Şimdi Ara

Yolda giderken bir araç neden stop eder? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
4
Favori
300.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonofisiris

karburatoru yeni bakım görmüş bir skoda favoritle 110 km hız ile eski pozantı yolunda sollama esnasında arac stop etti.... ölümden dönmüştük. bir çok sebebi olabilir.

karburator'unde temizlenmesi gerekir ama stop etmesıyle karburator arasında pek bı baglantı oldugunu dusunmuyorum yanılıyormuyum sizce ALLAH korumus geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperx2011 -- 11 Ekim 2016; 21:56:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redcanNAs

quote:

karburatoru yeni bakım görmüş bir skoda favoritle 110 km hız ile eski pozantı yolunda sollama esnasında arac stop etti.... ölümden dönmüştük. bir çok sebebi olabilir.

karburator'unde temizlenmesi gerekir ama stop etmesıyle karburator arasında pek bı baglantı oldugunu dusunmuyorum yanılıyormuyum sizce ALLAH korumus geçmiş olsun

emin olmamakla birlikte mersinde bir sanayi ustasına bırakmıştık aracı karburatorle ilgili hiç bişey soylemedik. bu ustada karburatoru sokup temizleyip bir kaç parça değiştirip yeniden ayarlamıştı. bir daha bu araçla bir sorun yaşamadık. arac 92 model ve halen inatla gitmeye devam ediyor. :) arkadaşım ilk sahibi bu arabanın bir adet uzun yol için 2015 model corolla aldı halen favoritte favorit der durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38F9BBB0B -- 11 Ekim 2016; 22:17:19 >

• quote:

quote:

quote:

emin olmamakla birlikte mersinde bir sanayi ustasına bırakmıştık aracı karburatorle ilgili hiç bişey soylemedik. bu ustada karburatoru sokup temizleyip bir kaç parça değiştirip yeniden ayarlamıştı. bir daha bu araçla bir sorun yaşamadık. arac 92 model ve halen inatla gitmeye devam ediyor. :) arkadaşım ilk sahibi bu arabanın bir adet uzun yol için 2015 model corolla aldı halen favoritte favorit der durur.

karburatöre bı baktırayım yarın olmazsa valla şimdi Aklımda Daha net bişiler oluştu Karburotere baktırmak yakıt pompasına baktırmak bakalım sorun cozulecekmı

• Bugun Gittim Sanayiye Karbüratör tamiri ve bakımı yapan Usta buldum. yolda Giderken Arac stop Ediyor Dedim 1 2 3. vites farketmeksızın usta ön kaputu actı Ve Sözleri Söyle Karbüratör bakımı yapılcak Soğutucu Alınacak Kendim Alıcakmısım bujiler değişicek masrafı ne kadar tutar dedım 280 TL dedi. Başka Ustaya gösterdim Değişecek parçalara baglı dedı ortalama bişe soyle dedım İşçilik 100 Tl bastan söyleyım dedı kafan dedı 250 tl ye cıkar dedı ortalama. Araç giderken stop edıyor karburatörcüye Goturmem Doğrumu sizce Bu sorunla Karşılaşan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperx2011 -- 12 Ekim 2016; 20:30:29 >
  • Lpg li ise yapar bizim astra vardı 2000 model canı sıkılınca stop ederdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: master97

Lpg li ise yapar bizim astra vardı 2000 model canı sıkılınca stop ederdi

evet LPG li ama neden yapıyor bi fikrin varmı sorunu nasıl çözdünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperx2011 -- 12 Ekim 2016; 20:37:25 >
  • Akü veya şarj dinamosu ile alakası yok, tabi stop ettikten sonra ilk marşta aldıysa. Bunun en muhtemel sebebi yakıtinizdaki pisliktir. Akaryakıt istasyonunuzu değiştirmek ya da filtrelerinizi kontrol ettirmek gerekecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: b@d0

Akü veya şarj dinamosu ile alakası yok, tabi stop ettikten sonra ilk marşta aldıysa. Bunun en muhtemel sebebi yakıtinizdaki pisliktir. Akaryakıt istasyonunuzu değiştirmek ya da filtrelerinizi kontrol ettirmek gerekecektir.

Şimdi araba stop edince marşa basıyorum marşs sesı gelıyor ama gazda çalısmıyor ne kadar ugrasırsam ugrasayım olmuyor ama LPG den benzine gecince direkt çalısıyor.Yakıtı Süreklı olarak aynı yerde OPET'ten alıyorum Aygaz marka. Filtrelerın stop etme konusunda buyuk payı varsa yarın dırekt olarak sanayıye gıdıp fıltrelerı gostereyım . bıraz daha acıklarsanız hangı fıltreler oldugunu sevınırm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: master97

Lpg li ise yapar bizim astra vardı 2000 model canı sıkılınca stop ederdi

evet LPG li ama neden yapıyor bi fikrin varmı sorunu nasıl çözdünüz

Gaz yemiyordu duruyordu motor satarak çözdük

• Sorunum Çözüldü. Aracımın stop etmesı Elektiriksel bı Arızadan Kaynaklanıyormus. Benzin ve gaz sigortasını Beraber Baglayan Profosyonel Oto elektırıkcısı Sıgortayı Eritmis. Nedeni ise sigorta benzın ve gaz a yeterınce voltaj veremedıgı ıcın Arac Stop edıyormus. Karburatore yada disturabitör kapagına felan dokunmadık :) Bilginize :)
  • ustalar 98 astra otomatik. düşük hızda - beklerken vs stop ediyor.
    haftada, 15 günde, bazan 6 ayda bir bazan da 4 gün içinde :) :(
    bu rakamlar gerçek yalnız.
    genelde gazda kullanılıyor malum. gaz sisteminde mi bir sorun var.
    elektrik sisteminde mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechultipo -- 17 Ekim 2016; 21:54:55 >
  • Arkadaşlar benim aracımda seyir halindeyken birden stop ediyordu yolun ortasında kalıyordum ve defalarca çalıştırmaya çalışıyordum biraz bekleyip uğraştıktan sonra zor çalıştırıyordum. Tamircinin birisi hemen para kazanmak için ateşleme bobininde arıza var dedi ve 300 tl para istedi. Arabanın sigorta kutusunun altındaki elektrik aksamlarında bağlantı gevşekliği varmış. Arabanızı çalıştırdığınız zaman sigorta kutusunu açın ve yerinden oynatın araba stop ediyorsa sorun sigortalardan veya sigorta bağlantı kablolarındandır. 300 TL lik masrafı başka bir usta 10 TL ye halletti. Bütün sigortaları tek tek kontrol edin zarar görmüş sigortalardan da stop edebilir. benim başımdan geçtikten sonra bu forumdan çok araştırdım ama bi çare bulamamıştım o yüzden yazmak istedim. Aracınız stop ediyorsa muhakkak dediim gibi sigorta kutusunu kontrol ettirin. Eğer aracınız seyir halindeyken stop ediyorsa ve motor işareti yanıyorsa o zaman ateşleme bobininizi kontrol ettirin. Araç eğer stop ettikten sonra hiç bir arıza göstergesi vermiyosa sorun yüzde 90 dediğim gibi Elektriksel bişeydir. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Arkadaşlar bir sorum olucakdı yardımcı olursanız 98 1.4 civic aracım var vrajı dönerken vitesi 3 den 2 düşüreceğim zaman stop etti dreksiyon sertleşti Allahtan yavaş gidiyordum kaza yapıyordum az daha Sonra hemen çalıştırıp devam ettim eve geldim 500 mt kadar neden yapar boyle birsey tekrar yapmasından korkuyorum Allah korusun birine vururuz

• Temassızlık
  • Selamun aleyküm arkadaşlar.peugeot 206 2.0 rc aracım var.haraket halinde esp ışığı yanıp motor stop ediyor bir türlü sorunu çözen usta bulamadık araç o yüzden iki aydır yatıyor.bobin bujiler krank sensörü sigorta panosu sigoratalar bsi beyni lpg ayarları araç beynine hepsine bakıldı yok arkadaşlar.şuan 10 tane arıza veriyor kim bakıyorsa bu kadar arıza veremez diyor ama iş yapmaya gelince hep bişeyler değiştirip para alıp olmuyor diyipte göndermek oldu.
    -yakıt ayar arızası
    -emme eksantrik mili konum zamanlaması(aşırı avans)
    -oksijen sensörü devresinde yüksek voltaj
    -debriyaj şalteri giriş devresinde arıza
    -oksijen sensörü ısıtma devresinde arıza
    -oksijen sensörü devresinde düşük voltaj
    -ateşleme A bobini birincil/ikincil devre arızası
    -ateşleme B bobini birincil/ikincil devre arızası
    -ateşleme C bobini birincil/ikincil devre arızası
    -ateşleme D bobini birincil/ikincil devre arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhanytm -- 24 Aralık 2016; 23:56:41 >

• Bende aynısını arada yaşıyorum
    düz yolda viteste giderken teklemeye başlıyor stop ediyor
    hatta boş vitese alırsanız 2 sn sonra hemen stop ediyor
    motor üstünde gördüğüm bütün kabloları soketleri biraz elle yokladım ve düzeldi
    yoluma sorunsuz devam ettim
    bu hafta tekrar ederse kabloları tek tek yoklayacağım
    hangisinde olduğunu çözemedim
  • Kaç kere kaza yapıcaktım bu sorun yüzünden, araba ile ilerliyorum vites yükselticem hop stop ediyor, direksiyon ağırlaşıyor bir anda. 900 lira masraf ettik çözebilmek için ama daha beter oldu sürekli stop ediyor araba. Adam akıllı usta da yok ki arkadaş, paran ile rezil oluyosun. Elinden gelse arabadaki tüm parçaları değiştiricek, ulan öyle bende bulurum sorunun nerde olduğunu. Bir bakışta dese ya enjeksiyonda sorun diye, yada sigorta kutusundan kaynaklanıyor diye.Hala da çözemedik sorunu umarım başımıza bir iş gelmez yollarda.
  • Bende yakın zamanda otobandan çıkarken başıma geldi. Hızımi yavaşlatip kavşağı döneceğim zaman araba stop etti direksiyon sertleşti arabanın altını hafif kaldırıma vurdum. Çok şükür otobandan çıkınca oldu ve hızlı değildim. Kimseye zarar vermeden de durabildim. Tanıdık usta vardı distribütör değişebilir dedi. Sonra gerek kalmadan sadece bobinleri değiştirdi ve halloldu. Araç 1.4 Civic coupe benzin & LPG. Allah kimsenin başına vermesin tehlikeli bir durum gerçekten.

• Merhaba.Konu çok eski olmasına rağmen benzer olaylarla karsilasabilcek arkadaşlara çözüm olması amacıyla yazmak istedim;sorun eğer araç hidrolik direksiyonlu ise hidrolik direksiyon pompasindan kaynaklanıyor,bu problemi yaşayan arkadaşlar araç çalışırken kaputu açıp başka birine direksiyonu sağa sola cevirmelerini isterse bir noktada hidrolik direksiyon pompa kayısının durarak calistigini görecekler,siz hala direksiyonu çevirmek istediğinizde dolayısıyla motora/pompaya fazla yük bineceginden araç stop ediyor.Muhtemel sebepler pompa kayısı kaciriyor,pompa arızalı,hidrolik direksiyon yağı eksik,sistemde tıkanıklık var,pompa bakımı gerekli saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marchandisee -- 20 Kasım 2017; 18:52:0 >
  • Araç nedir? Kaç model? Benzin mi, dizel mi? Bi ipuçları versen de nokta atışı yada ona yakın ihtimal atışı yapabilseydik.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.