Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Yolun sonu: Kıdem tazminatı kaldırılmak zorunda...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Glasus Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
188
Cevap
1
Favori
7.392
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Yolun sonu: Kıdem tazminatı kaldırılmak zorunda...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      11993 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:11:47 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,

Ülke olarak ekonomik anlamda zor zamanlardan geçiyoruz ve bizi daha zor günler kapıda bekliyor. Geçen sene sizlere asgari ücretin düşürülmesi gerektiğini ve piyasadaki daralmanın biraz da olsa ancak bu şekilde çözümlenebileceğini ifade etmiştim. O konum kısa sürede popüler konuların arasında ilk sıralara kadar yükselmişti. Birçok üye bunun yanlış olduğunu iddia etse de YouTube'dan birçok ekonomistin de benim düşüncelerime paralel ifadeler kullandığını görmüş ve paylaşmıştım.

Berat Albayrak'ın açıkladığı pakette de değinildiği gibi, kıdem tazminatının fona aktarılması ve emeklilikte alınmasına dair yeni bir düzenlemeye gidilecek gibi gözüküyor. İlk başta bu uygulama çok yanlış gibi gözükse de ülkemizdeki resesyonun önündeki önemli bir engel. Bunu aşamadığımız sürece ekonomik olarak bu sıkıntılar yaşanacak. Geçen sene de asgari ücretin zam almaması gerektiğini, bunun olması durumunda işsizliği de aynı oranda artacağını ifade etmiştim. Ne oldu peki? 1600 TL'yi beğenmeyenler öncelikle 2020 TL alıp ortalama 3 ay sonrasında da işsiz kaldılar. Bu sancıların devamı kıdem tazminatı ile işverenin omuzlarına devlet tarafından yüklendi ve ne yazık ki hiçbir destek de verilmedi. Aynı sorunların yaşanmaması adına kıdem tazminatının fona aktarılması konusuna destek vermek gerektiğini düşünüyorum. Bu ülkede işveren yaşayamazsa işçi hiçbir zaman nefes dahi alamaz. Öyle düşünmek lazım.

|
      |

Sormak istediğiniz sorular için PM atabilirsiniz.

• Yarbay
      2385 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:14:36
      İş verenler, Mercedes maybach larıni , landrover larını S500 lerini satıp 2010 c180 e binseler ortada hic bir sorun kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
      (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
      500pxcom/mertyucel
    • Yarbay
      11993 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:16:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

İş verenler, Mercedes maybach larıni , landrover larını S500 lerini satıp 2010 c180 e binseler ortada hic bir sorun kalmaz.
      İşverenin aldığı risk karşında altına lüks araba çekmesi anormal bir durum değildir. Kaldı ki sözünü etmiş olduğunuz araçları çoğu işveren de satın alamıyor. İyi durumda olanlar BMW 5 serisi, Mercedes E serisi ya da Audi A6 gibi modelleri tercih ediyor. Hatta bunlar bile lüks oldu, Passat falan ancak...

• Yarbay
      11993 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:21:51 Konu Sahibi
      Bu ülkede işveren olmadıktan sonra işçi de olamaz.

#kidemtazminatikaldirilsin

• Yarbay
      2385 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:32:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

İşverenin aldığı risk karşında altına lüks araba çekmesi anormal bir durum değildir. Kaldı ki sözünü etmiş olduğunuz araçları çoğu işveren de satın alamıyor. İyi durumda olanlar BMW 5 serisi, Mercedes E serisi ya da Audi A6 gibi modelleri tercih ediyor. Hatta bunlar bile lüks oldu, Passat falan ancak...

Alıntıları Göster
      Passat... yozgat herhalde.
      2018 rangerover alip, haftasına isler kötü diye 8 tane işçi cıkartan patronlar taniyorum.
      Risk konusunda kesinlikle haklisiniz. Ama adil/dogru/zamaninda bir para dagitimi olmadigi surece patronlarin yaptigi risk almak olmuyor.
      Tamamen haklari oldugu halde, 2018 745e binen patronlari tarafindan odenmeyen Kidem tazminatini almak icin mahkemede bekleyen 4 tanidigim da mevcut.
      Risk baska birsey...

PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
      (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
      500pxcom/mertyucel

• Yarbay
      11993 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:41:45 Konu Sahibi
      quote:

2018 rangerover alip, haftasına isler kötü diye 8 tane işçi cıkartan patronlar taniyorum.
      Risk konusunda kesinlikle haklisiniz. Ama adil/dogru/zamaninda bir para dagitimi olmadigi surece patronlarin yaptigi risk almak olmuyor.
      Tamamen haklari oldugu halde, 2018 745e binen patronlari tarafindan odenmeyen Kidem tazminatini almak icin mahkemede bekleyen 4 tanidigim da mevcut.
      Risk baska birsey...

Alıntıları Göster
      Evet işveren olmak risk almayı gerektirir. Riski alan kuldur, karşılığında mülkü veren de Allah.

• Yarbay
      4743 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:45:58
      Bugün de başkası adına utandık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutlak.Sıfır -- 14 Nisan 2019; 17:46:48 >

• Binbaşı
      1923 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:49:19
      quote:

Risk baska birsey...

Alıntıları Göster
      O adamın işler kötü demesi bahane. Brodway kullansa da ayni seyi deyip cikartirdi. Cok komiksin...

• Yarbay
      3175 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:50:24
      quote:

Bu ülkede işveren olmadıktan sonra işçi de olamaz.

#kidemtazminatikaldirilsin
      Bırakın ya alıntılayıp cevap bile verilmez buna,sen çok beklersin kıdam tazminatını kimse işciniin elinden alamaz.

• Yüzbaşı
      580 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:50:59
      Meram ilçe teşkilatından arkadaşımıza troll konusu için teşekkür ediyoruz.

• Yarbay
      2109 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:52:22
      Onun yerine doları 3 e getirseler, cari fazla versek ve asgari ücretide maaliyeti ile 2000(net 1500tl=500 dolar) çekseler piyasa düzelir. Ve kesinlikle 5 inşaat şirketinin en az 80 milyar dolarına el koyulması gerek.

Cevap vermeyi kesiyorsam, ya sen haklısındır, ya ben haklıyım, ya ikimiz haksızız, ya ikimiz haklıyız, ya başka biri haklı.

BİLİRKİŞİ
    • Teğmen
      178 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:53:52
      Eyt den İstanbul'u kaybetti bence kıdem tazminatından sarayı kaybeder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2124 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:55:01
      Devletin sadece kendi icinde bulunduğun ekonomik grubun işverenin menfaatlerini gözetmesini istiyorsun. Asgari ücretin düşürülmesini istemen de bunun cok açık bir örneğiydi. Bu bakış açısıyla sen bir sure rahat edersin ama sonunda seni de tum işverenleri de etkileyecek bir kaos olur. . Devleti yonetenler her grubun özellikle ekonomik açıdan dezavantajli olan asgari ucretlinin menfaatini daha cok düsunmek durumundadır. Sosyal devlet bunu gerektirir. Senin isveren olarak yapman gereken ise vicdan ve empati gibi kavramlarını , bazı şeyler başına gelmeden öğrenmen gerekir. Yaşayıp da öğrenmeye kalkarsan bu sende büyük tramva yapar.

• Yüzbaşı
      996 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      SeniBenSevdim..

14 Nisan 2019 17:57:10
      quote:

Alıntıları Göster
      bizim patron 2.5k maaş verip sigortayı asgariden yatırırdı. 2.5k maaş verir dediğime bakmayın 4 5 ayda bir 1000 tl falan yatırırdı. hiç unutmam bir gün çok paraya sıkıştım acil para istedim. 5 dakika sonra çağırıp 50 lira uzatmıştı.

son model range rover a binerdi. her hafta sonu en pahalı meyhanelerde check in yapmayı ihmal etmezdi.

birkeresinde sirket aracı servisteydi. herkes eve otobüsle gidecek. bir kişi sormadı cebinde paran varmı diye. evet yoktu. otobüs parası istedim hallederiz dediler bi baktım herkes gitmiş çoktan. çankaya'dan keçiören'e nasıl gittiğimi ben bilirim 5 parasız.

anladık işverensin. hepiniz kan emici vampirlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAY10 -- 14 Nisan 2019; 17:59:28 >

Biz görmedik sen görürsün yavrum
      Daha mutlu Türkiye'mi mutlaka
      Kulun kula kul olmadığı bir yarın yavrum.

• Teğmen
      186 Mesaj
      14 Nisan 2019 17:58:57
      Seçimden önce o açıklamayı yapacak yüreği olsaydı o aradaki fark uçurum olurdu.

• Teğmen
      172 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:02:43

İnşallah bir gün o tazminat a muhtaç kalırsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      Stand Alone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2123 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:06:38
      Kıdem tazminatı giderse Tayyip bey de gider.
      bu iş eyt nin 100 katı büyük sorun yaratır.

All we need is hope
    • Yüzbaşı
      555 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:13:38
      15 senedir aynı fabrikada çalışmış adamın elinden tazminatını almak aç aslanın önünden et almaya benzer.

• Binbaşı
      1056 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:14:33
      Bankamatik çalışanı akp linin sunumunu izlediniz. Şimdi dağılabiliriz.
    • Yarbay
      2694 Mesaj
      14 Nisan 2019 18:30:11
      Bu'da yetmez, donu indirip devletin karşısında domalalım bence.

Allah olmak istiyorsa toplanak allah diyek?.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Paykasa
son dakika
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.