Şimdi Ara

Yolda küçük kızın annesine sordugu soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar eve yuruyorum simdi disaridayim. Yolda bir kadin ve cocugun yanindan gectim cocuk 5-6 yasinda falandir
    Annesine aynen su soruyu yemin ediyorum
    Anne bazı kişilerin başı açık onlar da Allahi seviyolarmis oyle mi

Annesi cevap vermedi cocuk iki defa sordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çocukta kapalimiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YalamaYapanVida

Çocukta kapalimiydi.
    Evet basi kapaliydi heralde kuran kursundan dalan cikmis biiyorum

• Duygulandim.

• Çocukların soruları fena,

2 yaşından beri yuvaya giden ve gittiği yuvada dini eğitim (bazı sureler, imanın şartı, yemek duası vsvs) veriyorlar. Bu arada İzmir marşını da biliyor.

Neyse, şu an 4 yaşında ve "Allah nasıl doğmuş, annesi var mı?" diye sordu.
    Dedim Allah doğmadı o hep vardı. Çok geçmeden ikinci soru;"peki Allah NEDEN var" dedi. Bende konu değişsin diye "Git bak bakıyım ben mutfakta mıyım?" dedim. (4 yaşında bir çocuk için bunun cevabı ağır olur diye düşündüm) Tam yerinden kalkıyordu ki " ama sen burdasın" dedi.
    Baktım konu değişmiyor. "Çişin gelmiştir git yap gel dedim." ve gitti. Çişini yaptı geldi. Sonra "çişimin geldiğini nasıl bildin" Dedim babalar bilir. Ben sadece çişinin geldiğini bilirim ama Allah her şeyi bilir. O yüzden bu soruları ona sor dedim. Artık her akşam uyumadan önce alçak sesle bir şeyler söylüyor. "Bir şey mi istiyorsun" dedim. "Hayır, Allah'la konuşuyorum" dedi.

Bazen, din eğitimi (bir yaratıcının olduğu fikri )için 4 değil 14 yaşın bile fazla düşünmüyor değilim. Okumayı, yazmayı öğrensin, okuduğunu anlasın sonra araştırıp kendi bulsun, diyorum. Neyse bana fikir verin bir daha bu tarz sorular sorduğunda nasıl cevaplar vereyim.

• EneSerhat kullanıcısına yanıt
    çocuğun aklını yıkamışsın resmen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.