Şimdi Ara

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ HAKKINDA! (ACİL) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
9.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bölüm denizlide de var. Ben sakarya ile denizli arasında kaldım düzce bunların gerisinde kalıyor anlamında dedim.
  • Buz Mavi Surat kullanıcısına yanıt
    Sıralama kac hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xds789 X kullanıcısına yanıt
    130

• Ingoshi kullanıcısına yanıt
    Hocam yeditepe nasıl bende bu yıl orayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: barancndogan

Hocam yeditepe nasıl bende bu yıl orayı düşünüyorum

Mesaj attım.
  • Var mı YBS okuyup işe başlayan elde canlı örnek ? .Lisans döneminde seçmedim ama yüksek lisans için seçebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesismanoglu

Bölümden emin olmama sebebim iş bulamam korkusuydu. Ancak bugün biraz araştırma yaptım ve sana da bölümü sorunca ortak bir cevap geldi iş bulursun dendi. Bölüm revaçta olan bir bölümmüş iş konusunda anladığım kadarıyla. Ama şimdi de üniversiteden emin olamadım üniversite arıyorum. Beykent benim evimede yakın açıkcası. Peki yeditepe ve beykent'i kıyaslasan eğitim olarak çok fark olur mu? Araştırmalarına göre, ben Beykent'i araştırdım ama Yeditepe hakkında fikrim yok.

şuan memnun musun yeditepeden
  • Şu ybs ist avrupa yakasında iyi bir devlette olsa keşke.

• Ybs bulunan üniversitelerin eğitim kadrolarını da mutlaka araştırın bence, düzce'nin eğitim kadrosu birçok üniversitenin eğitim kadrosundan daha iyi(ybs için konuşuyorum) ve bölümde bulunan profesörler derse girmek zorunda, rektörün kesin talimatı varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunn -- 24 Mart 2017; 23:16:26 >
  • 1) Yönetim bilişim sistemleri, bilgisayar mühendisliği ve işletmenin harmanlanmasıyla oluşmuş bir bölümdür. İşletme kadar detaylı işletme öğretilmiyor, bilgisayar mühendisliği kadar yazılım öğretmiyor. Mezun olana kadar kendini hangi alanda geliştirmek istersen o alanda geliştirmek zorundasın. Genelde mezun olan kişiler ERP sistemleri ile çalışırlar.

2) Yönetim bilişim sistemlerinden olmasa da, Türkiye'ye bölümü getiren Marmara İşletme Enformatiği son sınıfta olan bir kuzenim var. Ben de şu an hazırlıktayım. Seneye bölüm derslerine başlıyorum. YBS ingilizce olduğu için ve çok fazla okulda olduğu için mezun sayısı fazla. İş olarak İK, yazılım, erp danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı vb. bir sürü alan da çalışma imkanın var. Önemli olan kendini hangi alanda geliştirdiğin. Devlette memur da olabilirsin tabi KPSS puanını alırsan.

3) Okuduğun okulun önemi tabi ki de var. Yaptığı anlaşmalar, verdiği dersler seminerler vb. şeyler ileride çok işine yarar.

4) Beykent ile ilgili bir fikrim yok. Fakat Almanca yapabilirim dersen Marmara İşletme Enformatiği yazabilirsin. Okulun dünyanın en büyük 3 ERP firmasıyla da anlaşması var(SAP, Oracle, Microsoft). Bölüm dersleri içerisinde SAP dersi de görüyorsunuz ve sertifika alıyorsunuz. Aynı şekilde ORACLE ile de dersleri var(java, android programlama). Ve ileriki senelerde Microsoft Dynamics dersleri de verilmeye başlanabilir. Ayrıca bölümün mezun sayısı da maksimum 1000-1500 kişidir. Mezunlar arasında bir yardımlaşma da oluyor genelde. Ve iş bulma konusunda zorluk çekmiyor genel de kimse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

1) Yönetim bilişim sistemleri, bilgisayar mühendisliği ve işletmenin harmanlanmasıyla oluşmuş bir bölümdür. İşletme kadar detaylı işletme öğretilmiyor, bilgisayar mühendisliği kadar yazılım öğretmiyor. Mezun olana kadar kendini hangi alanda geliştirmek istersen o alanda geliştirmek zorundasın. Genelde mezun olan kişiler ERP sistemleri ile çalışırlar.

2) Yönetim bilişim sistemlerinden olmasa da, Türkiye'ye bölümü getiren Marmara İşletme Enformatiği son sınıfta olan bir kuzenim var. Ben de şu an hazırlıktayım. Seneye bölüm derslerine başlıyorum. YBS ingilizce olduğu için ve çok fazla okulda olduğu için mezun sayısı fazla. İş olarak İK, yazılım, erp danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı vb. bir sürü alan da çalışma imkanın var. Önemli olan kendini hangi alanda geliştirdiğin. Devlette memur da olabilirsin tabi KPSS puanını alırsan.

3) Okuduğun okulun önemi tabi ki de var. Yaptığı anlaşmalar, verdiği dersler seminerler vb. şeyler ileride çok işine yarar.

4) Beykent ile ilgili bir fikrim yok. Fakat Almanca yapabilirim dersen Marmara İşletme Enformatiği yazabilirsin. Okulun dünyanın en büyük 3 ERP firmasıyla da anlaşması var(SAP, Oracle, Microsoft). Bölüm dersleri içerisinde SAP dersi de görüyorsunuz ve sertifika alıyorsunuz. Aynı şekilde ORACLE ile de dersleri var(java, android programlama). Ve ileriki senelerde Microsoft Dynamics dersleri de verilmeye başlanabilir. Ayrıca bölümün mezun sayısı da maksimum 1000-1500 kişidir. Mezunlar arasında bir yardımlaşma da oluyor genelde. Ve iş bulma konusunda zorluk çekmiyor genel de kimse.

Hocam işletme alanına yoğunlaşmak istersek enformatik derslerinden ciddi bir kırpılma oluyor mu ? Ayrıca Almanca kolay mı ?

• Hocam bölümün dersleri sabit hepsini vermeden mezun olamazsın dediğin oysa. Almanca zor bir dil, zaten genel olarak okuyan kişilerin genel kanısı en zor senenin hazırlık olduğu yönünde. Fakat Almanca zorluğunun yanında faydalı da olacak bir dil. Gerek Türkiye'de, gerek yurt dışında Alman firmalarının çoğunluğu ortada.

• Bu bölüm özelde hangi üniversitede daha iyi ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.