Şimdi Ara

[YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
652
Cevap
17
Favori
57.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xphoid

evet tertemiz ve sizi dertlerinizden kurtaracak işlem budur...

Odin le firmware flashladıktan sonra, auto-reboot yapsın...

telefon açılınca tekrar recovery'e girin (3 tuş kombinasyonu ile) ve bir daha wipe edin... eminim cihaz tertemiz çalışacak...

Tamamdir bugun yapip sonuclarini paylasirim cok tesekkur ederim... :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda Custom ROM başlığını da doldurmaya başladım...

İlk talihlimiz "WanamLite" ROM... özellikleri ve nasıl yükleneceği konuya eklenmiştir....

Bu arada dün akşam WanamLite Rom u biraz modifiye ederek;
    Perseus kernel
    Türkiye Firmware'den gelen Modem
    Türkiye GPS Fix'i
    Güç tasarrufu için performans'tan ödün verdiği Ondemand tweak'lerin silinmiş halini (aynı zamanda Perseus kernel'in de performansını ve optimizasyonunu etkiler)
    66 adet daha gereksiz programın silinmesi ve SHealth2.apk ile bu programın çalışması için gerekli SensorSerervices.apk'nın yeniden yüklenmiş versiyonunu, tam root yetkileri ile yapmayı başardım...

Denemek isteyenler için bugün yada yarın Custom Rom'lar arasında sayfada yayınlayacağım.
  • Bekliyoruz, teşekkürler.
    Rehberlerimiz, uygulamalarımız gidecek mi usta ?
    Komple Cwm, kernel, rom sırayla yeniden mi atalım

Usta pil çabuk bitiyor, sizde de öylemi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wipe98 -- 21 Mayıs 2013; 12:49:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safasafa38

quote:

quote:

Onceki telefonum s3 du onda da tatli bi isinma olurdu bundaki isinmada canimi sikmiyor zaten guncelleme ile biteceguni dusunuyorum beni baglantidaki sorunlar duaunduruyor. Bide garantim distirubutor garantisi degil paralel ithalat onlar ne turlu ilgilenirler dusundurucu ...

Bence garanti işlerine girmeden evvel sammobile.com dan son sürüm (MDK olması lazım, dün bugün bakmadım) TR firmware i indirin...

Recovery ye girin ve ordaki factory reset (bilgileri sıfırlar) ve wipe cache yapın... Cihazı açmadan Download(Odin) mode girip yeni firmware i flashlayın... Reboot ettikten sonra tekrar wipe vs işlerini yapın... Zaten cihaz sıfırlandı....

Gene çözülmezse ki hiç sanmıyorum cillop gibi olacaktır, o zaman şikayetinizle samsung servise değiştirmek için başvurursunuz...

Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.. SAMMOBILE den en son surumu indirdim ama mdk olmasi lazim demisiniz mdk nedir ne ise yarar bilmiyorum. Ondan sonra recovery e giriyorum factory reset yapiyorum (bu islemi yaptiktan sonra sanirsam cihaz otomatik olarak acilir gibime geldi) sonra wipe cache yapiyorum . Bu islemleri yaptiktan sonra cihazi direkt kapatma yok diye biliyorum cihazin illa acilmasi lazim ki kapatip ses kisma home power tusuna basip odin mode u acayim yani acilmasi sart gibime geliyor ki acilsa nolur onuda bilmiyorum acilmamasi sart mi acaba neysee odin moda girdim indirdigm firmwareyi yukledm bundan sonrasini anlamadim gerisi yok bende reboot demisiniz wipe vs. Yap demisiniz ama vesaireler yok bende. :)

factory resete gırdım all userr dedım sıldı. sonra wipe cache partıtatıon a gırdım fakat hata verdi o adımı atlayarak yapsam ???

• quote:

Orijinalden alıntı: behcet98

Bekliyoruz, teşekkürler.

Açıkçası, benim rehber Google Contact's da olduğu için, ben ne zaman gmail hesabımı açsam direkt geliyor... o yüzden emin değilim... (dediğim gibi ben burda sadece kendi tecrübelerimi aktarıyorum :) )

Ama uygulamalar, hesap ayarlarınız vs... gidecek. O yüzden ya yedeklerini alın (MyBackup yada Titanium ile) yada playstore'dan tekrar indireceksiniz...

Ben walla pil'i çok test etme imkanım olmuyor çünkü hergün olmasa da gün aşırı birşey deniyorum, yeniden flashlıyorum ama şöle saatlik tüketime baktığımda (ki bir kaç kez tam kullanıp pili doldursam daha da iyi olacak) %2 civarlarında harcıyor... mesela geçen gün 2 saat ekran kullanmışım %30 pil gitmiş... hani düz mantık 6 saat'e yakın gidecekti tam kullansam... ama sonunu görmek nasip olmadı başka bişey flashladım :D

• olur, öyle yapın... ne hatası verdi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: behcet98

Bekliyoruz, teşekkürler.

Açıkçası, benim rehber Google Contact's da olduğu için, ben ne zaman gmail hesabımı açsam direkt geliyor... o yüzden emin değilim... (dediğim gibi ben burda sadece kendi tecrübelerimi aktarıyorum :) )

Ama uygulamalar, hesap ayarlarınız vs... gidecek. O yüzden ya yedeklerini alın (MyBackup yada Titanium ile) yada playstore'dan tekrar indireceksiniz...

Ben walla pil'i çok test etme imkanım olmuyor çünkü hergün olmasa da gün aşırı birşey deniyorum, yeniden flashlıyorum ama şöle saatlik tüketime baktığımda (ki bir kaç kez tam kullanıp pili doldursam daha da iyi olacak) %2 civarlarında harcıyor... mesela geçen gün 2 saat ekran kullanmışım %30 pil gitmiş... hani düz mantık 6 saat'e yakın gidecekti tam kullansam... ama sonunu görmek nasip olmadı başka bişey flashladım :D

Yüklemeyi doğru yaptığımı sanıyorum, pil durumunu yazacağım.
    Rehberlerim, ayarlarım falanda duruyor.

• Settings>More>About Device dan kontrol edebilirsiniz...

Kernel Version, Perseus ise aşağıda ki gibi,
    En altta da WanamLite Rom görüyorsanız... ok'dir...

[YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner

Dipnot: Baseband version sizde farklı olabilir, bu Rom'u türk firmware'inden aldığım modem.img ile yaptım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 21 Mayıs 2013; 15:33:53 >

• Miui ve cm ciksin artik ya :(

• Dostum foldermount uygulama sd ye taşıma programını denedin mi ? Bu aralar çok aşırı yogunum hala root yapamadım
  • quote:

olur, öyle yapın... ne hatası verdi?

Recovery i avtim factory reset all user sett8ng i secip sildim sonra wioe cache yapmak istedim siliniyor yazisi yazdi 2 saniye sonra herhangi bir hata kodu su bu hatasi demeden hata deyip telefon yeniden basladi velahavlu deyip wipe cache hatasi google acil yardim videolu yazdim :) bi cozum bulamadim o islemi es gecerek telefonu odun moda alip basarili bi sekilde flashladim ( terimlerim yanlis olabilir :) ) ondan sonra telefon otomatik olarak yeniden basladi . Telefonu kapatip tekrar recovey ye girip factory reset all user setting dedim o bitti sonra tekrar wipe cacheyi denedim fakat ayni sekilde hata verip telefon yeniden basladi... neyse heycanla tangoyu indirip kamerayi denedim kii ayni sey on kamerada bu sorun yok arka kameraya cevirince donup yine yeniden basladi.foursquare de de kamerayi kullanmak istedigimde donup yeniden basliyor. Ama kendi kamerasinda on de arkada ikisi ayni anda acikkende bi sorun yok... 3g ile goruntulu konuatugumda sesde bi sorun yoktu ama bi isinma siz konusu idi gene. Bunlarin hepsinin yazilimsal oldugunu dusunuyorum guncelleme ile gecebilir ama kiminde oluyir kiminde olmuyor o nasil o duaunduruyor yazilimsalsa herkeste ayni yazilim var herkeste ayni olmasi lazim degil mi veya benik yazilim sorunlu ise yukardaki islemler ile duzeltemedim acaba ??? Aslinda beni en cok rahatsiz eden tango veya fouraquarede kamerayi arka kamerayi kullaninca yeniden baslamasi acaba deneme imkaniniz varmi sizlerde de ayni sorun bas gosterecek mi ?

• @safasafa38

walla suan hayatimda foursquare in ilk defa kamerasini actim... on arka evir cevir hicbisi olmadi...
    tango da da arama yaptim... karsi taraf cvp vermedi ama benim kameram acildi... onu da on kamera arka kamera evirdim cevirdim goruntuyu orda da bir sorun yok bende...

walla bilemedim... ama benim rom versiyonu en son versiyon...

kamera disinda sorunlariniz devam ediyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 21 Mayıs 2013; 18:27:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_c5

Dostum foldermount uygulama sd ye taşıma programını denedin mi ? Bu aralar çok aşırı yogunum hala root yapamadım

denedim, oldu... SIK SORULAN SORULAR bolumune de, kimine gore yuzeysel, olarak anlatimini yaptim... :)

begenen okur yapar... begenmeyen icin yapacak birseyim yok
  • quote:

@safasafa38

walla suan hayatimda foursquare in ilk defa kamerasini actim... on arka evir cevir hicbisi olmadi...
    tango da da arama yaptim... karsi taraf cvp vermedi ama benim kameram acildi... onu da on kamera arka kamera evirdim cevirdim goruntuyu orda da bir sorun yok bende...

walla bilemedim... ama benim rom versiyonu en son versiyon...

kamera disinda sorunlariniz devam ediyor mu?

Bir kac kisi ile konustum bi sorun yoktu baglanti felan kesilmedi fakat bir saat ince bi arkadasim aradiginda cevapla dedimm bir iki saniye cekmiyo gibi oldu sonra baglantu duzeldi. Bunlarin hepsi gecer gibi ama kamera beni cızıyorrr nr yaosam ki bende mi sizin kinin aynini yuklesem...

• yani dostum, root islerine gir diyemiyorum... cunku ilk mesajinda servise gotursem mi filan dedin...

dusun tasin... eger root vs.. yapcaksan ben bu aksam bir rom yapmaya calisicam... WanamLite i baz alarak... CWM yi Odin den flashladiktan sonra bu rom u sadece flashliyorsun kernel root rom hersey olmus oluyor... istersen yarin yapabilirsin tum islemleri...

ama dedigim gibi servisti garantiydi... sorumluluk bende degildir :) ilk mesajda yazdim walla :)
  • quote:

quote:

olur, öyle yapın... ne hatası verdi?

Recovery i avtim factory reset all user sett8ng i secip sildim sonra wioe cache yapmak istedim siliniyor yazisi yazdi 2 saniye sonra herhangi bir hata kodu su bu hatasi demeden hata deyip telefon yeniden basladi velahavlu deyip wipe cache hatasi google acil yardim videolu yazdim :) bi cozum bulamadim o islemi es gecerek telefonu odun moda alip basarili bi sekilde flashladim ( terimlerim yanlis olabilir :) ) ondan sonra telefon otomatik olarak yeniden basladi . Telefonu kapatip tekrar recovey ye girip factory reset all user setting dedim o bitti sonra tekrar wipe cacheyi denedim fakat ayni sekilde hata verip telefon yeniden basladi... neyse heycanla tangoyu indirip kamerayi denedim kii ayni sey on kamerada bu sorun yok arka kameraya cevirince donup yine yeniden basladi.foursquare de de kamerayi kullanmak istedigimde donup yeniden basliyor. Ama kendi kamerasinda on de arkada ikisi ayni anda acikkende bi sorun yok... 3g ile goruntulu konuatugumda sesde bi sorun yoktu ama bi isinma siz konusu idi gene. Bunlarin hepsinin yazilimsal oldugunu dusunuyorum guncelleme ile gecebilir ama kiminde oluyir kiminde olmuyor o nasil o duaunduruyor yazilimsalsa herkeste ayni yazilim var herkeste ayni olmasi lazim degil mi veya benik yazilim sorunlu ise yukardaki islemler ile duzeltemedim acaba ??? Aslinda beni en cok rahatsiz eden tango veya fouraquarede kamerayi arka kamerayi kullaninca yeniden baslamasi acaba deneme imkaniniz varmi sizlerde de ayni sorun bas gosterecek mi ?

Yeni farkettim recovery actigimda ekranin ortasinda android hata resmi var (karni acik unlemli android bebegi :) ) wipe cache yapmak istedigimde de bud resim belirip reset atmisti . Bilmem ne ise yarar bu bilgi ama soyleyim istedim... bu arada ben forumu biraz daha karistirdigimda ayni soruna sahip 2 kisi daha buldum onlarinda kamera reset problemleri varmis ama sizde yok. Simdi dusunuyorum bi kac kiside varsa yazilimsaldir ama ayni yazilimi kullandigimiz halde birinde var birinde yok siz farkli islemler yapmizinis sizi ayri tutuyorum ama ayni yazilima sahip olup bu probleme sahip olmayanlarda var. Garantilik bir seymi sizce yoksa guncelleme mi bekleyim. En olmadi baska bi cozum varsa neden olmasin .... :)

• quote:

Sonunda Custom ROM başlığını da doldurmaya başladım...

İlk talihlimiz "WanamLite" ROM... özellikleri ve nasıl yükleneceği konuya eklenmiştir....

Bu arada dün akşam WanamLite Rom u biraz modifiye ederek;
    Perseus kernel
    Türkiye Firmware'den gelen Modem
    Türkiye GPS Fix'i
    Güç tasarrufu için performans'tan ödün verdiği Ondemand tweak'lerin silinmiş halini (aynı zamanda Perseus kernel'in de performansını ve optimizasyonunu etkiler)
    66 adet daha gereksiz programın silinmesi ve SHealth2.apk ile bu programın çalışması için gerekli SensorSerervices.apk'nın yeniden yüklenmiş versiyonunu, tam root yetkileri ile yapmayı başardım...

Denemek isteyenler için bugün yada yarın Custom Rom'lar arasında sayfada yayınlayacağım.

OOOooo Vallaha mükemmel olur heyecanla bekliyorum Romunu, bende bir kaç gündür "WanamLite" ROM'u kullanıyorum ama dediğin gibi performans düşmesi hoşuma gitmemişti onnuda düzeltiyormuşsun zaten bide 2 seferdir başıma gelen en gıcık şeyi bahsedeyim eğer düzeltebilme imkanın varsa iyi olur oda şu ki; batarya %10'un altına düştükten sonra kamera ile çekim yapamıyorsun düşük pil uyarısı verip kapanıyor vede ekranın ışığı kısık seviyeye iniyor açayım diye bakıyorsun ama malesef ekran ışığını açma ayarıda ortadan kayboluyor,yani ekran ışığını açamıyorum dışarda güneşil havada nerdeyse ekran görünmüyor.bunların çözümü varsa çok sevinirim.

• yani şuana kadar anlattıklarınız recovery'de olanlar filan falan... yazılımsal...

Yabancı forumlarda gördüğüm kadarı ile, kamera ile ilgili sorun yaşayanlar, bu sorunlarını güncelleme ile çözdüler...

Ama size şurda oturduğum yerden sizin telefonunuzun sıkıtısı budur, şudur... şunu şunu yapın deme riskini alamam =)

Ama ben olsam sizin yerinizde Custom Rom çoktan yüklemiştim... ki zaten yaptım... cihazı aldım, bir iki gün alışana kadar Samsung'a düşündüm acaba HTC One'a geçsem mi diye (nedeni de çok yeniydi ve hiçbir "development" yoktu henüz XDA'de olanlarda yarım yamalaktı ve ben HTC One X'den geldim, developerların çoğu ile bir senedir muhabbet içindeydim ve o an adamlar çoktan çeşit çeşit iş yapmaya başlamışlardı).
    Ama bir iki gün sonra Samsung'da kalmaya karar verdiğim an rootladım =) ve macera başladı...

Hani o olur mu bu olur mu diye düşünmedim... AMA BU BENİM ŞAHSİ FİKRİM!

• Büyük heyecanla dün gece son haline getirdim, build ettim, ROM'u yükledim... ama boot etmedi =)
    evirdim çevirdim biraz daha değiştirdim, tekrar build ettim, gene yemedi =)

çalışmalara devam... sanırım biraz elimin kantarı kaçmış ve fazla bişeyler silmişim... bir iki güne çözerim inaşllah...

Ama ekstra istediğin şeyler için biraz daha pişmem lazım... ;) Wanam'a da sorarım ayrıca bugün belki çözmüştür bile, yada çözer...
  • Yazilimsal olarak telefonla cok hasir nesir olacaklar,S4 almali.İslemleri yapmanin basitligi.Developer coklugu daha cok tercih edilmesi nedeniyle developerlerin daha cok ugrasmasi anlamina gelecek.Htcde bl kilidi s-off boot.img cok karmasik islemler :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.