Şimdi Ara

Yönetim Bilişim Sistemleri Okunurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
12.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkeze merhabalar.Çocukluktan beri teknolojiye karşı büyük bi hayranliğim var ve yaklaşık 1-1.5 ay sonra tercih döneminde yıldırım beyazıt veya sakaryada ybs okumak istiyorum.Bölüm hakkında bilgisi olanlar cidden gerçekçi bi şekilde bölümü değerlendirebilirlermi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jordanjoyce J kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

arkadaşımın hesabından yazıyorum.
    Ybs okuyorum ve sana nacizane tavsiyelerim var.Öncelikle üniversiteler hakkında bilgi vereyim.
    tercih ederken bunlara dikkat et.
    -yeni açılan müfredatı tam oturmamış yerler kesinlikle buraları yazma,son zamanlarda çok fazla bölüm açıldı.hocalar yetersiz olabilir,ders programı oturmamış olabilir(bu çok önemli)
    bu dediğime göre kafadan 3-4 üniversite eleniyor zaten.
    -en eskisi
    boğaziçi,cumhuriyet,bartın sanırım.(sakarya'nın kuruluş tarihini bilmiyorum)
    -ders programlarını incele
    ybs'de ders ağırlığı ve programlama derslerinin yoğunluğu önemli.paso yönetim ağırlıklıysa;tercih etme.
    -seçmeli programlama dersleri var mı yok mu incele- varsa iyiye işaret.
    -seçeceğin üniversitede endüstri-bilgisayar müh. açılış zamanlarına bak,büyük ihtimal buralardan hocalar gelecek bu iyi.eğer seçeceğin üniversite'de bu bölümler yoksa ve köklü değilse oradaki ybs'yi yazma bile.
    -staj zorunluluğu olan üniversiteyi tercih etmeye çalış
    --------------------------------------------------------------------------------------
    yıldırım beyazıt yeni açılan bir üniversite müfredat,bölüm ne derece oturmuş tartışılır ama ingilizce hazırlık var sanırım,ama yazdığın 2 üniversiteden ben olsam sakarya'yı yazardım(yukarıda yazdığım şartların ne kadarını sağlıyor bilmiyorum yine de)

----------------------------------------------
    tek tek üniversite ismi vermedim sen bu kıstaslara göre bir araştırma yaparsan zaten geriye 3-4 seçeneğin kalacak onlarda "muhtemelen"---->
    boğaziçi
    mehmetakif
    sakarya
    ------------------------

Okunur Mu diye sormuşsun niye okunmasın.Ama kendine şunu sor.teknolojiye ilgim ne derecede acaba web sitelerine girdiğinde ya da masaüstü bir programı gördüğünde acaba nasıl
    bunun kodlaması diyebiliyor musun /merak ediyor musun ? Bunun cevabı evetse düşünebilirsin.Tabi olay sadece kodlamayla kalmıyor.Uzmanlaşabileceğin bir çok alan var.Biraz da sana bağlı.

• Yorumun için çok saol benim yıldırım beyazıt dememin sebebi ingilizce olmasıydı bunun dışında pek bi çekiciliği yok boğaziçinede giremiyceğime göre:D Ha bu arada bu bölümden mezun olmuş bi tanıdığın varmı araştırdım fakat bulamadım çoğu forum sitesinde bölümü yere göğe sığdıramayanda var yerin dibine sokanda ciddi anlamda çok tereddütlüyüm.

bir çok arkadaşım var,mezun olan...
    çalışanlar da var kpss'ye hazırlananlar da var.Bankalarda çalışanlar da var.
  • Peki maaş durumu? Bide kpssyle devlet dairesinde ne olarak çalışılıyor

• takip .
  • Forumda okuyan illahaki vardır 3-5 kişi bi el atsanız nolur ??

• hocam Bilkent'te işletme bilgi yönetimi var bide bunun gibi onu düşünen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaş durumu ? yeni mezun orta karar bir üniversiteden mezu,n ybs mezunu iseniz çalıştığınız şehire de bağlı 1500-2000 tl arası maaş alırsınız.tecrübe arttıkça maaş da artar.
    kpss durumu ise;
    ibf mezunu diğer bölümlerin tercih edebileceği a gurubu oluyor bu. her mermurluğu tercih edebilirsiniz.(tabi o memurlukla ilgili "aranan özel şartlar" yoksa)
    bir de kpss b grubu var.bilgi işlem memurlukları,hardware bilgisi içeren memurluklar var.

-----------
    bilkentteki o dediğiniz bölümün derslerine baktım.ybs ile aynı içerik eş bölüm diyebiliriz.Bence tercih edilebilir.
    Neden derseniz;
    1-bilkent
    2-eğitim dili ingilizce(bilişim de ingilizce şart)
    3)bilişim sektörü
    ---------------------------
    mezun olan birileriyle konuşmak istiyorsanız çok seçeneğiniz yok maalesef halihazırda mezun az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITECHINN -- 1 Haziran 2014; 0:42:43 >
  • Saolun herşey için

• quote:

Orijinalden alıntı: Jordanjoyce

Herkeze merhabalar.Çocukluktan beri teknolojiye karşı büyük bi hayranliğim var ve yaklaşık 1-1.5 ay sonra tercih döneminde yıldırım beyazıt veya sakaryada ybs okumak istiyorum.Bölüm hakkında bilgisi olanlar cidden gerçekçi bi şekilde bölümü değerlendirebilirlermi?

Benim de yazmayı düşündüğüm bölümlerden.. Ola ki burası tutarsa haber verin hocam Bu lys den sonra sakarya Üniv kazanabilirim

• emonetti E kullanıcısına yanıt
    Belki büyük konuşmak gibi olucak ama yıldırım beyazıta gelin hocam

• Yıldırım bayezit üni için hiç iyi yorum göremedim ben, ben bi zaman Ankara'da yaşadım yeri de ankara kalesi'nin altı ulus tarafları, sakat yerler yani bi araştır istersen Çinçin-Yenidoğan diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jordanjoyce

Saolun herşey için

Hocam neresini yazdınız ?

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Şu anda sakaryada 2. sınıfım .Bölümden gayette memnunum...
  • Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyan arkadaslar ve abilerim pm atarmisiniz lutfen..

• Günümüzde yazılım bilmek tek başına yeterli değildir artık. Bu bölümde gerek bilişim hukuku gibi hukuğa yönelik dersler ve gerek örgütsel davranış gibi işletmeye yönelik dersler ile bu bölümü tercih edenler birer bilişim yöneticileri olarak yetiştirilirler. Kafkas Üniversitesi İİBF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü yeni açılmış ama öğrencilerinin en iyi şekilde yetiştirilmesinde hakkını veren dersleri genel olarak yazılım ağırlıklı ender bölümlerden.

Kafkas Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü
  • bir çok arkadaşım var,mezun olan...

çalışanlar da var kpss'ye hazırlananlar da var.Bankalarda çalışanlar da var.

https://duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri/

şuanda bölümden memnunmusun okuduğun için bende bu sene sınava girmek istiyorum. açık öğretimden bu bölüm kafama yattı biraz. şuanda bi firmada ıt alanında çalışıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.