Şimdi Ara

[YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
17
Favori
57.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: prens3370

şimdi yine denedim fakat olmadı

Peki mümkünse Odin de sağ alt taraftaki çıkan mesajları atar mısınız? Bir hata falan veriyor mu dikkatinizi çeken? Odin den start verdiğinizde telefon download ediyor mu? Bitince de yeniden başlıyor mu? Belli ki bir sorun var, bulup çözelim hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: prens3370

şimdi yine denedim fakat olmadı

root yapmak icin odin de neyi flashliyorsunuz?

adam kernel i flashlamaniz lazim... root yetkisini o veriyor... sonra busy box i konuda anlatildigi gibi yukleyin...
  • Odine bağlandığımda mavi olması gereken kutucuk ve yazı aynı kalıyor denilen işlemleri aynı sırayla yaptım fakat sanırım bağlanamadım bunun nedeni ne olabilir acaba?

EDİT: Sorunu telefonu download moda almadan bilgisayara bağlayıp sonra download moda alarak hallettim.

EDİT 2: Arkadaşlar format attıktan sonra telefonun yavaşlama ihtimali var mı, sankı geçiş animasyonlarında ufak bir takılma yapıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRaider -- 19 Mayıs 2013; 11:57:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRaider

Odine bağlandığımda mavi olması gereken kutucuk ve yazı aynı kalıyor denilen işlemleri aynı sırayla yaptım fakat sanırım bağlanamadım bunun nedeni ne olabilir acaba?

EDİT: Sorunu telefonu download moda almadan bilgisayara bağlayıp sonra download moda alarak hallettim.

EDİT 2: Arkadaşlar format attıktan sonra telefonun yavaşlama ihtimali var mı, sankı geçiş animasyonlarında ufak bir takılma yapıyor gibi.

Açıkçası bende olmadı... wipe cache ve advanced den wipe dalvik cache yapın ve deneyin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 19 Mayıs 2013; 12:05:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

quote:

Odine bağlandığımda mavi olması gereken kutucuk ve yazı aynı kalıyor denilen işlemleri aynı sırayla yaptım fakat sanırım bağlanamadım bunun nedeni ne olabilir acaba?

Açıkçası bende olmadı... wipe cache ve advanced den wipe dalvik cache yapın ve deneyin lütfen...

Kusura bakma uğraştırıyorum seni fakat bir sorum daha var. Ben dediğin gibi odinden recovery i kurdum fakat resimde görünen yerde biraz fazla bekledi sonra pass dedi bende programı kapattım. Fakat3 tuşa basıp açılması gereken menüyü açmaya çalıştığımda eski menüyle karşılaştım.
     [YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner
    Utanarak bir edit daha yapıyorum. Sorunu hallettim ana konuyu araştırarak. Sana da çok teşekkür eder ve gereksizce meşgul ettiğim için özür dilerim kusura bakma hocam. İlk olduğundan biraz heyecan yaptık sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRaider -- 19 Mayıs 2013; 13:30:09 >

• Başlık çok güzel derli toplu olmuş. Emeğin için çok teşekkürler @Xphoid
    - Sormak istediğim birşey var. ilk mesajdaki bilgilere göre Adam kernel yükleyip root ettim cihazı. Perseusa geçmeye gerek var mı yani ne gibi avantajları var. Ben adam kerneli yükleyip bıraktım.
    - Diğer bir sorum ise Ben root yapıp titanium backup ile gereksiz gördüğüm sistemle birlikte gelen birçok uygulamayı sildim. Şimdi sildiğim uygulamaların kalıntı dosyalarını temizlemek için nasıl bir yol izlemeliyim. Rehberimi uygulamalarımı vs. kaybetmeden.
    - Bir de tavsiye, ilk mesajlara titanium backup ile tam yedek almayı da eklersen faydalı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

quote:

Kusura bakma uğraştırıyorum seni fakat bir sorum daha var. Ben dediğin gibi odinden recovery i kurdum fakat resimde görünen yerde biraz fazla bekledi sonra pass dedi bende programı kapattım. Fakat3 tuşa basıp açılması gereken menüyü açmaya çalıştığımda eski menüyle karşılaştım.
     [YÖNERGE & VIDEO] Samsung Galaxy S4 [i9500] | Root | Recovery | Kernel | ROM | ROM Cleaner
    Utanarak bir edit daha yapıyorum. Sorunu hallettim ana konuyu araştırarak. Sana da çok teşekkür eder ve gereksizce meşgul ettiğim için özür dilerim kusura bakma hocam. İlk olduğundan biraz heyecan yaptık sanırım.

Ne demek... Burda bu konuyu açma sebebim birşeyleri paylaşmak ve elimden geldiğince yardımcı olmak...

Hallolduysa çok sevindim, ne zaman sorun olursa yaz lütfen hiç çekinmeden...

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

Başlık çok güzel derli toplu olmuş. Emeğin için çok teşekkürler @Xphoid
    - Sormak istediğim birşey var. ilk mesajdaki bilgilere göre Adam kernel yükleyip root ettim cihazı. Perseusa geçmeye gerek var mı yani ne gibi avantajları var. Ben adam kerneli yükleyip bıraktım.
    - Diğer bir sorum ise Ben root yapıp titanium backup ile gereksiz gördüğüm sistemle birlikte gelen birçok uygulamayı sildim. Şimdi sildiğim uygulamaların kalıntı dosyalarını temizlemek için nasıl bir yol izlemeliyim. Rehberimi uygulamalarımı vs. kaybetmeden.
    - Bir de tavsiye, ilk mesajlara titanium backup ile tam yedek almayı da eklersen faydalı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler :)

Wipe Dalvik Cache yapabilirsiniz, bilgileriniz programlarınız vs. gitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

Başlık çok güzel derli toplu olmuş. Emeğin için çok teşekkürler @Xphoid

Yorumlariniz icin tesekkur ederim...

Kernel konusu tamamen bir tercih meselesi... Adam Kernel de kullanabilirsiniz, perseus a da gecebilirsiniz... Benchmarklar ile karsilastirdigimda perseus daha yuksek score veriyor... ama esas bence ilginc olan gelistiricisi yepyeni ve samsung a bagli kalmayacagi sekilde bir kernel i sifirdan yapiyor... bu suan kullandigimiz daha tamamlanmamis hali olmasina ragmen benim cihazimda performans artisi sagladi...

deneyip sizin karar vermeniz lazim...

Titanium backup hic kullanmadim :) o yuzden birsey yazamam :) ama bazi uygulamalarin sadece apk larini silmek kafi olmasa da tam temzilik icin gene de simdilik yeter...(bazi apk larin /system/lib yada /system/bin altinda bagimli olduklari dosyalar var... ama bunlari da arastirip bulmak lazim ki sadece faceunlock apk icin biliyorum...)

@mc191 in de dedigi gibi cache ve dalvik cache temizlemeniz kafidir...

• arkadaşlar telime CWM menü yükleyim VANAM ın CUSTOM ROOM'unu yükledim.Tel Custom roomlu ve ROOTlu şuan.Şimdi Sıra geldi Oyunları 32 GB lık HAFİZA KARTIMA KURMAYA.Bununla ilgili nasıl yapacagımla ilgili bilgi verebilirmisiniz.3 GAMELOFT oyunu kuruyorum hafıza doldu.
  • http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262
    bu konu var ama S4 te işe yarar mı bilmem... İsterseniz çevirebilirim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayyaatt

arkadaşlar telime CWM menü yükleyim VANAM ın CUSTOM ROOM'unu yükledim.Tel Custom roomlu ve ROOTlu şuan.Şimdi Sıra geldi Oyunları 32 GB lık HAFİZA KARTIMA KURMAYA.Bununla ilgili nasıl yapacagımla ilgili bilgi verebilirmisiniz.3 GAMELOFT oyunu kuruyorum hafıza doldu.

playstore dan Folder Mount programi ile yapabilirsiniz...

EDIT: simdi denedim olmadi... oyunlar sdcard da gozukmuyor... en azindan shadowgun dead zone 121.1 mb lik datasi /data/media/obb de gozukuyor... folder mount direk /storage/emulated/0 dan kopyalayabiliyor...

biraz arastirmak gerek... bulursam yazcam... bilenler paylasirsa sevinirim...

Edit 2: programin gelistiricisine durumu anlatan ve ne yapmamiz gerektigini soran email attim... gelen cevabi paylasicam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 19 Mayıs 2013; 19:25:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mc191

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262
    bu konu var ama S4 te işe yarar mı bilmem... İsterseniz çevirebilirim hocam.

dostum, gosterdigin programa baktim indirip denemek icin.. ama dikkat OP da yazmasa da sondan bir onceki sayfada ki bir mesajda JB4.2.x de kullanilmadigi yaziyor...

Bizim cihazda kullanilamaz...
  • Hay ALLAH razı olsun senden...bundan daha net ve güzel anlatım olamazdı süper yararlı bir konu olmuş çok sağol.
  • Ne zaman cikacak aokp romlar yada miui :) artik oynasmak istiyor benim tel

• walla daha ses seda yok... i9500 exynos islemcili telefonlar icin en azindan...
  • Su samsung un kaynak kodlari politikasina cok sinirleniyorum :)) ver gitsin iste magduruz :))

• Yav size Cyanogen çıkmadı şöyle performansın dibine vursanız :D

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.