uzantılı dosyalar halindeler.Bu dosyaları her ne şekilde kaydetsemde herhangi bir yerde kullanmak istediğimde direkt internete bağlanmaya çalışıyor.Fakat internet olmayan bir ortamda bundan faydalanamıyorum.

Ayrıca bazı siteler var.Sitedeki adres çubuğuna linki yazdığımda o siteden gidipdosyayı alıyor.Fakat bu dosyaları bir türlü alamadım.Genelde Youtube vb. dosyalarını alabiliyor bu siteler.Bu konuda da elim kolum bağlı.

İşte tam bu noktada bu dersleri nasıl kayıt yapabileceğimi ve internet olmayan bir ortamda kayıtlarımdan nasıl dinleyebileceğimi çözemedim.Link içindeki dosyayı kopyalayıp indiremiyorum.Bunu nasıl halledebilirim bilemiyorum.

Önemli not: Bazı record proları ile bunlar kaydedilebilir.Fakat bunu yapmak 13 ders x 20 Bölüm (260 dosya) için çok uzun bir zaman alacağı için çok zor bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

Bu konuda lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz ?

• orbit adında bir program görmüştüm geçenlerde video download falan gibi birşey yazıyordu bir incele istersen....
  • eğer yaparsa orbit downloader yapar, başkası da yapamaz bu işi :)
  • Idm(internet download manager) işini gorecektir. Ayrıca sitelerdeki flash videoları bile indirebilirsin.
    Sitede çalan muzigin yada videonun uzerinde download segmesi çıkıyor yada sayfaya sağ tıklayıp IDM ile indir derseniz sayfadaki butun bağlantıları videoları vs. indirebilirsiniz.

DUZELTME: Pardon dostum online oldugu gozumden kaçmış bu durumda işe yaramaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bomanti -- 16 Aralık 2008; 20:28:02 >
  • internet dw manager in çekemediği bişey yok bölümleri indirdikten sonra nete bağlanma olayı oluyorsa eğer o indirilmiş dosyalar html şeklindedir flv rm mpeg4 ve bilimum dosyaları ıdm rahat çeker.Internet dw manager.
  • pc ne önce flashget yükle arkasından firefox ve üzerinede flashgot eklentisini yükle artık
    http://www.bbc.co.uk/turkish/specials/2222_phrase_a_minute/page3.shtml bu sayfaya girip örneğin 1. DERSİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN a tıkladığında bir pencere açılır bu pencereyi kapat. aşağıda solda küçük kahverengi bir simge belirir bu simgeye tıklayınca ses dosyasını seç ve flashgetle indirmeyi seç. denedim ve bahsettiğin dosyalardan birisini indirdim.

ses dosyalarından birisi:http://rapidshare.com/files/174026391/pam_unit1_lesson1.rm.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bachree -- 16 Aralık 2008; 23:30:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.