Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ruhsatta HUSUSİ kamyonet yazanlarda yani ducato türü hususi araçlarda , K belgesi almak zorunlu değil dediler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleymancirit -- 8 Aralık 2016; 18:14:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar. 4x4 mitsubishi L200 çift kabin hususi araç kantara girmek zorunda mıdır? Ticari faliyeti olmayan şahiş adına olduğu için k2 ye gerek var mıdır?

• suleymancirit S kullanıcısına yanıt
    önceki sayfalarda aynı soru var yanıtıda var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkkt

İyi akşamlar. 4x4 mitsubishi L200 çift kabin hususi araç kantara girmek zorunda mıdır? Ticari faliyeti olmayan şahiş adına olduğu için k2 ye gerek var mıdır?

Lütfen konuya göz atıp öyle soru sorun bunların cevapları önceki mesajlarda var ayrıntılı olarak.
  • Merhabalar,
    Bu konuda hafriyat kamyonlarına haksızlıklar yapıldığına inanıyorum. L belgesine kayıtlı hafriyat işi yapan bir arkadaşımdan kiralayan firmanın irsaliyesi istenmiş. Hafriyat işinde irsaliye olmadığından arkadaşım irsaliye gösterememiş ve bin üç yüz küsür lira ceza yemiş. Acaba memleket ceza ekonomisi ile mi dönüyor diye düşünmeye başladım.
    Benim sorum: karayollarına irsaliye sorma yetkisi hangi kararnamesinde ya da genelgede var? Bu yetki varsa bile bundan dolayı ceza kesme yetkisi var mı? Hangi genelgede?..
    Cevaplayabilirseniz memnun olurum...

• Hadidserdar H kullanıcısına yanıt
    4925 karayolu taşıma kanunu 26 d maddesi.Sence yetki olmadan ceza kesmesi mümkünmü.Dediğin olayada gelirsek sözleşmeli araçları kendileri iş alamazlar.Sözleşmeli olduğu firmaya yada şahsın işini yapmak zorundalar.Bu konuda doğal olarak k1 sahipleri çok şikayetçi biz boşunamı bu kadar para verdik diye.Bunu denetlemenin yolu ise irsaliyeye bakmaktır.Eğer belge sahibinin yükünü taşıyorsa bir zahmet evrağınıda kessin.Belgeden ayrı iş alıyor yapıyorsa cezasını çekecek malesef.Ceza miktarını tartışabiliriz ama sonuna kadar haklı bir ceza.
  • selamlar yönetmeliğe göre otbüslerinde kantara girmesi lazım ama hiç bir denetim istasyonunun
    otobüsleri kantara soktuğunu görmedim adamlar resmen hal işi yapıyor ev eşyası taşıyor
  • 98palıo kullanıcısına yanıt
    İstanbul kantarları yoğunluktan dolayı devamlı bakamıyor. Anadoludaki kantarlar bunun üzerine daha çok düşebiliyor.
  • unforgiven_41 kullanıcısına yanıt
    kendim uzun yol şöförüyüm ben hiç bir kantarda görmedim adamlar manisada kasa kasa kiraz yüklüyodu otobüse manisa kantarını uyardım oralı bile olmuyorlar sizleri bilmem ama kantarda çalışan çoğu taşeron görevlerinin bilincinde değil
  • Tehlikeli Madde taşıyan araçlarda ne gibi kontroller yapıyorsunuz? Ceza kesiyor musunuz?

- TMFB
    - SRC5
    - Taşıma Belgesi (UN Numaralı)
    - Yazılı Talimat
    - ADR Ekipmanı
    - Turuncu Plaka, Tehlike Uyarı Levhaları ve UN Ambalaj
  • Giuly kullanıcısına yanıt
    TMFB hariç diğerleri yapılıyor.Eksik varsa ceza kesiliyor.
  • merhaba, size birkaç sorum olacak.
    1. 4x4 navara hususi kamyonetim vardı. aracı sattım. Şu an ulaştırma bakanlığı cezası olup olmadığını e-devletten görebilir miyim.
    2.AS200 Dodge kamyonetim var. Hususi/yük taşıma ruhsatlı ve kendi üzerime. Denetim istasyonuna herzaman girmem gerekli diye biliyorum. Peki yük yoksa ve sigorta, muayene tamamsa,kantara girmeden git derler mi yoksa kışlık lastiğe falan bakarlar mı?
    3.Dodge AS250 gibi kamyonetlerde denetimden muaf olma diye durum var mı acaba?

bu arada bu başlık şimdiye kadar gördüğüm en faydalı başlıklardan biri..
  • volvo850r kullanıcısına yanıt
    1-Edevletten görebilirsiniz.
    2-Kantara girmeden aracın evraklarının tam olup olmadığını bilemeyiz.Plakadan otomatik kontrol ediliyor çünkü
    3-Böyle bir muaf yok.
  • Hocam tekrar merhaba.
    Peki evrak vs. Hersey tamam ancak kislik lastik yok. Istasyonda bu yuzden ceza alirmiyim.
    Tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: volvo850r

Hocam tekrar merhaba.
    Peki evrak vs. Hersey tamam ancak kislik lastik yok. Istasyonda bu yuzden ceza alirmiyim.
    Tesekkur ederim

admin kendi yanıtını versin tabiki. ama 2015 yılında tüm türkiyede sadece 3bin kişiye ceza kesilmiş. web de arayın göreceksiniz. ben zorunlu olmadıkça ceza kesilmiyor olarak yorumluyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rbayrakoglu R kullanıcısına yanıt
    Dönem dönem uygulama yapılıyor.Denk gelirseniz ceza yersiniz.
  • merhaba ustam, bir sorum olacaktı umarım cevaplarsın.
    2+1 kangoo araç aldım ruhsatta kamyonet yazıyor. noter satışında hususi olarak görünüyor ve hususi olarak kullanıyorum. yol kenarı denetim istasyonuna girmem gerekiyormu? girmezsem ceza gelirmi? şimdiden teşekkürler
  • Denetim istasyonları karayollarına geçti hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sbs03

Denetim istasyonları karayollarına geçti hayırlı olsun

dahamı ıyı oldu
  • bayar28 kullanıcısına yanıt
    Yok aynen devam eder. Değişen pek bişi olmaz. Ulaştırma daha kurulmadan bu işi ve muayene işlerini zaten karayolları yapıyordu
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.