Şimdi Ara

Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisansı değer mi değmez mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba eğitim durumum hakkında bilgi vererek başlıyayım.

Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı mezunuyum.Şu anda üniversitede Çalışma Ekonomisi bölümü 3.sınıf öğrencisiyim (neden seçtin bu bölümü vs soruları aklınıza gelebilir uzun hikaye Yönetim Bilişim Sistemleri okuyacaktım olmadı bazı sebeplerden dolayı)okuduğum bölümden bana pek ekmek çıkacağını düşünmediğim için ve yazılımı sevdiğim için son 1.5 yıldır bu alana yöneldim temeliminde iyi olduğunu düşünüyorum sıfır değildim bunun son 6-7 ayını düzenli şekilde çalışarak ilerledim.Forumdaki abilerime de de tekrar teşekkür ederim verdikleri tavsiyeler yol göstermeleriyle baya şey kattım kendime.Şu anda udemy - youtube gibi sitelerden kurslar izleyerek devam ediyorum.

Lisede c# gördüğüm için c# dan devam ediyorum.

Şimdi bu bilgilerden sonra asıl sormak istediğim konuya geleyim ben iyi hoş kendimi bir alanda geliştirmeye çalışıyorum belli vasıflar kazanıyorum ama adam benim diplomam yok diye kötü gözle vs bakabilir mi dezavantajlı olur muyum diye kafamı kurcaladı bunun cevabını çoğu kez forumda okudum önemli olan senin ne yapabildiğindir yoksa bir şey bilmeyen diplomalı yerine kendini geliştirmiş alaylı birini alabilir işveren. Ki meslek liseli diplomam var ama meslek lisesi diplomasını adam ne kadar takar bilinmez Almanya'da vs meslek diplomaları önemseniyor ama Türkiye öyle değil.

Bu yüzden okulum bitince Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans yapmaya değer mi tezli/tezsiz ben tezsizi düşünüyorum sonuçta yüksek lisansın bana programlama hakkında vs katkısı olur mu bunu okuma amacım elimde işverene gösterebileceğim bir belge olsun gerisi benim kendimi ne kadar geliştirebildiğime bakar diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 25 Ocak 2019; 15:37:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.