Şimdi Ara

Yöneticileri denetleyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gerçekten forum sistemi güzel ama şu yöneticileri denetleyin arkadaş, saçma sapan işler yapıyorlar. Kurallara uygun olduğu halde mesajlarım siliniyor, masustan forum destekten yazdım kurallara uygun diye geri getirdiler mesajımı. İllaha bunu demek mi gerekiyor? Böyle saçmalık mı olur? Madem geri getireceksin neden siliyorsun?

RDR2 Türkçe yaması konusunda fiyat ucuz olur bence, çünkü çok önceden belirlemişler dedim, hemen kaldırıldı mesajım konu ile alakası yok diye, geçen gün baktım adamlar konuda gamepad vs klavye tartışması yapıyorlar. O yorumları neden kaldırmıyorlar? Eminim kimse şikayet etmedi beni çünkü 2 dakikda silinmişti bu konuda mesajlarım.

Daha yeni TLOU 2 haberinde editörün biri spoiler uyarısı yapmadan finali yazmış.

Hadi yetki veriyorsunuz böyle kişilere bir hata yapıyorsunuz, bari denetleyin arkadaş.
    Mesela forum desteğe yazdığım mesajı silip geri getiren kimse buna 6 ay yöneticilikten uzaklaştırma vermeniz lazım, bunlar yüzünden forumdan soğuyorum. İşte böyle denetleme yapabilirsiniz. Bundan sonra silerken 50 kere düşünerek karar verir akıllanır.

Bir de mesela fake hesaplar açıp konular açarak yöneticileri denetleyebilirsiniz, sınavlarda çıkan şaşırtmacalı sorular gibi yani. Baktınız açılan konu uygun olduğu halde kaldırılıyor o zaman yetkilerini elinden alın bu insanların.

• Bu forumun moderasyon ve editöriyal sınıfı çok zayıf ve yetersiz. Ben Jeolog gibi DH'ın gerçek çalışanı olan bir insan hariç (belki de iki üç tane daha vardır öyle bilmiyorum) bir tanesini bile ciddiye almıyorum. Maaşsız ve iş yerinden uzakta gönüllü iş diye mefhum dünyanın hiçbir yerinde yok. Kalite de haliyle ancak bu kadar oluyor.

Madem sistem böyle atıyorum mesaj paylaşımı olarak durgun olan ve sık sık hatalı aktarılabilen anasayfa haberlerle dolup taşan ve anasayfa haberlerinin önemli bir kısmına zemin oluşturan bir bilim ve teknoloji bölümü var. Orada Torlak Kemal diye temel bilim literatürüne aşinalığı, merakı ve fizik bilimine hakimiyeti oldukça göz dolduran bir üye bulunuyor. Biraz diyalog kurup kendisinden haber editörlerinin bilim haberlerini ve editörlerin bilim haberciliği niteliklerini denetlemesini isteyebilirsiniz. Ortada işe yarabilecek eminim böyle daha bir sürü üye vardır ama bu sitede ne onları handpick yapmaya çalışan ne de siteye yönelik çalışmaya teşvik eden yok. Keyfi kullanıma açık bir moderatör paneli ve sıfatını iki üç şartla rastgele dağıtarak hiçbir yer iyileşmez.

Siz Wisdom gibi konu dışında trollüğü ile tanınmış üyelere KRAL unvanı vermeye devam edin. Torlak Kemaller sizin için görünmez olsun.
    https://forum.donanimhaber.com/profil/1545003#!/
  • Bu forumun moderasyon ve editöriyal sınıfı çok zayıf ve yetersiz. Ben Jeolog gibi DH'ın gerçek çalışanı olan bir insan hariç (belki de iki üç tane daha vardır öyle bilmiyorum) bir tanesini bile ciddiye almıyorum. Maaşsız ve iş yerinden uzakta gönüllü iş diye mefhum dünyanın hiçbir yerinde yok. Kalite de haliyle ancak bu kadar oluyor.

Madem sistem böyle atıyorum mesaj paylaşımı olarak durgun olan ve sık sık hatalı aktarılabilen anasayfa haberlerle dolup taşan ve anasayfa haberlerinin önemli bir kısmına zemin oluşturan bir bilim ve teknoloji bölümü var. Orada Torlak Kemal diye temel bilim literatürüne aşinalığı, merakı ve fizik bilimine hakimiyeti oldukça göz dolduran bir üye bulunuyor. Biraz diyalog kurup kendisinden haber editörlerinin bilim haberlerini ve editörlerin bilim haberciliği niteliklerini denetlemesini isteyebilirsiniz. Ortada işe yarabilecek eminim böyle daha bir sürü üye vardır ama bu sitede ne onları handpick yapmaya çalışan ne de siteye yönelik çalışmaya teşvik eden yok. Keyfi kullanıma açık bir moderatör paneli ve sıfatını iki üç şartla rastgele dağıtarak hiçbir yer iyileşmez.

Siz Wisdom gibi konu dışında trollüğü ile tanınmış üyelere KRAL unvanı vermeye devam edin. Torlak Kemaller sizin için görünmez olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 21 Haziran 2020; 18:19:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Bu forumun moderasyon ve editöriyal sınıfı çok zayıf ve yetersiz. Ben Jeolog gibi DH'ın gerçek çalışanı olan bir insan hariç (belki de iki üç tane daha vardır öyle bilmiyorum) bir tanesini bile ciddiye almıyorum. Maaşsız ve iş yerinden uzakta gönüllü iş diye mefhum dünyanın hiçbir yerinde yok. Kalite de haliyle ancak bu kadar oluyor.

Hocam o adamın böyle saçmalıklara (bilim ve teknoloji haberleri) ayıracak vakti olmaz, öyle yapılacağına kimin oraya editör ve yönetici olacağına o karar verebilir, tabi bunun için de zaman harcıyacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 23 Haziran 2020; 13:7:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Hocam o adamın böyle saçmalıklara (bilim ve teknoloji haberleri) ayıracak vakti olmaz, öyle yapılacağına kimin oraya editör ve yönetici olacağına o karar verebilir, tabi bunun için de zaman harcıyacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    Torlak Kemal gördüğüm kadarıyla temel bilimlere meraklı bu konularla oldukça ilgili bir insan. Başta fizik olmak üzere temel bilimlerle ilgili değişik zamanlarda bir sürü konu açmış. Örnek bir konu olarak:

https://forum.donanimhaber.com/bir-foton-en-cok-ne-kadar-enerji-tasiyabilir--143783585

Aynı arkadaş bir literatür taraması yaparak fizik ve kozmoloji üzerine böyle haber gibi bir konu da açmış. Bir tane bile haber editörünün bu kadar kapsamlı araştırmaya dayalı merak uyandırıcı bir bilim haberi hazırladığını hatırlamıyorum:

https://forum.donanimhaber.com/anita-janus-point-ikiz-evrenin-izlerini-mi-buldu--143681582

Bu konuya karşılık olarak sitedeki resmi major editörial hatalardan bir örnek:

https://forum.donanimhaber.com/bilim-insanlari-solunum-yapmadan-hayatta-kalabilen-bir-canli-turu-kesfetti--142171711#142219053

Anaerobik (oksijensiz) solunum nedir bilmeyip tek solunum türünü oksijenli solunum sanıp böylesi bir haber yapmak bence bir skandal. Anaerobik solunumu liselerde bile öğretiyorlar. Bırak Torlak Kemal'i birazcık biyolojiyi ciddiye alan birisi bile bu kadar büyük bir hatayı fark edebilir. Çok açık ki Torlak Kemal örneğinin aksine bilim konusunda bu editörün bir eğitimi yok. Bu bir haber editörünün kredibilitesini (güvenilirliğini) sarsan bir durum. Bilime, bilimsel terimlere ve belirli bir derecede literatüre hakim, bilim alanında eğitimi olan birisi bilimsel haberler için editör olur. Hiç olmadı en azından böyle birisi haberleri bir gözden geçirip onay verir.

@Torlak Kemal, Haber vermek ve arkanızdan yazmamak için alıntılıyorum. Reklamını yapıyor ve ukalalık taslıyor gibi duruyorum elbette her konuda karar senin ve web masterların esasında. Öneriden başka bir şey sunmak benim haddime düşmez. Ama gözden kaçan şey çok.

• Söz ettiğim o arkadaş uzaklaştırmalar almış olabilir ama bölümü gerçekten takip eden nitelikli moderatörler olmadığı için de birisini mesela böyle gözden kaçırıyorsunuz. Bu durum sitenin her yerinde olabilir. Ondan sonra niye bu forum yıllar geçtikçe ölüyor, artık forumda içerik üretilmiyor vs demeyin.

• Merhaba arkadaşlar,

Haksızlık yapıldığını, yanlış karar verildiğini, kasıt olduğunu düşündüğünüz her durumu bana, powerstorm'a veya desteğe form açarak iletebilirsiniz. İtina ile ilgileneceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Ama sizden ricam bu konuda biraz ihtiyatlı davranmanız. Çünkü insanız hepimizin dalgınlığı olabilir, yanlış kararlar alabiliriz.

Diyorsaniz ki, "yetti be bir değil iki değil" ilgilenelim konu ile.@Nat Alianovna @HIGHER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Merhaba arkadaşlar,

Haksızlık yapıldığını, yanlış karar verildiğini, kasıt olduğunu düşündüğünüz her durumu bana, powerstorm'a veya desteğe form açarak iletebilirsiniz. İtina ile ilgileneceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Ama sizden ricam bu konuda biraz ihtiyatlı davranmanız. Çünkü insanız hepimizin dalgınlığı olabilir, yanlış kararlar alabiliriz.

Diyorsaniz ki, "yetti be bir değil iki değil" ilgilenelim konu ile.@Nat Alianovna @HIGHER
    Bir yaptırımı olmadıktan sonra hiç bir işe yarama bu dedikleriniz, ben size örnekleri verdim kimse bunları yapanlar 6 ay elinden alın bakalım elindeki yetkileri bir daha yapıyorlar mı.
    Bunun insan olmak ile alakası yok, mukayese yapamayan insanlar, okuduğunu anlamayan insanlar, bu işi gerçekten isteyerek yapan yönetici yok. Olsa böyle saçma şeyler olmaz, daha önce de pek çok kez başıma geldi ama konu açmadım, forumun bana katkısı çoktur o yüzden açtım.

Ben de 1 senedir 25 bin kişilik bir grubu yönetiyorum, benim grubumda neden böyle şikayet olmuyor hiç? Çünkü bir görev verildiyse adam gibi yaparım da ondan.

Yönetici olacak kişiler başvurmamalı sizin özel davetinizle yönetici olmalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 24 Haziran 2020; 12:31:55 >

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Forumu forum yapan sizlerseniz, tabii ki sizlere haksızlık yapılmasına müsade etmeyiz. İlginiz için ben teşekkür ediyorum. Sizinle sık sık iletişim kuruyoruz zaten farklı konularda.

Dilerseniz özelden detaylı konuşalım.
  • quote:

Forumu forum yapan sizlerseniz, tabii ki sizlere haksızlık yapılmasına müsade etmeyiz. İlginiz için ben teşekkür ediyorum. Sizinle sık sık iletişim kuruyoruz zaten farklı konularda.

Dilerseniz özelden detaylı konuşalım.
    Müsade etmeyecekseniz yaptırım uygulayın ve bunu da konu açarak paylaşın ki herkes ders alsın. Ben her şeyi söyledim, şu an konuşmanız değil, icraat yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Müsade etmeyecekseniz yaptırım uygulayın ve bunu da konu açarak paylaşın ki herkes ders alsın. Ben her şeyi söyledim, şu an konuşmanız değil, icraat yapmanız gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Müdahele edilecek bir durum tespit edilirse mutlaka müdahele edilecektir hocam.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Hocam Türkiye çapında bir teknoloji haberleri sitesi olma iddiasındasınız sadece teknoloji piyasasından da haberler yapmıyorsunuz hiç bilim editörü uyduramadınız mı? Millet mi bilime ilgisiz yoksa sizin taraf mı bilime ilgisiz niye bilimle alakasız görünen insanlar bilim haberi yapıyor, bilimle alakalı insanlar veya birisi bulunamıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 25 Haziran 2020; 21:56:57 >

• Jeolog. kullanıcısına yanıt
    çok kııskandım valla benimle de özelden konuşmanı isterim.
  • Yıllar önce forum sahibinin bir yorumu vardı. Yazısından; forumda gönüllü (ücretsiz) olarak çalışan yöneticileri kimseye yedirmem gibi bir anlam çıkıyordu. Yani kısacası, foruma ücretsiz hizmet ettikleri için forum sahibi bile hesap soramıyor. Tek çözüm maaşlı yöneticiler, tabi ki o da forum sahibinin işine gelmiyor. Böyle tıkanmış bir sistem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Yıllar önce forum sahibinin bir yorumu vardı. Yazısından; forumda gönüllü (ücretsiz) olarak çalışan yöneticileri kimseye yedirmem gibi bir anlam çıkıyordu. Yani kısacası, foruma ücretsiz hizmet ettikleri için forum sahibi bile hesap soramıyor. Tek çözüm maaşlı yöneticiler, tabi ki o da forum sahibinin işine gelmiyor. Böyle tıkanmış bir sistem var.
    Neden saçma yönetildiği anlaşıldı, neyse kendi bilir. Reddit var, teknoseyir var.
  • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt
    Bu arada hocam Jeolog'u gerçek çalışan demişsin ama yanlış çalışıyor o arkadaş da, biz inanç bölümü için ne istedik bu arkadaş ne anladı.
  • quote:

Bu arada hocam Jeolog'u gerçek çalışan demişsin ama yanlış çalışıyor o arkadaş da, biz inanç bölümü için ne istedik bu arkadaş ne anladı.
    İnanç bölümünün Jeolog'un bahsettiği dizaynının fikir babası kim bilmiyorum ama rasyonal bir şekilde dizayn edilmediği ve mevcut sorunları çözmeyip ilave sorunlar çıkaracağı gün yüzü kadar belliydi. İnançsız kişiler dinler hakkında soru sormuyor veya araştırma yapmıyor diye bir mantıktan da bir de söz edemiyoruz. Haliyle inançsızların forumda yazamaması, konu açamaması vs ayrımcılık ve kısıtlama olmuyor da denemiyor. Yaptıkları her işin meşruluğunu düşünen kişiler nasıl bu kadar büyük fatal hataları göremediler esasında anlamadım. İnanç bölümü bence yattı. Muhtemelen hiç açılmayacak ya da değiştirip açacaklar. Orada Jeolog gibi diyerek nickini yazmadan powerstorm'u (ofisten çalıştığını bildiğim tek yöneticiyi) kastediyordum. Diğer yöneticilerin ofisle bir bağlantısı yok, dolaylı bağlantılılar, içlerinden nickini hatırlamadığım birisi buradaki konuların bir tanesinde söylüyordu bağlantımız yok gönüllü uzaktan çalışıyoruz diye. Fazladan 20 - 30 tane maaşlı moderatör veya editör uyduracak halleri olduğunu da sanmıyorum (costly) ama bilimsel haberlerin adam gibi editörlüğünü yapacak bilimle ilgili birisini bulmamış olmalarını bir teknoloji sitesi oldukları için çok yadırgadım. Bir yığın bilim haberi dahil bu kadar çok haber yapmasalar / reklam almasalar, bu denli iddialı olmasalar da aslında umursamam. Bir Nature veya Science olmalarını beklemiyorsun tabii ki (zaten beklemek akıldışı) ama bu kadar büyük hatalar yapanların makale aktarımlarını ve haberlerini neden güvenip okuyasın mesela? Kötü bir gazeteden hatalarını sezebileceğin çarpık bilim haberi okumakla aynı şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 7 Temmuz 2020; 13:35:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

İnanç bölümünün Jeolog'un bahsettiği dizaynının fikir babası kim bilmiyorum ama rasyonal bir şekilde dizayn edilmediği ve mevcut sorunları çözmeyip ilave sorunlar çıkaracağı gün yüzü kadar belliydi. İnançsız kişiler dinler hakkında soru sormuyor veya araştırma yapmıyor diye bir mantıktan da bir de söz edemiyoruz. Haliyle inançsızların forumda yazamaması, konu açamaması vs ayrımcılık ve kısıtlama olmuyor da denemiyor. Yaptıkları her işin meşruluğunu düşünen kişiler nasıl bu kadar büyük fatal hataları göremediler esasında anlamadım. İnanç bölümü bence yattı. Muhtemelen hiç açılmayacak ya da değiştirip açacaklar. Orada Jeolog gibi diyerek nickini yazmadan powerstorm'u (ofisten çalıştığını bildiğim tek yöneticiyi) kastediyordum. Diğer yöneticilerin ofisle bir bağlantısı yok, dolaylı bağlantılılar, içlerinden nickini hatırlamadığım birisi buradaki konuların bir tanesinde söylüyordu bağlantımız yok gönüllü uzaktan çalışıyoruz diye. Fazladan 20 - 30 tane maaşlı moderatör veya editör uyduracak halleri olduğunu da sanmıyorum (costly) ama bilimsel haberlerin adam gibi editörlüğünü yapacak bilimle ilgili birisini bulmamış olmalarını bir teknoloji sitesi oldukları için çok yadırgadım. Bir yığın bilim haberi dahil bu kadar çok haber yapmasalar / reklam almasalar, bu denli iddialı olmasalar da aslında umursamam. Bir Nature veya Science olmalarını beklemiyorsun tabii ki (zaten beklemek akıldışı) ama bu kadar büyük hatalar yapanların makale aktarımlarını ve haberlerini neden güvenip okuyasın mesela? Kötü bir gazeteden hatalarını sezebileceğin çarpık bilim haberi okumakla aynı şey.

Alıntıları Göster
    Ben artık hiç okumuyorum o bilim haberlerini. Bilim fili diye bir site var oradan takip ediyorum bilim haberlerini, çok kaynak sunuyorlar, zaten bilimle de içli dışlı insanlar olduğu için yanlışları olmuyor, daha doğrusu görmedim ben.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.