Şimdi Ara

Yolun sonundayım artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yolun sonundayım galiba artık derslerim berbat sınav sonucum iğrenç mezun olmama rağmen ailemin umrumda değilim beni umursamiyorlar bile bişey anlatiyorum dinlemiyorlar psikolojim berbat durumda biliyorum sizinde umrunuzda değil ama anlatacak içimi dökecek kimsem yok ağlama krizlerine giriyorum bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi diyenlere şaşirdım nasil bu duruma gelmişler acaba derdim ama iyi anliyorum artık intihar artık tek çıkış yolu gözüküyor bilmiyorum ne yapıcam dibe batmiş durumdayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• psikiyatriye git antidepresan kullan.
  • Silah temin edemiyorsan yüksek binadan atla. En az acıtan iki intihar şekli bunlar.

Şaka bir yana antidepresan kullanma.

• derslerin berbattı yeniden hazırlanıyorsun,yani çoğu insanın yaptığı şey... aile konusuna gelince,hangi konuda dinlemiyorlar? dinlemiyorlarsa umursamadan yapman gerektiğini düşündüğün şeyi yapmaya devam et,onlara mı bağlı her şey?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş geçici bir işe gir. Eve yatmadan yatmaya git.Bir kaç güzel kitap oku film izle kendine gelirsin.

• Dersleri bu kadar da kafaya takmayın. Herkes aynı tek düze sınıflandırmaya tabii tutulunca insanlar bu dersleri fazla önemsiyor.

• Yazık yazık be... İnsan amacı olmayınca böyle oluyor işte, bu kadar baskıdan bu aşamaya geldiysen harbiden acınacak bir insansın. Kendine bir hedef koy onun için yaşa veya öl. İntahar korkak ezikler içindir.

• Bende aynı durumdayım bazamın altında bir adet ip saklıyorum.
    Geçen sene 23 ağustosda denemem olmuştu galiba yıl dönümünde bu işi bitireceğim
  • Bu arada hakikaten de intihardan başka çaresi kalmamış insanlar olabilir ama senin onlardan olduğunu düşünmüyorum. Çok acı, çok zor durumda olan insanlar var, kolları, hatta ayakları da olmayan insanlar veya sonradan kaybedenler. Sadece bir battaniyesi var diye sevinen insanları da biliyorum ben. İnsanlar seni iplemiyor mu? Sen de onları ipleme. Ne yalan söyleyeyim, insanlar pek de umurumda değil. Ne düşünürlerse düşünsünler, ne yaparlarsa yapsınlar. İnsanları taksam zaten kendime yapay bir karakter oluştururdum. Ben benim, başkası değil. Kimse için değişme. İntiharı da aklından çıkar, sandığın kadar zor bir yaşantın olduğunu hiç sanmıyorum.

• Şunu da ekleyeyim, ben de çok zor günler geçirdim. Yani bana göre o kadar zor değil aslında ama başkası için travma niteliğinde. Benim de anlık bir hırsla intihar girişimim oldu ama bu benim sorunlarımdan dolayı değil, tamamen dünyadan medet ummamamdan kaynaklı idi. :D Şimdilerde yaşıyorum işte, şunu unutma, en fazla bir kaç yüz bin saat yaşayacaksın, bak saatler ne çabuk geçiyor. Benim küçük hedeflerim var, onları da gerçekleştirmek niyetindeyim. Sen de gerçekleştir, sarıl bir şeylere. Hayatı derslerden ibaret görme. Seninle bir ara bilek güreşi yapalım.

• Tek derdin bunlar olsun hocam ufak bi psikolojik buhran sadece zamana bırak yapman gerekenleri yap eğitim sistemimiz çoğumuzun psikolojisini çok yıprattı normaldir.

• Living Toy L kullanıcısına yanıt
    Hocam sevmediğim ve ilerde çok yüksek ihtimal aç kalacağim bir bölümü okumaya gidecem bu yıl geleceğim karanlık ilerde issiz sapsız bir insan olmak istemiyorum devamlı ailesine yük olan ama bi çıkış yoluda bulamiyorum ailem kararı kesin yollıyacaklar beni bana inançlari yok bi bakıma haklılarda bas git diyorlar umrumuzda degilsin artık diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

Bende aynı durumdayım bazamın altında bir adet ip saklıyorum.
    Geçen sene 23 ağustosda denemem olmuştu galiba yıl dönümünde bu işi bitireceğim

Sakın bir daha deneme dostum bu durumu atlatman için ölmen gerekmiyor eğer ölmüş olman gerekiyor olsaydı ilkinde başarılı olmuş olurdun o yüzden bu şansı değerlendir kendini geliştirmeye bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oscar Nixon -- 23 Temmuz 2017; 12:37:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atarlı imam

Hocam sevmediğim ve ilerde çok yüksek ihtimal aç kalacağim bir bölümü okumaya gidecem bu yıl geleceğim karanlık ilerde issiz sapsız bir insan olmak istemiyorum devamlı ailesine yük olan ama bi çıkış yoluda bulamiyorum ailem kararı kesin yollıyacaklar beni bana inançlari yok bi bakıma haklılarda bas git diyorlar umrumuzda degilsin artık diyorlar

Üniversiteye git ve orada çalış en azından kafan rahat eder antidepresan kullanmanı önermem sana yeni bir çevre ve yeni bir başlangıç lazım.

• atarlı imam A kullanıcısına yanıt
    Dostum insan gibi otur anlat ikna etmeye calis bol bol mezuna kalmak istedigini niyetini azmini göster baktin olmuyor eyvAllah de gittigin yerde okurken çalış sinava tekrar gir eğer dediğin gibi gerçekten istiyorsan ünideyken de hazirlanip kazanabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Dostum insan gibi otur anlat ikna etmeye calis bol bol mezuna kalmak istedigini niyetini azmini göster baktin olmuyor eyvAllah de gittigin yerde okurken çalış sinava tekrar gir eğer dediğin gibi gerçekten istiyorsan ünideyken de hazirlanip kazanabilirsin

Hocam ikna olmazlar bana güvenleri yok git git diyip duruyorlar hocam ders çalisma konusunda cidden kötüyüm bunu düzeltmem lazım bununda farkındayım ama nasıl yapıcam bilmiyorum tavsiyeleriniz var mı ?

• Bak ben de mezundum, coğrafya sınavında heyecan yapıp her şeyi batırdım ve emeğim boşa gitti. 24 tercih yaptım ama hepsini ailem yaptı, ben "şu şehri istemiyorum" dedim ama onlar zorladı. En sonunda yazdım tercihleri ve kurtuldum. Hukuk okumak istiyordum, yine hukuk yazdım ama istemediğim tonla şey var.

Sakın intihar falan düşünme, karşına neler çıkacağını bilemezsin. Ki zaten ailen de dahil kimse sen mutlu ol diye çabalamaz, mutluluğu ayağına bekleme anlayacağın, sen ona koş. Sebepler bul kendine gülümsemek için. Emin ol herkes çok zorlanıyor yaşarken... bak bir tane bile arkadaşım yok, yaz geldi geleli 2 kere dışarı çıktım o da tercih için. Bunaldım, ama ölmek için bahaneler değil bunlar. Tam tersine, güzel günlerim olsun diye çok emek vermem gerektiğini hissediyorum.

At kafandan bunları, yaşamak zor ama güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: kavinx

Bak ben de mezundum, coğrafya sınavında heyecan yapıp her şeyi batırdım ve emeğim boşa gitti. 24 tercih yaptım ama hepsini ailem yaptı, ben "şu şehri istemiyorum" dedim ama onlar zorladı. En sonunda yazdım tercihleri ve kurtuldum. Hukuk okumak istiyordum, yine hukuk yazdım ama istemediğim tonla şey var.

Sakın intihar falan düşünme, karşına neler çıkacağını bilemezsin. Ki zaten ailen de dahil kimse sen mutlu ol diye çabalamaz, mutluluğu ayağına bekleme anlayacağın, sen ona koş. Sebepler bul kendine gülümsemek için. Emin ol herkes çok zorlanıyor yaşarken... bak bir tane bile arkadaşım yok, yaz geldi geleli 2 kere dışarı çıktım o da tercih için. Bunaldım, ama ölmek için bahaneler değil bunlar. Tam tersine, güzel günlerim olsun diye çok emek vermem gerektiğini hissediyorum.

At kafandan bunları, yaşamak zor ama güzel...

Bak bu arkadaşı dinle. Adamın tercihlerini bile ailesi yapmış kendi karar verme hakkı bile elinden alınmış başkaları onun hayatına yön verecek kararları alıyor.Tum bunlara rağmen umutlu olmaya çalışıyor ve hayatına devam ediyor. Özgürlük çok önemli bir kavramdır kaybettiğinde en çok canını yakan bir durum olabilir buna rağmen hayata tutunmak lazım.Seni de geleceğe dair umutlu bakman ve dirençli olmandan ötürü kutluyorum Umuyorum ki gelecekte iyi işler yapacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: atarlı imam

quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam ikna olmazlar bana güvenleri yok git git diyip duruyorlar hocam ders çalisma konusunda cidden kötüyüm bunu düzeltmem lazım bununda farkındayım ama nasıl yapıcam bilmiyorum tavsiyeleriniz var mı ?

VAllaha kardeşim bak şöyle söyliyim seni çok iyi anlıyorum çünkü ben de yaşadım aynısını

babam çocukluğumdan beri 1 kez arkamda durmamistir ama ben yine de bunu kabullenmezdim benim arkamda babam var derdim mezuna kaldigim gun babam bana bagirip cagirdi cikti balkonda masayi sandalyeyi saga sola firlatti halbuki kotu de degildi siralamam 27k idi yanlis hatirlamiyorsam iste o gun ben anladim bu adam benim arkamda degil ve bu durumdan nefret ettim mezunluktan nefret ettim insanlarin beni asagilamasindan arkadaslarimin uniye gidince beni ezmesinden nefret ettim calismaktan derslerden nefret ettim hemen her seyden ve herkesten nefret ettim ama bu nefreti sadece duyguda birakmadim iyi yonlendirdim nefret sevgiden sonra en büyük güçtür asıldım derslere çünkü kazanamazsam ne olacagini gayet iyi biliyordum ve calisip kazandim yapacagin sadece bu 8 9 ay oturup adam gibi calisacaksin duygularini algini sinava adayacaksin bunu kafaya takacaksin tabi eger gercekten istiyorsan

Misal şimdi de babam yüzünden istemedigim bir üniye gidiyorum normalde kazanamam deyip de kazandigim yerlere gondermedi beni ama ayni sekilde nefretimi iyi yonlendirdigim icin okulu sevipte alttan ders birakanlar varken ben nefret ediyorum ve 3 sinav donemi okula gitmedigim halde hepsinden gectim cunku bazen bazi seyleri yapmak zorundayizdir oyle ya da boyle eger sende zorundaysan yapacaksin demektir

• Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak kendinize hakarettir. Adolf HITLER

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.