Şimdi Ara

Youtube'da bizdeki amator testciler profesyonellerden daha cok izlenmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube'da autobild, whatcar vb. profesyonel inceleme sitelerinin videoları 10-12 bin kere izlenirken bizim tc vatandaşlarının bayiden aldıgı test araçlarını sürerken çektikleri videolar 20-25 bin kere izlenmiş. Yaptıkları yorumlarda bayi görevlisine hocam km'de kaç yakıyo? Sen bu arabayı beğeniyor musun? Ara hızlanmaları çok begendim vs. boş boş geyik muhabbetlerini de içeren bisuru vakit kaybı. Acaba bunu izleyenler gerçekten ciddiye alıyorlar mı bu saçmalıkları onu merak ediyorum.

Elin almanı ingilizi tüm dünyaya izletmek için video koymuş anca bizim düz yolda yürümesini beceremeyen vatandaşlarımızın yarı oranında hit almışlar. Çok ilginç bir toplumuz

• İnsanların bildiği dilde video izlemek istemesinden dolayı olabilir mi? Kaldı ki herkes ingilizce bilmek zorunda değil. Insanlarin izlemek istediği yada tercih ettiği videolardan size ne?

Bu forumda insanların tercihlerini yargılama hastalığı var artık herkese bulaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç forum üyesinin araba inceleme testini izlemiştim adam bir bir anlatmış kendince gayette yeterliydi bilgiler.
  • Hoş geliyor insana. Ayrıca arkadaş bende görebiliyorum arabanın burnundan başlayan çizgisinin arka tarafa kadar usulca uzandığını yada b sütununun ne kadar estetik olduğunu Izgaradaki boyuna çizgileri.
    Bana aracın yol tutuşu yakıtı aynı sınıftaki rakipleriyle kıyası lazım ki o amatör dediklerinizde bunlardan bahsediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetiner19 -- 22 Ağustos 2013; 0:54:50 >
  • Hocam siz arabadan çok anlıyorsunuz sanırım vatandaşımızı kötülüyorsunuz.Siz arabayı normal kullanmayacaksınız her gün söküp parçalayacaksınız değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verticall

İnsanların bildiği dilde video izlemek istemesinden dolayı olabilir mi? Kaldı ki herkes ingilizce bilmek zorunda değil. Insanlarin izlemek istediği yada tercih ettiği videolardan size ne?

Bu forumda insanların tercihlerini yargılama hastalığı var artık herkese bulaşıyor.

insanların bildigi dilde de profesyonel inceleme yapan videolar var onu da biraz akıl etmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Hoş geliyor insana. Ayrıca arkadaş bende görebiliyorum arabanın burnundan başlayan çizgisinin arka tarafa kadar usulca uzandığını yada b sütununun ne kadar estetik olduğunu Izgaradaki boyuna çizgileri.
    Bana aracın yol tutuşu yakıtı aynı sınıftaki rakipleriyle kıyası lazım ki o amatör dediklerinizde bunlardan bahsediyor.

ben profesyonel diyorum siz ızgaradakı boyundan cizgilerden bahsetmişsiniz.

Amator dediklerinizin orda 5-10 km araba sürünce size yol tutuşu ve yakıtla ilgili saglıklı bilgiler sunabildigine inanıyorsanız ben size bişey diyemem artık. Beyaz renge kırmızı derseniz bile evet kırmızı haklısınız der geçerim, boşa vaktimi harcamam yani açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerOzgur1

Hocam siz arabadan çok anlıyorsunuz sanırım vatandaşımızı kötülüyorsunuz.Siz arabayı normal kullanmayacaksınız her gün söküp parçalayacaksınız değil mi ?

Valla hocam herkese ayrı ayrı cevap vermekten sıkılcam burda anladıgım kadarıyla. Sizde bişeyleri anlamaya calışsanız güzel olacak sökup parçalama meselesi veya kotuleme yok burda biraz düşünürsek eger konuyu
  • Daha çok izlenmesinin sebebi insanların merak ettiği konularda kendi dilinde bir şeyler öğrenme hevesi.

Ama; açıkçası söylemek gerekirse amatörleri geçtim, televizyon programcısı veya herhangi bir site editörünün(?) videoları bile gerçekten sıkıcı buluyorum.
    Söyledikleri şeyler tamamen klasik :
    Aracın çekişi çok iyi, sert süspansiyon kullanmış ama virajda sizi koruyor, zorlu kullanımlarda bile 4-5 lt gibi fabrika değerlerinin altında yakıt tüketimi(?), ön far tasarımı, arkada uzun boylular için sınırlı baş mesafesi, açık/koyu renk döşemeler, yumuşak/sert plastik yapısı, vs. vs.

Ama sonuçta ne yazık ki; az çok aracın broşürünü incelemiş bir insan hiçbir ek bilgi öğrenemeden video bitiyor !
    Açıkçası söylemek istediğim şey şu: (Tamam profesyonel sinemacı/tiyatrocu olmayabilirsiniz.)
    İnsanlar aracın broşürünü gözden geçirerek 3-5 iyi kötü şey öğreniyor.
    Sizin yapacağınız şey sadece insanlara o aracı hissettirmek olmalı.
    Aracın boyutlarını insanlar gerçek hayatta hissedebilmeli, insanlar kendilerini hem şöför hem de yolcu koltuğunda gibi hissedebilmeli, aracın iç hacimlerini çok boyutlu olarak zihinlerinde canlandırabilmeli, .....
    Kısaca video varsa; anlatım tek boyutlu değil çok boyutlu olarak kullanılmalı ve hissettirilmeli !

• quote:

Orijinalden alıntı: tplatpla01

quote:

Hoş geliyor insana. Ayrıca arkadaş bende görebiliyorum arabanın burnundan başlayan çizgisinin arka tarafa kadar usulca uzandığını yada b sütununun ne kadar estetik olduğunu Izgaradaki boyuna çizgileri.

Amator dediklerinizin orda 5-10 km araba sürünce size yol tutuşu ve yakıtla ilgili saglıklı bilgiler sunabildigine inanıyorsanız ben size bişey diyemem artık. Beyaz renge kırmızı derseniz bile evet kırmızı haklısınız der geçerim, boşa vaktimi harcamam yani açıkcası

Şu mesajınızdan ne benim yazdıklarımı nede o prefesyonel videolarda nelerden bahsedildiğini anladığınızı düşünüyorum.
    İyi geceler

• Verticall V kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum size, her ne kadar daha teknik ve daha otorite tv programları inceleme yapsa da sen olaya fransiz kaldığın için bir anlamı olmuyor..
  • profesyonel testlerden oldum olası çok zevk almadım sanki broşürdeki verileri allayıp pullayıp satıyorlarmış gibi geliyor
    araçla ilgili broşür dışında gerçekten bişeyler öğrenebildiğim tek test çarpışma testleri
    amatör testleri daha samimi buluyorum araçla ilgili o an ne hissediyorsa onu söylüyorlar kimi zaman doğru kimi zaman yanlış ama eğlenceli ve bazen ender de olsa farklı şeyler yakalayabiliyorlar
  • Sıkıcı değil, daha samimi ve elinden geldiği kadar nesnel değerlendirme yapıyorlar. Tabi marka fanatikleri var o ayrı bir durum
  • Boş muhabbetleri bir yana bırakırsak bildiğim dilde video izlemek bence daha güzel. Kaldı ki profesyonel videolar yanlı olabiliyorken amatör videoların çoğu gerçek tüketici beklentisini yansıtıyor. Ben zevkle izliyorum.

• tplatpla01 T kullanıcısına yanıt
    Sen düz yolda yürüye biliyorsan yürüyemeyenlerin videolarından sana ne ne diye ilgileniyorsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tplatpla01

quote:

Şu mesajınızdan ne benim yazdıklarımı nede o prefesyonel videolarda nelerden bahsedildiğini anladığınızı düşünüyorum.
    İyi geceler

hep yanlış dusunuyorsunuz işte onu hala anlayamadınız

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Sen düz yolda yürüye biliyorsan yürüyemeyenlerin videolarından sana ne ne diye ilgileniyorsun

ilgilenmiyorumki işte ondan bahsediyorum :D
  • Test kuruluşlarının tarafsız oldugunu düşünüyorsanız izleyip inanmaya devam edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrullah bozlak

Boş muhabbetleri bir yana bırakırsak bildiğim dilde video izlemek bence daha güzel. Kaldı ki profesyonel videolar yanlı olabiliyorken amatör videoların çoğu gerçek tüketici beklentisini yansıtıyor. Ben zevkle izliyorum.

sizede hak verdim tabiki tuketici beklentisi az olunca o bile yetiyor diyorsunuz.

Diyelimki bu prof. inceleme yapanlar yanlı ise neden bu kadar farklı ulkeden bu kadar çeşitli site ve video varken hepsi aynı arabaları begeniyor? Neden bu testler sonrası arabayı alıp kullanmış ve testlerden 2-3 yıl sonra bile teşekkur edip yorumlar ekleyenler var? Neden tüm kullanıcılar da siteye üye olmuş araçla ilgili kendi yorumlarını eklemişler. Hani videodan bişey anlaşılmasa bile internet sitesine girip sayfayı türkçeye cevirince bile herşey anlaşılıyor. Onun dısında aracla ilgili tüketim vb. bilgiler zaten tablo yapılıp veriliyor videolarda. Sitelerde de araçlara 10 uzerinden puan veya yıldız verilmiş biçok kategoride. Yani bunları tek tusa basıp translate edilebiliyorken sen tutup benim bayiye gidip test surusu yaparken çektigim videoyu izleyip araba hakkında fikir edineceksen en kötü arabayı en iyi diye kakalarlar adama. Ama tüketici beklentisi de karşılanmış olur tabi ona bişey diyemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Test kuruluşlarının tarafsız oldugunu düşünüyorsanız izleyip inanmaya devam edin.

Aynen öyle.

Ben, bu tarz inceleme videolarını izlerken, kendimi, film izliyormuş gibi hissetmeye başlıyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.