Şimdi Ara

yönlenecek sayfada javascript çalıştırma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullanıcıları bir sayfaya yönlendirdikten sonra(bu kendi domainimde olan bir sayfa değil.başka bir domain) açılacak pencerede javascript çalıştırabilir miyim?

• calıştıramazsın cunku başka domain diyorsun. o başka domain sana aitse durum değişir.
  • peki.iframe içinde açmaya çalıştığımda o domaini bağlanmayı reddetti hatası veriyor.tarayıcı güvenlik sorunundan dolayı sanırım.bu adımı nasıl aşabilirim.daha eski bir sürüme sahip tarayıcı(chrome,ie..) var mıdır henüz bu güvenliği aşmamış olan.
  • chnkyn kullanıcısına yanıt
    iframe içindeki sayfada javascript dom olaylarıyla ilgilenecekse cross-domain hatası alırsın. tarayıcı güvenlik sebebiyle izin vermiyor. eğer amaç html taglarına göre veri çekmekse siteyi kazıyıp ayrıştırabileceğin arka taraf programlama dillerine bakabilirsin.

ben de javascriptle böyle bir şey yapmaya çalışmıştım baktım yapamıyorum nodejs üzerinde siteyi kazıyıp istediğim bilgileri siteden çektim. tabi bu işlem ne kadar yasal yapacağın işe göre değişir.
  • node.js bilmiyorum ama bakabilirim.tam olarak ne yazarsam google da bulabilirim.arka taraf kazımak :) sanırım çıkmaz.
  • chnkyn kullanıcısına yanıt
    nodejs javascripin terminalde (veya cmd) de çalışmasını sağlıyor. İnternette bilgi bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlem ise “scrape” oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • node.js ile değil de c# ile denedim ama scrape işleminin amacı ve yapabildiğim tek şey gidilecek domainden bilgileri almak.herhangi bir değişiklik(tıklatma gibi) yapamadım.Acaba node.js ile bu işlem yapılır mı?
  • https://www.seleniumhq.org/download/
    Selenium ile browser üzerinde yapılan bütün işlemleri yapabilirsiniz. C# driveri da mavcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu seleniumhq ile python selenium arasındaki fark nedir? ayrıca bunu başka bilgisayar kurdurtursam orada da çalıştırabilir miyim otomatik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.