Şimdi Ara

Yol kenarı park ücreti ödenmezse ne olur? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
0
Favori
85.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç bir sıkıntı olmaz. Benden ücret isteyen görevliyi ay sonunda toptan ödüyorum deyip sallıyorum. Alabiliyorlarsa alsınlar. Zaten amatördeki il takımına yardım için topluyorlar park parasını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim vergilerimle yapılan yoldan birde park ücreti almak hırsızlıktır bence.

• 4 yildir park edip odemiyorum istanbul degil

Aslada odemeyecegim.. Zaten herseye vergi veriyorum araci aldigim icin kullandigim icin yakiti icin birde park ettim diye veremem

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Denizli pamukkale ye gittim. Gitmez OLAYDIM!!! 35 lira giriş ücreti alıyorlar, 2 kişiydik 70 liraya zaten ben 500km yol yapıyorum. Bir güzel sövüp çıktım park felan ödemedim. Hatta şöyle oldu, en üstteki girişten giricektik, oradaki park alanına çektik aracı, giriş 5 liraymış ona eyvallah dedik lakin turistik yere giriş fiyatını 35 lira olarak duyunca geri dönüp aracıma bindim ve park alanından aracı çıkartmak istedim, görevliylede bir güzel tartıştım. 5 lirayı almanız doğru mu 3-4dk durduk beğenmedik dönüyoruz dedim. Adam almak zorundayım dedi, iyi o zaman al dedim bastım çıktım gittim. Aşağıya indim, orada da yol kenarına park alanı yapmış belediye orada da 5 liraydı, oraya da çektim kafe ye gittik oturduk 30-40 dk bir güzel, sonra çıkarken de direk hiç bakmadan çıktığım gibi gittim. En ufak ne ücret ödedim ne de başka bir şey, yollasınlar ceza arkamdan en ufak umurumda değil. Hükümet adamı soyacak yer arıyor. 35 lira giriş ücreti nedir, sanki kendileri bir yer yapmışlar, doğal görünümlü manzara Allah aşkına...

ödemeyi alttakini kullanarak yapsaydın hem arabaya gene mazotmu almaya başladın alttakine devam

Yol kenarı park ücreti ödenmezse ne olur?

• 2 Senedir ispark yani yol kenarları değnekçilerine para vermiyorum plakaya yaz diyorum aracı sattım sıkıntı yok...
  • Online ödeme yapabilirsin.
    https://online.ispark.istanbul/
  • Bursa'da ara sıra yol kenarına bırakıyorum. Çok araç aldım sattım ve hiç birinde sıkıntı olmadı. Çünkü yasal değil. Dünde şirketime ait araçla AVM'ye öğle yemeğine gittim. Bu arkadaşlardan biri "-abi 5 lira alacağım" dedi. Bende yaz plakaya şirket aracı dedim. Suratıma baktı, kaldı öyle. Çıkışta yine geldi. Fişi aldı ve "-abi 5 lira dedi." şirket aracı dedim. Israrla "-abiii 5 lira " dedi. "- Kardeşim uzatma şirket aracı vermiyorum, yaz plaka patron ödesin." dedim. Şirket bana ait olmasına rağmen vermeyi düşünmüyorum. Zaten tonla vergi ödüyoruz. Birde bu değnekçilere mi para ödeyelim? Evet 5 lira, verirsin problem olmaz. Ancak neden verelim? Daha önce ücretsiz olan yol kenarları mı kıymete bindi. Saçma sapan şeyler. Otopark alanı olur, verirsin. Bursa'da var mesela bazı yerlerde bu firmaya ait. Bırakınca veriyorum, çünkü anlamlı. Yol kenarı değil bir şey değil. Fakat yol kenarı olunca veresim gelmiyor. Çünkü devlet o yolun vergisini sizden takır takır alıyor.

• valla ben de ödemiyorum.
  • Kocaeli'de arabamı park ettim bir gün. Fiş kesmişler, ödeyecektim. 3-4 dakika bekledim, kimse gelmedi. Sizin keyfinizi mi bekleyeceğim deyip sinirlenip basıp gittim. Yol üzerinde otoparkçı gördü beni, el etti ama durmadım. Ödemedim.

Sonra bir kere daha durdum. Borcunuz var , isterseniz onu ödeyin ben bu seferliğe fiş kesmeyeyim dedi. Yok sen fiş kes gene, ben onu öderim dedim. Onu da ödemedim. Arabayı da sattım, plaka da değişti. Hiçbir şey olmadı. Yakaladıklarını öpüyorlar sadece.
  • ispark gibi büyük kurumlar araç satışlarında sıkıntı yaratıyorlar. ispark borcu önemli.

ama mesela maltepe belediyesi mapark diye bir saçmalık başlattı. maltepe'de otururken tek kuruş ödemedim hep fiş kesip kesip durdular. üzerine iki araba değiştirdik bir problem olmadı... aynı şeyi tekirdağ belediyesi de yapmış tekpark mı ne, bi sürü fiş bırakmışlardı yazın. ödemedim. ödemeyi de düşünmüyorum...
  • quote:

Denizli pamukkale ye gittim. Gitmez OLAYDIM!!! 35 lira giriş ücreti alıyorlar, 2 kişiydik 70 liraya zaten ben 500km yol yapıyorum. Bir güzel sövüp çıktım park felan ödemedim. Hatta şöyle oldu, en üstteki girişten giricektik, oradaki park alanına çektik aracı, giriş 5 liraymış ona eyvallah dedik lakin turistik yere giriş fiyatını 35 lira olarak duyunca geri dönüp aracıma bindim ve park alanından aracı çıkartmak istedim, görevliylede bir güzel tartıştım. 5 lirayı almanız doğru mu 3-4dk durduk beğenmedik dönüyoruz dedim. Adam almak zorundayım dedi, iyi o zaman al dedim bastım çıktım gittim. Aşağıya indim, orada da yol kenarına park alanı yapmış belediye orada da 5 liraydı, oraya da çektim kafe ye gittik oturduk 30-40 dk bir güzel, sonra çıkarken de direk hiç bakmadan çıktığım gibi gittim. En ufak ne ücret ödedim ne de başka bir şey, yollasınlar ceza arkamdan en ufak umurumda değil. Hükümet adamı soyacak yer arıyor. 35 lira giriş ücreti nedir, sanki kendileri bir yer yapmışlar, doğal görünümlü manzara Allah aşkına...

• quote:

sorsan cennet vatan. çanakkalede şehitliklere gitmek için 100 tl feribot ücreti ödedim. haram zıkım olsun. daha önce de çanakkalede yaşıyordum geçiş 2 tl idi uzun yıllar geçti ama olsun olsun 20 tl olsun. sorsan atalarımız orada,t.c. nin kuruluş harcı orada ama oraya giderken kazıklanıyorsun.

• Konya için durum nasıl bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: WWalker

Konya için durum nasıl bilen var mı
    takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

ispark gibi büyük kurumlar araç satışlarında sıkıntı yaratıyorlar. ispark borcu önemli.

ama mesela maltepe belediyesi mapark diye bir saçmalık başlattı. maltepe'de otururken tek kuruş ödemedim hep fiş kesip kesip durdular. üzerine iki araba değiştirdik bir problem olmadı... aynı şeyi tekirdağ belediyesi de yapmış tekpark mı ne, bi sürü fiş bırakmışlardı yazın. ödemedim. ödemeyi de düşünmüyorum...
    ispark nasıl araç satışında sıkıntı yapıyor hocam bilgilendirebilir misin?
  • icra takibi baslar yasal hakkı eger olmasaydi bu isin bizzat harac kesmeye girer gidip cimer e veya maliye bakanlıgına şıkayet edin nasıl bir cevap alıcaksınız

• Bunun yasal olmadığını belirten danıştay karari var. Bilginiz olsun.

• Ben araba kiralamıştım, gittim yol kenarındaki isparka parkettim.
    Adam plakaya baktı sistemde 2.000 lira gibi borcunuz görünüyor dedi bende araba benim değil kiraladım dedim gittim.
    Yani ödenmeyen park ücretleri sistemde kayıt ediliyor ama ödemesende birşey olduğu yok bence.
    Çünkü araç stışında birikmiş ispark cezaları var önce onları öde diyeni hiç duymadım.
  • Ödemeyin arkadaşlar. Edremit’ e gittim en son orada park ücreti kesmişlerdi. Geldi cocuk ücreti almak için, yasal değil kardeşim vermeyeceğim dedim bastım gittim. Sonra aracı sattım karşımada çıkmadı.

• Belediye'ye gidip bir işlem yaptırmanız gerekiyor. Belediye çalışanı diyor ki; "park borcunuz var, önce onu ödemeniz gerekiyor". Burası Türkiye.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.